Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem jó reggelenként...

Miért nem jó reggelenként semmi a macskának?

Figyelt kérdés

Alapvetően semmi gond a két ivartalanított nőstény kölykömmel.

De a reggel azok nagyon kín szenvedések.

Nem hajlanók semmilyen ételt elfogadni, folyton követnek, az egyik nyávog, de tényleg olyan szinten, mint aki be van kattanva és valami problémája van.


Aztán lefekszik a szokásos kis helyeire, ide oda megy, két percenként változatja a helyét, simogatom, dorombol, arréb megy, aztán ha megint nem simogatom, mert épp készülök, akkor nyávog vagy megsértődik és otthagy.


Aztán mikor már indulnék a melóba, akkor kezd el megint nyávogni, hogy éhes.


Érdekes mód, mikor hazajövök munkából, semmi baj nincs a cicákkal.

Esznek rendesen, normálisan viselkednek, lehet rendesen simogatni, játszani velük, olyan mintha teljesen más macskák lennének...

Csak reggelente vannak megőrülve, hogy pl. nem akarnak enni a megszokott időpontban, adhatok nekik bármit, húst, alutasasokt, tápot... semmit.

Voltam már állatorvosnál is, teljesen egészséges, semmi baja nincs. Oltásai megvannak, mivel kijárósak, kezelve vannak külső élősködők ellen, féreghajtás is megvan csinálva 3 havonta, sőt többet foglalkozom velük kb, mint bárki mással....


Mit csináljak? Tanácstalan vagyok.



2019. nov. 12. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem akarják, hogy elmenj dolgozni. Azért tesznek meg mindent azért, hogy itt marasztaljanak. Hisztiznek, odébb megy a simitől, hogy Te kövesd, egészen be, hogy nehogy elmenj. Mivel nem sikerül, ezért sértődnek be, s a végén azért kérnek kaját, mert az a végső próbájuk, hátha mégis itt maradsz, há' nehogy már éhezzenek.

Aztán mire hazaérsz feldolgozzák és belenyugosznak, hogy ez a rend, hiába ők a ház úrnői, ezen akkor sem tudnak változtatni.

Tádáá:)))

2019. nov. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, "álló farokkal", mindennek dörgölőzve, ilyen berregő hangot kiadva leül, lefekszik, leül lefekszik, arréb megy, fetreng a földön háttal feküdve.

7 hónap alatt nem igen szokták meg, hiába van ez a rendszer már jó ideje.

Azt hittem, hogy az ivartalanítás megoldja és hogy azért volt érdekes a viselkedése, de nem ez volt a gond.


A másik cicám teljesen más. Nem olyan öntörvényű. Ő csak néz szerényen, csak azt szereti ha az ölüknbe vesszük úgy simogatjuk. Ő eljátszik mind magába, mind velünk. Nem is nagyon nyávog, kb. életembe ha ötször hallottam, hogy nyávog. De egyébként ő is barátságos, mindig a közelünkben van.

Őt megváltoztatta az ivartalanítás.

A másik macskám valahogy nem tudja elfogadni, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy ő akarja.


Másik érdekes sztori, hogy a két macskám kb. tojik egymásra, holott tetsvérek, kiskoruk óta itt vannak nálam.

Ivartalanítás előtt a legjobb barátok voltak kb, most kb. csak akkor vannak együtt, ha éhesek és együtt jönnek kajáért.

2019. nov. 12. 07:23
 3/4 A kérdező kommentje:

Pl. ha már tényleg odáig fajul a helyzet, hogy elkezd mindent kaparni idebent, bekattan, behülyül, akkor határozottan rendre szoktam őket utasítani, hogy a bútor nem arra való hogy szétszedje, meg a kanapé. Sem a virág nem azért van ott, hogy a földet kikaparja.

Ott van a kaparófa, macskaházikó, meg mér ezerféle játék.

Naponta több órát van velük játszva, vagy csak szimplán simogatva, amihez épp kedvük van.. :D

Olyankor kiszalad a kertbe vagy valamelyik törzshelyére az udvaron és vissza sem jön akár 1-2 óráig sem.

Aztán később megjelenik, mintha mi sem történt volna, azzal az ártatlan nézésével és úgy viselkedik mint egy angyal..:D

2019. nov. 12. 07:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ez egyébként tök normális viselkedés egy macskától.

Az enyém egy nyafikirályfi, ha vmi nem úgy van, ahogy neki tetszik már megy a hiszti.

Ő azt csinálja, nyugodtan elfekszik, már majdnem alszik, én kimegyek vmiért felugrik és szalad utánam. Ha bemegyek a másik szobába, ahova nem mehet be, akkor addig vernyog, kaparja az ajtót, nyomogatja a kilincset, míg be nem engedem. Nem áll le, hiába mondják, hogy rá kell hagyni, egyszer 2 órán keresztül csinálta a feszkót, aztán én adtam fel.

Iszonyat öntörvényű, akaratos és makacs.

Igaz, kicsit én is tehetek róla, hogy sokszor ráhagytam, de amúgy ő 3 hetes kora óta ilyen(utcáról szedtem össze).

2019. nov. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!