Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A barna színű lovat miért...

A barna színű lovat miért sárgának hívják?

Figyelt kérdés

2018. júl. 5. 23:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert sárga.
2018. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A barna ló az ez:


[link]


[link]


Amire te gondolom, hogy gondolsz, azok sárga lovak, bár itt nem a citromsárga színre kell gondolni, hanem inkább az aranysárgára.

2018. júl. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Amiket Te küldtél, azok sötét pejeknek tűnnek nekem. Inkább csak amiatt érdekelne ez a sárga ló dolog, mert a barátomat nem tudom vele meggyőzni, hogy az miért sárga, amikor barna színe van.


Eddigi legindokoltabb válaszom az volt, hogy a pej, fakó, sárga is mind barnának hívható és ezzel is van megkülönböztetve + jellemző a sárgánál a sárgás árnyalat és nem különbözik a sörény és a farok színe a testtől.

2018. júl. 6. 00:23
 4/16 anonim ***** válasza:
14%

Az első az a tipikus fehér hókás sárgának nevezett ló:

[link]

Szerintem ez világospej.


[link]



[link]



A 2. és 3.-at nevezem én sárgának. Láthatóan sárgásabb a szőrének a színe,mint az elsőé. Ha a nap megsüti,lehet,hogy a régi falusi szemnek olyannak tűnt.

(Nem vagyok lovas.)

2018. júl. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez más állatoknál is félreértés, mert papír szerint csak a nagyon sötétnek TŰNŐ barnát hívják barnának, a többi az igazából sárga. A legjobban akkor figyelhető ez meg, amikor szőrváltás után fakóbb lesz az állat új szőre. Ha barna lenne az állat színe, akkor a szőrváltás után is barna kellene, hogy maradjon a szőre. Márpedig a sárga szőr, ha kifakul, akkor egy laikus számára is egyértelmű, hogy az bizony nem barna. - Ha más indokot akarsz, akkor mutasd meg a barátodnak a szabvány szerinti barna színt és az árnyalatait. Szerintem egyértelmű lesz, hogy a lónak a szőre inkább sárgásabb árnyalatú.
2018. júl. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

"Amiket Te küldtél, azok sötét pejeknek tűnnek nekem."


Igen, nehéz megítélni a képekből, mert lehet manipulált is, de a pej egyébként a barna egy árnyalata. :) Ha nem tévedek, akkor a pej az a gesztenyebarnát jelenti.

2018. júl. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Az a szó, hogy barna (braun), nem volt semelyik lovasnépnél, ezt a szót a svábok hozták be pár száz éve. Tehát kizárt, hogy barna lovakon jöttek volna a honfoglalók. A sárga (şarıq), mint minden szín, szintén kapta valahonnét a nevét, konkrétan a sárról (şur), a földfelszín színéről. Tehát a sárga az eredetileg középbarnát jelent. De a sötétebb barna színt már kormos (qara) szóval illetik tőlünk keletebbre. Amit ma sárgának, szőkének mondanánk, azt pedig világossárgának (aqşarıq) hívják. A szürke (syr) ugyanaz volt. Magyar-bolgár-török-tatár-ujgur-mongol szóhasználatban. Hogy teljes legyen a lista, a kék szó az eget, a zöld a füvet jelenti eredetileg.
2018. júl. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Ezek sima szakkifejezések. Minden sportnak megvannak a maga szavai.
2018. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

#4 vagyok.

Persze,értékeljetek le.

Más ha elmondja azt,hogy mi micsoda,akkor rögtön megy a 96% meg minden,aztán ha valamit nem mond jól az ember,le kell 0%-olni,hogy még véletlenül se menjen 60% felé az össz százalék.

Igazán köszi! -_-

2018. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azért értékeltek le, mert gyakorlatilag minden egyes mondatod orbitális nagy baromság volt. Világos pejnek nevezted a sárgát, a fakó két árnyalatát meg sárgának. Ha nem értesz hozzá, miért írsz?
2018. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!