Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá hogy tápot egyen?

Hogy vegyem rá hogy tápot egyen?

Figyelt kérdés

Hazahoztam egy kiscicát, már kb 2 hónapja itt van a kis mocsok :)

Annyi a lényeg hogy nem eszi a tápot.. Próbáltam az alutasakosat, szárazat és persze juniorban. Olcsót is próbáltuk egészen a drágáig.. Eddig csak a purinás tápból volt hajlandó enni de abból sem sokat.. Most is van a táljában egy adag de itt nyervog hogy neki a hús kell.. Tudom.. Elkényeztettem de mikor idehoztuk akkor sem volt hajlandó enni a tápból a kis mocsok :D

Szóval hogy vegyem rá hogy tápot egyen?

(purina junior, happy cat, whiskas (alutasakos) felix (szintén alutasakos) friskies, kitekat stb..) ezeket próbáltuk meg még valami olcsó retkeket de nem eszi.. Valami tanács??


2019. aug. 10. 17:25
 1/7 egycsészetea ***** válasza:
79%
Etesd házikoszttal, néha még jól is jön ha a maradékról van szó.
2019. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Kipróbálhatnál valami rendes tápot is, nem csak ilyen sz@rokat. whiskas, felix, friskies, kitekat lehet hogy "drága", de nagyon rossz minőségű táp. Happy cat is csak max közép. Purina juniorból sok fajta van, nem tudom melyikre gondolsz.


Próbáld ki az n&d-t vagy a carnilove-ot, na azok minőségi tápok.

2019. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Applaws, Purizon, Optimanova, ezek a jó minőségek, nem a viszkász.
2019. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Házi koszt ahogy írták azt is adhatsz neki és ha nem eszi a tápot akkor adj neki húst. Ennyi. Ha rá szokattaf a büdös életbe nem fogsz egy macskát másra szokatni. Inkább éheznek. Egyébként valóban pont nem a minőségi kajákat próbáltad hanem a legalja vackokat. Tudom ezek is elég drágák ahoz képest hogy egy rakás szemét és a whiskastól még beteg is lett a macskánk hányt meg minden olyan jó fajta.
2019. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Basszus.. Akkor megpróbálok normális tápot venni neki.. Pedig ezeket reklámozzák és a boltban a kiscsaj ezeket ajánlotta. Nem eröltetem rá. Mostmár húson fog élni a kis mocsok xd
2019. aug. 10. 23:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk felnőttként szegődött oda az egyik macsekom. Mivel nem ette meg se a konzerv, se a száraz tápokat, amiket a többi macskám szeret, elmentem egy kisállateledel boltba, és vettem neki onnan száraz tápot (Profine). Bevált, azóta is csak azt eszi meg. Mellé kiegészítésnek kap néha (akárcsak a többi macskám) egy kis húst, zúzát, hetente 1x májat, illetve kiderült, hogy nagyon szereti a kefírt, natúr joghurtot, tojást, néha ilyeneket is adok neki.
2019. aug. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám se eszik hivatalosan neki való ételeket.

Főtt, nyers húsok, máj, tojás, túró, joghurt, halfilé sütve, húslevesből hús és zöldség egyaránt, főzelék alaplébe kenyérbél áztatva(ez utóbbi a mennyországot jelenti számára).

Két fajta macska van: aki egyáltalán nem eszi a házi kaját és aki csak azt eszik. Legalábbis nálunk eddig ez volt. Vmelyik csak konzervet, volt amelyik csak tápot és amelyik csak az emberi kaját ette meg. Utóbbi tök jó, mert kb együtt vacsizhatsz a cicáddal:)

2019. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!