Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyakörv vagy hám?

Nyakörv vagy hám?

Figyelt kérdés
Melyiket adjam a cicámra?
2020. jún. 3. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kutyáknál azért szokták a nyakörvet javasolni mert a nyaki rész sokkal gyengébb mint a kutya törzse úgyhogy séta közben jobban irányítható a kutyus. Plusz növésben lévő kiskutyára nem szabad rakni mert elhúzza a vállizületeit hátra.


Ezt mind csak azért írtam le hogy szerintem a macska vonatkozásában egyik sem szempont, úgyhogy én ráraknám a hámot, biztonságosabb és kényelmesebb is neked, ha úgy adódik simán fel tudod emelni, odébb húzni anélkül hogy ki tudna bújni. Irányítani meg gondolom nem kell mert úgyis jön-megy magától, amerre szimpatikus neki:)

2020. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát én csak azért szeretném mert kinti cica lesz és ha ne adj Isten elszökne akkor arról felismernénk de nem szeretnénk és szerintem nem is tudna elmenni mert macskabiztos a kerítés
2020. jún. 3. 16:17
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben nyakörv. De olyan, aminek van egy vésznyitó funkciója, ha beakad valahova, hogy ne fojtsa meg magát.
2020. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre a célra viszont nyakörv, egy kis bilétával amin rajta van a telefonszámod, vagy ha úgy érzed biztonságosnak, GPS nyomkövetőt is tudsz venni neki és akkor látod a telefonodon hogy hol van:)
2020. jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Hámot csak akkor adj rá szerintem, ha sétálni mentek, mert vannak macskák akik rosszul érzik magukat tőle. Nyakörvet akkor adj rá ha kinti macska, hogy random emberek ne kapkodják fel és vigyék haza mert "nincs gazdája". Ha kinti cica és a nyakörv mellett döntesz, SEMMIFÉLEKÉPPEN NE adj rá csilingelős nyakörvet, mert a macskáknak az egyéniségükhöz tartozik a halkság (mondjuk nem akkor amikor szétszedik egymást, vagy a lakást) és egyik cica sem fog örülni annak, hogy megfosztják tőle. Meg egyébként a hám-nyakörv kérdés testalkattól is függ szóval szerintem ez alapján válassz. Sok szerencsét. :)
2020. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak szoktatod hozzá, akkor próbáld ki először a nyakörvet, lakásban mászkálj vele azzal, ha nincs gond, nem fekszik el, lapít, akkor tegyél rá hámot, próbáljátok ki azt is. Nem minden esetben, de a macskák sokszor lefekszenek amiatt, hogy rajtuk van valami ilyen cucc vagy laposkúszásban közlekednek :D Hosszútávon persze én is a hámot tanácsolnám. Ha nehezen szokja, akkor csak tedd rá, hagyd rajta először rövidebb majd egyre hosszabb ideig és játssz vele otthon, a kajáját egye meg így, ne legyen számára idegen az érzés. Aztán gond nélkül mehet minden :)
2020. jún. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, igen, így inkább nyakörv bilétával és chip.
2020. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki válaszát
2020. jún. 3. 16:24
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor nyakörv lesz
2020. jún. 3. 16:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyakörv, de csakis olyan, amin van vesznyito. Enélkül ha egy fában felakad, meg fog fulladni.
2020. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!