Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hónap múlva elhozom a...

1 hónap múlva elhozom a cicámat. Nektek mit eszik a cicátok?

Figyelt kérdés

Nektek mit eszik a cicátok? Most ahol van ilyen 200ftos lidis pennyis valamiket kapnak a cicák.

Nem szeretnék ilyet adni neki.

Mit adjak neki? Rendes kaját szeretnék nem ilyen bolti tasakosokat.

Vagy abból amit mi eszünk? Abból kaphat? Húst sajtot sonka májkrém? Laktóz mentesen eszünk.



2020. jún. 8. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Egeret.
2020. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én 9 éves cicám külön neki főzött ételeket eszik, ezen kívül még nyers csirkemell hús kockákat kap párolt zöldségekkel(répa, brokkoli stb.). Külön macskáknak való tejet is kap rendszeresen.


Ha füstölt és/vagy sós a sonka akkor nem adnék neki, szomszédunk macskája az ilyen kajákba pusztult bele. Nem bírta a macska szervezete ezt a sok sót. Sajtot kis darabokra vágva adnék neki, de abból se sokat. Egy nagyobb darab simán megakadhat a torkán és megfulladhat az állat. A hús és a májkrémnél is figyelni kell a fűszerek miatt, nem annyira jön be nekik. Szerintem, ha nem fűszeres nyugodtan oda adhatod nekik, viszont mértékkel.


[link]


Ez a cikk jól leírja, hogy mit ehet és mit nem a macska. Tud adni támpontokat, hogy mit lenne neki érdemes adni majd.

2020. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Majd kimegyek és fogok neki egeret. Itt lakásban szerencsére nincs. Vagy vegyek neki állateledel boltban? Van fagyasztott változat is hogy ne romoljon meg hamar?
2020. jún. 8. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskáim Purizon, Concept for life tápot, Animonda Carny konzervet esznek. Sajnos húst csak a kicsi eszik néha, a nagyobb csak néz rám, hogy mi ez, ha megkínálom vele.
2020. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én száraz Purizonnal etetem. Applawst evett előtte, de attól nagyon hízott. Neten rendelve olcsóbb, mint a Royal Canin! Teljes értékű a táp, de csak leesik valami mellé, nem bírom ki..

6 hetes cica junior szárazat tud enni, ha nem, akkor 1-2 hétig még nedvesíteni kell. 8-10 hetesen viszont már rágja a szárazat, mert gyenge lesz a foga!

Husit lehet főzni üres vízben, csirke májat hetente 1x, lábat köröm nélkül, mellcsontot, nyakat, kacsát, pulykát, bárányt, halat..

Kicsi cicának 8 hetes korig én olyat tettem le, amit nem neki kellett szétszedni, mert mohón ette. Villával összetörtem, vízzel hígítva.

Premiere, Animonda, Almo Nature konzervet, Shah szárított husi rudat eszik még, mikor megsajnálom a boltban, hogy otthon hagytam.

Nem ehet hagymát, fokhagymát, fűszereket, sertést, sósat!

Laktózmentes tejet, joghurtot, tejfölt, tejszínt adhatsz neki egy keveset! Szeretik, de elvileg nem kéne inniuk, ahogy állítólag az embernek se..

Mozzarellát szoktam még neki leadni egy szeletet mikor eszek. Füstölt sajt nem jó, sós!

Uborka, répa, főtt krumpli, borsó, rizs lemehet neki 1-1 darabka, jót fog focizni vele majd megeszi. Ezek vannak a tápban is, persze csak egy kevés mutatóba, mert húsevők! Baja nem lesz tőle, nasi, érdekesség!

Sómentesen, fűszermentesen kell főzni nekik, szálkák és szúrós csontok nélkül leadni, tehát a májkrém, virsli, halkonzerv és ilyenek nem cicának valók a sok pácsó, glutamát, színezék miatt. Tonhalat ha lecsöpögtetsz az jó hetente max 1x, csak ne az éles szélű konzervben tedd le! A natúr húsról a főzővizet megihatják, de legyen mindig lent tiszta víz! Bőrös húsból másnap kocsonya lesz, azt is szeretik!

Kb. 2-3 decit isznak naponta felnőtten plusz ugyanennyit kipancsolnak és utálják, ha a tál a bajszukhoz ér, ezért valami lapos, szélesre tálalj! :)

2020. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!