Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskát hogy kell házhoz...

Kismacskát hogy kell házhoz szoktatni ?

Figyelt kérdés
Azaz kinti macska lenne, nemsokára hozzuk el 6 hetes kis kölyök 😍 De ugye, hogy ne szökjön el, gondolom nem kéne azonnal csak úgy otthagyni az udvaron (persze van háza, meg minden, de ez azért új hely lesz neki ...) Tehát az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet így házhoz szoktatni ?

2020. jún. 4. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
én pár napig bent tartottam, utána már ki mertem engedni. nem is veszett el. sőt, az elején állandóan a s*ggemben volt, ha én is kimentem :-D
2020. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
amúgy meg pár napig úgy fog visítani, mint a fába szorult féreg, mert keresi az anyját és a tesóit. szóval menj nyugodtan a hang után :-D
2020. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
OFF, de lécci várjátok ki legalább a 8 hetet. A kiscica érdekében.
2020. jún. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mi, nem lesz OFF :-) Hát menhelyi cicus, nincs meg az anyukája, úgy találták őket ...De nem tudom, így is várni kéne ?

Első (2) köszi, 💞

2020. jún. 5. 07:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs ^^


Ebben az esetben nem szóltam, akkor kell várni ha az anyukájával és testvéreivel van.


Ha valaha is lesz kertes házam, akkor vagy szökésmentessé tenném a kerítést, vagy kinti kifutja lenne a cicának - sajnos odakint elüthetik, kutya megfoghatja, valaki ellophatja...


Egyelőre pár napig legyen bent nálatok, ahogy az első is írta. Ha félénk, akkor ne közeledjetek felé, várjátok meg amíg ő teszi :)


A menhelyi cicák nagyon hálásak szoktak lenni, ráadásul végre jó helyen van (tér, kaja, szeretgetés) így kétlem hogy el akarna menni onnan :)

2020. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jaa köszi 😍😻💞( én nem írtam ki 😅 )


Hát igen, megpróbálunk mindent "macskabiztossá" tenni :3

Csak az a húzós, hogy a szomszédban meg pár hete fogadtak örökbe egy törpetacsit ...De arra olyan kerírés van szerencsére, ahol nem fér át (se a macsek se a kutyus😅)

2020. jún. 5. 08:33
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kismacska még nem kóborol olyan messzire, akkor se ha lehetősége van rá, mert még ki van szolgáltatva a gondozójának (anyja vagy ebben az esetben a gazdi). Magától még nem tudna elég élelmet vadászni és megvédeni sem tudja magát, tehát valószínű, hogy 4-5 hónapos koráig közel marad hozzád nagyon. Ahogy jön az ivarérett kor és nő egyre nagyobbra, úgy kezdi el majd egyre jobban érdekelni a külvilág, akkor viszont célszerű biztosítani, hogy ne jusson messzire, mert amúgy a macskák nagy mutatványosok, ha ki akarnak jutni, megoldják.


Legyen valami biztos kuckója, ahol tud nyugodtan aludni, és főleg éjszaka ne legyen kiszolgáltatva más környékbeli macskáknak, akkor nem valószínű, hogy elkóborol.

2020. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem háznál születik a cica, akkor az első 1-2 hétben célszerű bent tartani, hogy téged megszokjon, elfogadjon gazdijának. Ezalatt sokat foglalkozz vele, etesd sűrűn és szeretgesd, hogy biztonságban érezze magáz veled. Azután fokozatosan lehet kiszoktatni, eleinte rövid időkre és legyél ott mellette. Kb 3 hét alatt elérhető, hogy már egyedül is ellegyen az udvaron, de éjszakára fél éves korig jó, ha beviszed, hogy ne essen baja, éjjel járhat arra idegen macska, kóbor kutya stb, még nem olyan ügyes, hogy el tudjon bújni vagy megvédje magát, a területét, bánthatják vagy el is üldözhetik tőled. Fél évesen aztán, ha ivartalanításon túl van, akkor már nincs akkora veszélyben, idegen cicák nem akarják majd bántani, nem fog annyira eszetlenül elcsavarogni bagzáskor stb. És addigra eléggé megszokja a helyet, téged, hogy tudja hol van az otthona, ahova mindig visszatér, ha el is mászkál időnként.

Fontos még, hogy kiskorától szoktasd időpontokhoz, hogy mikor eteted, mert akkor tudni fogja felnőttként is, hogy mikor kell otthon lennie, így látod majd, ha nem jön haza baj van.

2020. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is, 7-8 💞😺

Akkor bent fogjuk tartani pár napig-hétig 😊

Még annyi, hogy mit adhatok neki enni ? (Nekem eddig csak olyan macskám volt, aki csak úgy odaszokott, nem vagyok jártas az ilyesmiben 😅) Szóval szaftos vagy száraz kaja ? Májat, húst kaphat ? Tej, tejföl ? (Előre is köszi ebben (is) a segítséget😊)

2020. jún. 5. 12:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Tejet ne, csak olyat ami direkt cicáknak készült!


Sok cica laktózérzékeny, hasmenést kaphat a tejtől.


Májat mértékkel, ne kapja minden nap.


Az lenne a legjobb, ha valami jó minőségű macskaeledelt vennél nekik (nézz utána hogy melyiknek a legmagasabb a hústartalma, pl Whiskas és Kitekat felejtős)

Lehet kapni direkt kiscicáknak való tápot.

2020. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!