Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Váltsak lovardát?

Váltsak lovardát?

Figyelt kérdés

Szóval, 12 éves vagyok, 4 éve járok lovagolni a város legfelszereltebb lovardájába. Kb. a lovasok 80 százaléka ide jár, holott van még 4 másik lovarda. A problémám az lenne, hogy az oktatási módszer kb. ilyen "Futószáron elvágtázol 2 másodpercig? Há' jóvanaz, mennyé terepre nálad 10 évvel idősebbekkel, mert minket nem érdekelsz. Lovagolj, ahogy akarsz, le vagy carva, ha akarod, tépd szét a száját, de igazából nem is érdekel, van 50 másik lovam..."


Gondolom, látjátok a problémát. Viszont a társaság, a lovak, a felszereltség itt a legjobb, szóval nem tudom, mitévő legyek. Váltsak lovardát egy olyanra, ahol max. 20 ló van, nem jár naponta 120 ember, az oktató nem vállalja túl magát és tud is rám figyelni, vagy inkább maradjak?


(Tudom, úgy hangzik, mintha ezt a kérdést már megválaszoltam volna magamnak.)


2018. ápr. 10. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Én azt mondom próba szerencse. Csináld meg hogy elmész 1-2 hónapot egy másik lovardába és megnézed milyen az. Ha nem tetszik még mindig visszamehetsz ehhez a mostanihoz, de én úgy gondolom hogy ilyen lovardából nekem akkor se kéne ha aranyból lennének a patkóik.
2018. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondattal nekem is így kéne lennem, de mikor 8 évesen elkezdtem, nyilván nem láttam rá ennyire a dolgokra, így csak nemrég jöttem rá magamtól, hogy ez így mennyire nincs rendben. Csak a társaság, ami visszatart, illetve az, hogy a suliban minden lovas lány megállítana a folyosón, és elkezdene szitkozódni, hogy hogy mertem otthagyni őket...
2018. ápr. 10. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
A jó felszerelés stb szart sem ér ha lószart nem kapsz a pénzedért ,azért kár fizetni h ne fejlődj,elmenjen a képzésed rossz irányba aztán egy normális edzőnél meg szívjál... Kit érdekel ha megállítanak ez miatt?! Ők a balekok ha egy ilyenért fizetnek. Edzősködöm,sok kolléga utazik az ikyenekre mert ezeket nagyon jól le lehet húzni,rövid időn belül lovat vetetni velük. Tehát ezért nem kell szégyenkezned,ő rájuk nézve szégyen h nem látják a fától az erdőt,nem kötelező mindenkinek olyan helyre járni ahol nem fejlődik. Csakis kizárólag a Társaság engem nem tartana ott sehol,nekem a fejlődésem a legfontosabb.
2018. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Elhiszem, hogy kellemetlen lenne az iskolában találkozni a társaság többi tagjával, de nyugodtan elmagyarázhatod, hogy úgy érezted, egyéni oktatásra van szükséged. Emellett egyébként heti egyszer vagy alkalmanként kimehetsz velük 1-1 terepre, akkor te is fejlődsz, nincs is harag. De ha tényleg nem érdekli őket, hogy hogyan bánnak a népek a lóval, ez is lehet egy szempont a váltásra, lévén a lovaglásban a ló nem csak egy eszköz, hanem egy érző élőlény, akiért felelősséggel tartozunk. Innentől már csak egy hajszál a kérdés, hogy neked mi a fontosabb: megtanulni harmóniában együtt lovagolni, együttműködni a lóval, vagy a társaság?
2018. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy TANULJ és ÉREZD JÓL MAGAD. Addig keress amíg ezek nem teljesítődnek. Inkább legyen kevesebb felszerelés, de tanulj is valamit.
2018. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A jó felszerelés semmit sem ér ilyen helyzetben. Én is járok lovagolni talán 5-6 hónapja, de az idő alatt már ügetni tanulok. Van edző, de nagy részt egymást (töben is vagyunk) lovagoltatjuk. Mondjuk ez Szerbiában van. Szerintem 1-2, talán 3 hónapig próbálkozz más lovardában. Lehet, hogy valamelyik megtetszik majd neked.😊 Gondolom nem is olcsó és ráadásul semmit se tanulsz belőle.

12L

2018. ápr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem az a fontos, hogy milyen felszereltségű egy lovarda. Azt kell nézni, hogy olyan oktatás legyen amivel tényleg jó meg tudsz tanulni lovagolni. Tapasztalataim alapján ahová nagyon sokan járnak sok mindent elgelejtenek megtanitani, ahol nincs annyi "diák" ott több mindent tanulhatsz el/tanítanak meg a lovakról. 🙂
2018. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!