Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tünetei vannak annak...

Milyen tünetei vannak annak hogyha a cica férges?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy pontosan honnan tudhatom hogy a macskám férges? Illetve milyen gyakran kell nekik féreghajtót adni? Én 3-4 havonta szoktam adni.



2020. febr. 12. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 havonta adod, akkor semmi, legfeljebb a székletében férgek. Elhanyagolt esetben lenne soványság, bágyadtság, kifehéredett nyálkahártyák. Széklet tenyésztés nélkül nem tudod, de nincs is jelentősége, ha rendszeresen kezeled.
2020. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Soványság, viszont puffadt has, popó viszketés, sőt a szőrében/a kakijában akár meg is lehet látni a férgeket.

De ha rendszeresen kapja a féreghajtót és nincs semmi feltűnő baja, akkor lényegében kizárt a férgesség.

2020. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Én még annyit tennék hozzá, hogy olyan lesz a szőre, mintha zsíros lenne. Még olyan furán rázza a farkát.
2020. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

Ha kinti macska akkor sűrűbben kellene neki adni féreg hajtót.


Itt a felpzffadt has, sokkal többet iszik,

Sokat gubbaszt. De akkor már a fenekebol jöttek ki a férgek.

Pedig sűrűn kapja a fereghajtot

2020. febr. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek !

Akkor megnyugodtam.

#4 Szerinted milyen gyakran kéne akkor adnom nekik ? Mivel igen, kijárós cicák mind. Köszi

2020. febr. 13. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Én tavasztól oszighavobta adok nekik.


De ezek egeret, patkányt, nyestet, kígyót békát, pockot vakondot össze szednek.

És egyből vissza is fertőződnek.

2020. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm, igen az nálunk is előfordul, egér, béka meg madár . Bár az egeret általában meg sem eszik csak ide hozzák mutatóba :) Így akkor én is gyakrabban adok majd nekik :)

2020. febr. 13. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!