Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem megy a vágta, mit tegyek?

Nem megy a vágta, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem merek vágtázni. Már az oktatóm is mérges rám, majdnem elsírtam magam edzésen emiatt. Mindig kérdezi, hogy szeretnék-e és mindig azt mondom,hogy nem, mert rettenetesen félek.

Mikor vágtázok egyszerűen elborul az agyam, nem tudok koncentrálni a sarkamra, a derekamra, pedig elméletben megvan minden.

Ma egy menősebb sportlovon ültem, nem volt fásult, pöccre ment és ráadásul gyönyörűen. Az ügetés szerintem tök jól ment, viszont amikor vágtára került volna a sor, egyszerűen nem voltam rá képes.

Kérlek, segítsetek, úgy érzem soha nem tanulok meg lovagolni...


2018. okt. 12. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Futószár, vagy legalább körkarám és normális edző. Gondolj arra, hogy a az ügetés lehet éppen gyorsabb is a vágtánál, lazulj el, és sok-sok gyakorlás. Kérd meg az oktatót, hogy adjon nyugisabb lovat alád. Mondjuk alapvetően úgy kéne ,hogy addig nem engednek el futószárról, amíg nem jó az ülésed mindhárom jármódban.
2018. okt. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Én csak olyan lovast engedek el futószárról, akinek nem kell gondolkodni a sarkán meg a derekán. Illetve amíg nem tud beugratni, majd az első szabad vágta is körkarámban történik. Ha nem biztos az ülésed, a kezed se lesz az és kihatással van a lóra is. Ráadásul, ha mentálisan rágörcsölsz, akkor a feszkó is átmegy a lóra.
2018. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőség kaoaszkodós voltige hevederben lovagolni? Futószáron 2-3 edzést érdemes lenne abban, sokkal nagyobb biztonságot ad, mint a nyereg és ülésjavításra is nagyon alkalmas. Sokkal könnyebben megérzed a ló mozgását, ha kiesnél a ritmusból vagy valami nem menne, akkor meg ott a kapaszkodó, amivel szépen vissza tudod magad húzni. Nálunk mindenki hevederrel tanul minden jármódot, utána kap csak nyergelt lovat, és ha később szétesne az ülés vagy hosszabb kihagyás után valaki újra visszaül, megint pár edzés hevederrel megy. Nagyon hasznos tud lenni.
2018. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!