Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csirke allergiás macska...

Csirke allergiás macska milyen tápot ehet?

Figyelt kérdés
Száraz és tasakos márka is érdekel! Jelenleg RC hipoallergént kap de az annyira "steril" és mű a hidrolizált fehérjékkel. Valami rendes kaját adnék helyette.

2019. okt. 13. 21:32
1 2
 11/16 Salx Narval ***** válasza:
Lehet, hogy érdemes volna egy másik orvoshoz is elvinni, nem biztos, hogy csak allergiás. Talán ha alaposabban kivizsgálnák kiderülne valami és lehet, hogy meg is tudnák gyógyítani.
2019. okt. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nekem logikusnak tűnik az allergia, eliminációs diétával egyértelműen kijött. Mióta eszi a hipoallergént, tünetmentes. Persze lehet környezeti dolog is akár, de akkor nem segített volna a kaja nem igaz?
2019. okt. 17. 16:34
 13/16 Salx Narval ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy nem allergiás, csak azt, hogy mellette talán más baja is lehet ha ennyire válogatós és ímmel-ámmal eszik olyan kajákat amiért a másik macskák verekednek. Nyilván te látod, hogy szükséges e további vizsgálat, csak egy felvetés volt részemről.
2019. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Pár hónap múlva másik városba költözünk és akkor az új dokival is konzultálok erről.

Sok válogatós macskáról hallottam már, nem hiszem hogy ő extrém eset. Az olcsó sz*rokat bezabálná ha azt adnám neki, az tuti, a nyers húshoz meg nincs szoktatva gondolom az a baj.

2019. okt. 18. 13:59
 15/16 Salx Narval ***** válasza:
Nem muszáj nyersen adni, sőt a halon kívül más húst nem is szabad, párold meg hátha úgy jobban megenné.
2019. okt. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 VHajnalka válasza:

Az én cicám is csirkeallergiás és ráadásul még a veséjére is kell vigyáznom, úgyhogy nekem ezek a tápok amitől nem vakarózik és nincs allergiás tünete:

- Vetlife (Ultrahypo) száraz

- Hills Z/D

- Leonardo nedves (májas, marhás, bárány+áfonya)

- Miamor (fácános, nyuszis ) kicsi konzervek ezt nagyon szeretik

- Animonda Integra Protect (Bárány+rizs) - alutálkás

- Specific Food Allergie Management - Bárányos alutálkás

- Trovet (Bárány, vad, nyúl, ló...) tasakos és konzerv formában

- MjAMjAM Quetschie (szarvas+nyúl) ez 300g-os kiszerelésű

Ezeket a Zooplus webáruházban szoktam venni illetve állatpatikában (Trovet, specific).

Ezek mellett heti 1-2 alkalommal szoktam neki adni feldarabolva apró falatokra nyúlmájat, filézett nyúlhúst, szarvashúst (lidl-ben lehet kapni). Kizárólag leforrázva és TILOS NYERSEN ADNI ezeket mivel olyan élősködők lehetnek a nyers húsban amitől megbetegedhet! Ezt orvos mondta, hogy leforrázva vagy főzve!

aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!