Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért dobálja a macskám az ételt?

Miért dobálja a macskám az ételt?

Figyelt kérdés
Újabban belenyúl a kis dög a tálkájába(amúgy halálosan szeretem), ahol a fincsi tasakos szaftos kaja van és, a teste felett átdobva darabonként eszi meg a szoba másik végében, és nem tudom miért! Help!

2020. júl. 29. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem így éli ki a vadászösztönt, adjatok neki vmi olyan szilárd kaját, amivel el tud játszani, hogy ne a tasakosat kenje szét mindenhol :)
2020. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miénk is szokta időnként ezt csinálni, okát nem tudom.
2020. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ösztön. Magának érzi az ételt, aminek örül. Teljesen természetes, kutyáknál is előfordul
2020. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dobálja, hogy ugorhasson utána, mintha madár vagy repülő bogár lenne.
2020. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Játszik vele. Próbáld evés előtt lefárasztani ilyen pecás-vadászós játékkal, akkor kiéli magát a kaja előtt, ami így a megérdemelt zsákmány lesz neki.
2020. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hozzáér a bajsza a tál pereméhez? A bajusz nagyon érzékeny, idegesítheti, ha evés közben folyamatosan hozzáér valamihez

Mi lecseréltük a peremes tálkát egy teljesen laposra (mint egy tányér, csak kisebb), azóta nem szedi ki a tálból az ételét.

Egy próbát megér.

2020. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jött be a lapos tányéros megoldás. De lét nagyon hálás vagyok :))
2020. aug. 10. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!