Ivartalanítás miért kerül ennyibe?
Akik értelmesen leírták, azok le lettek pontozva...
Pedig tényleg az a helyzet, hogy azért drágább a házikedvenc, mert ezt hajlandóak az emberek megfizetni. Kereslet-kínálat szabálya. Egyformán fájdalmas, egyformán veszélyes, stb., csak a malac az haszonállat, gazdasági számítások alanya, hogy megéri vagy nem érig meg, a kutya-macska meg kedvtelésből tartott állat, sokaknak családtag. Az állatvédelmi törvényben is külön van szabályozva. Ezért nem lehet nálunk kutyahúst árulni, pedig a disznó se szeret jobban rántott hús lenni, mint a kutya. De a közvélekedés pl. azt is rendben lévőnek tartja, hogy rengeteg haszonállatot öljünk meg azért, hogy a senkinek se kellő kutyákat ketrecben tudjuk tartani a menhelyeken. Összességében pedig századannyi állatot kellene megölni, ha a kutyákat ölnénk meg, nem haszonállatokat nevelnénk az ő táplálékuknak.
Gyerekkoromban a felmenőim rengeteg disznót tartottak, akkor még eszébe se jutott senkinek, hogy lehetne érzéstelenítést alkalmazni a heréléskor.
De az emberek érzéstelenítésének sincs olyan hosszú múltja, ha azt nézzük. Simán amputáltak egy sérült lábat, a betegnek legfeljebb egy deci pálinkát adtak előtte. Az emberek elfogadták, hogy a sebészi beavatkozás fájdalommal jár, ezt evidensnek tartották, nem is gondolkodtak rajta. Az állatok fájdalomcsillapítása az utóbbi évtizedekben terjedt el, és gazdasági állatok esetében nem is mindig van még ma sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!