Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nagy cica durván játszik a...

A nagy cica durván játszik a kicsivel. Lépjek közbe vagy hagyjam, hogy a nagy magától jöjjön rá, hogy fáj a kicsinek?

Figyelt kérdés

Félek, hogy ha közbelépek, akkor nem tanulja meg a nagy, hogy hol a határ, de így meg kinyírja szegényt.

De igazából nem tudom mennyire fáj neki, mert amint elereszti a nagy, már egyből szalad, játszik tovább. Még csak meg sem rázza magát. Csak amikor a nagy úgy játszott vele, mint a plüssével, hogy a két első mancsa és a fogai közé fogja, hátsó lábaival meg rúgja szerencsétlent, úgy visított, mint egy kismalac. De sosincs rajta sérülés, nem fájlalja semmijét és mondm, egyből szaladgál tovább. Szóval nem tudom. Tapasztalat?


2020. jún. 3. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyjad magukra. Az én kiscicáim egymással durván játszottak. Volt, hogy a másik kiscicának úgy fájt neki, hogy nyávogott. De nem lett baja. Tudni fogják hol a határ.
2020. jún. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk a 2 éves ivaros kandúr kapott két 1,5 hónapos testvérpárt, voltak harcaik, de a kicsik már 4-5 hónaposan visszafújtak a nagyobbra, és bár kaptak is a nagytól, de maradandó sérülésük sosem lett, pedig nekünk menni kellett dolgozni, volt hogy reggeltől, délután 15 óráig csak hárman voltak a lakásban, elfogadták egymást, és úgy gondolom jó nevelést kaptak a nagytól, mert ma már felnéznek rá, különösen a fiú, a lány makacsabb magának való.


Persze ha a fogásból nem tud kijönni a kisebb, akkor lehet neki segíteni úgy hogy a nagyot leveszed róla, ezt pár alkalom után gondolom megjegyzi és elhagyja majd.

2020. jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Amit leírtál, én nem játéknak nevezném. Nem engedném.
2020. jún. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De, Ő sajna velünk is így játszik, kiskora óta. Meg nem bántja, máskor mosdatja, engedi, hogy előbb a pici egyen stb. Csak durván játszik. Bár még így is látszott, hogy velünk durvábban szokott, szóval próbál vigyázni rá. Csak azért ha belemerül, hát még ő is fiatal, csak van vagy 6 kiló, a pici meg 1 se.
2020. jún. 4. 00:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Direktbe tuti nem akar ártani neki, nem úgy viselkedik vele. Csak attól félek, hogy véletlenül úgy rúgja meg, vagy múltkor leteperte, ráfeküdt, az meg ott mekegett alatta. Persze leszállt róla utána, de ha ilyenkor későn veszi észre magát ebből lehet komolyabb baja is, nem? Vagy érzékeli annyira, hogy ne ártson neki?
2020. jún. 4. 00:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű hogy a pinduri akkor jelzi neki valahogy amit érteni fog, ha nem akarja bántani akkor csak figyelj rájuk biztos ami biztos. Nálam is durván játszik az egyik de lerendezik maguk között. Persze baj sose volt nálunk ebből. Féltékeny lehet ha beleszólsz ettől később depressziós vagy agresszív, nem könnyű. Meg aztán a pici is megnő akkor lesz nemulass :)
2020. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor hagyom, ezért kérdeztem, hogy mivel teszek jót nekik.

Köszönöm!

2020. jún. 4. 08:56
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Remélem jól vannak a macsekok. Az én két éves kandúrom három nap után jött haza a kalandból :O
2020. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39%

Nekem is volt a nagy fiú macskám, mellé egy pici. Valaki bedobta a kertembe, és megpróbáltam, hátha kijönnek.

A nagy durván játszott..volt hogy "lenyuszizta" (a hátsó lábával rúgta) a fejét a kicsinek. Szegénynek jó hogy nem tört ki a nyaka. Inkább elajándékoztam.

Amúgy szerette volna, mert mosdatta folyamatosan, és még pisiltette is..csak ha túlzottan belejött a játékba, akkor vadult.

2020. jún. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!