Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan csináljunk otthoni...

Hogyan csináljunk otthoni kaját a sziáminknak?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy a sziamiknak minimum 50%-os hustartalmu kajat kell adni, viszont az ilyen tapok nem tul olcsok. Azt is olvastam valahol hogy lehet nekik otthon is kesziteni valamit. Ha ismertek ilyen recepteket kerlek segitsetek. De persze adnank neki macskakajat is neztem kulonbozo markakat, majd rendelunk belole.

Arra is gondoltam hogy van meg otthon Wiskass, Felix Kitekat, Prevital (elpusztult az europai rovidszorunk) es azokba lehetne keverni egy kis husit. Nem tudom hogy ez igy mennyire egszseges megoldas:/



2019. aug. 7. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Sehogy . A táp ami drágább az erre van kitalalva , minden van benne ezt a folyamatot nem lehet leutánozni . A húsok miatt fergesednek fogkő egyéb bajuk lehet , húsokmelegbe megrohad legyek lepik . Macera meg drágább mint a jó táp . Reklám gagyi cuccok artalmasak Kitekat stb , konzervből néha pástétomos jó mert a darabosak zselések ami hasmen3st okoz . Premier egyéb táp tökéletes .
2019. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Barf, nézz utána
2019. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

#1 Szóval szerinted jobb a macskának a génmódosított takarmányon nevelt, antibiotikumokkal, gyógyszerekkel kezelt állatok vágóhídi melléktermékeiből készült táp, mint a jó helyről származó hús? És azt tudtad, hogy bizony elhullott kutyák és macskák is belekerülnek a tápokba? Tudtad, hogy a magas hústartamú tápoktól nagyobb eséllyel alakul ki vesebetegség és egyéb szervi probléma, mint a Whiskass és társaitól? Tudtad, hogy még a házi koszt sem okoz olyan problémákat, mint a tápok? Persze, addig jó, amíg ezeket a dolgokat nem tudja az ember...

Kérdező, hússal etess, lehet főtt, sült, nyers formában adni, max pici sóval.

2019. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A magas hùstartalomú, prémium tápok egyáltalán nem drágák! Nagy kiszerelésben kell megvenni online, kuponnal és olcsóbbra jön ki kilója, mint a whiskasnak.. Ésszel kell venni és kész.

Simán van 1000ft/kg alatt rengeteg szuper táp... Keresni kell.

A hússal az a baj, hogy nem feltétlenül jó nekik nyersen, rengeteg baci lehet bennük. Ha mégis adnál, csirke és hal legyen, marha és sertés tilos nyersen.

Ha főződ, akkor csontozd ki, főtt vagy sült csont tilos!! Fuszerezni sem kell.

2019. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: marhahúst lehet nyersen is. Csak disznóhúst nem.


Kérdező: nem csak a sziáminak, hanem minden macskának minimum 50% hústartalmú kaja kell, ugyanis ragadozó. Nézz körbe a neten, Zoopluson remek dolgok vannak, sokszor jó akciókkal. Egy darab macska ellátása minőségi eledellel azért nem a világvége.


Nekem tetszik a BARF etetés, de tudom, hogy nem tudnám bevállalni a vele járó macerát, így nem is próbálkozom vele. Azért megnézheted azt is, de nem jössz ki olcsóbban szerintem.

2019. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy sziámi macskád van, még ugyanúgy kell etetni, mint egy sima házimacskát! Minden macska macska!

Szépen meg meg kell neki venni a drágább tápot, a fressnapfos Premiere például egész jó ár-érték arányú táp, főleg ha a 10 kilóst veszed! Az ilyen tápból a macska kevesebbet eszik, simán lehet, hogy összességében nem fogsz drágábban kijönno, mintha gagyi Kitekattal etetnél!

2019. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Még annyit hozzáfűznék, hogy a BARF-ot a kérdezőnek ennyi "szakértelemmel" nagyon nem ajánlanám, ugyanis jó nagy károkat lehet vele okozni, ha valaki nem jól csinálja!
2019. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden macskának min.50% hústartalmú kaját kell adni, mivel a macska húsevő állat.

Lehet etetni hússal is, nézz utána a nyers etetésnek.

2019. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!