Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit alszik egy 8 hetes cica?

Mennyit alszik egy 8 hetes cica?

Figyelt kérdés

Hozzám került pár napja egy 8 hetes lány cica (cirmos házimacska). A következő orvosi vizsgálata augusztus végére esedékes.

Ennyire pici macskám még sosem volt, így sajnos nem tudom, hogy az alvás mennyisége megfelelő e?

Én úgy érzem, hogy szinte kb az egész napot átalussza, vannak mélyebb alvási fázisok és felületesek. Enni szépen eszik nedves tápot és szárazat is (junior mindenből), inni is szokott normális mennyiséget (vizet), az almot nagyon ügyesen használja (Tigerino Canada sensitive). Naponta többször is takarítom neki.

Igazán estefelé kezd megélénkülni, bár néha napközben is jókat lehet vele játszani. Még nagyon "félős" az új környezetét tanulja, én igyekszem türelmes "támasza" lenni, hogy mielőbb feloldódjon, jól érezze magát. Nem erőltetek semmit, ha jön, fogadom, ha magában lenne, engedem. Ő az egyedüli cicám.


Mit gondoltok ez egy normális alvásmennyiség a leírás alapján?


A másik kérdés pedig, hogy használ valaki alomszagtalanítót vagy aromás almot (fű illat, levendula illat, stb)? Mik a tapasztalatok? Lehet fura kérdés, de azt az illatot a macska is érzi? Befolyásolhatja az alomhasználatot negatív irányban?


Köszi szépen aki ír!!



2020. aug. 11. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőtt macska is képes 18 órát aludni egy napon, így egy kisebbnek még többre is lehet igénye. Így szerintem teljesen normális. Amikor kiscicáim voltak akkor este tíz órátol kb reggel négy óráig rosszalkodtak, mert már teljesen ki voltak pihenve.


Illatos almot vettek a barátaim a macskájuknak. Azt mondták, hogy a cica megszagolgatta, de nem ott végezte a dolgát. Érzik ők is ezt, így emiatt nem használják egyes macskák. Ezek az illatosak inkább a gazdának kedvez, mint a kedvencnek. Nálunk a sima illatmentes alom az ablak közelében volt. Ki volt mindig nyitva az ablak, így nem volt bűz és a macska is jó helyen végezte a dolgát.

2020. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan alszanak, még a felnőtt cicák is. 18-20 órát ha alszik egy nap, az normális.

Alomszagtalanítót én nem használtam, ezért ezzel nincs tapasztalatom. Persze, érzi a macska is az illatot, jobb a szaglása, mint a miénk.

2020. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm... ezért is kérdeztem az almos dologra, inkább nem próbálkozom, mert örülök, hogy rákapott szinte az elejétől a használatra :)

Ez megnyugtató válasz mindkettőtöktől az alvásról.. :) Ez már nekem is megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy estétől hajnalig garázdálkodik és nappalra kifárad. Benti cica de a hálóba nem szoktam beengedni, megvan az esti elköszönési rituálénk, így ezután, kb övé a ház, igy talán nem is olyan kizárt, hogy felfedezi a terepet, míg alszom :D

2020. aug. 11. 15:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 hetesen szerintem csak annyira volt fent, hogy alomra ment, és evett. Végig aludta a napot. Olyan 1 évestől- 6 éves korig volt a legaktívabb. sokat játszott, focizott, fogocskázott. Most 8 évesen megint sokat alszik. Csak akkor látom ha alomra megy vagy ha éhes..

brit shorthair cicám van

2020. aug. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1,5 éves perzsa cicám kb 14-16 órát alszik naponta, most számoltam ki. :)
2020. aug. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Chii39764 válasza:
Nekem június 19.-e óta van cicám, most csütörtökön lesz 8 hetes és ugyanannyit alszik, mint a 4-esé!
2021. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!