Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha ágaskodik a...

Mit csináljak ha ágaskodik a lovam?

Figyelt kérdés
Van egy 5éves haflingi/arab félvér lovam egy hete nem volt lovagolva és most ha felülök rá ágaskodik pesig edsig nem csinálta

2017. júl. 5. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehűlt az idő pár napra, fel tudott töltődni. Két nap futószár, utána megint lehet vele majd kommunikálni. De a fiatal és/vagy pónilovaknál egyébként sem árt lovaglás előtt "megkérdezni" a futószáron, hogy mi újság a fejében... Egyébiránt az izmoknak, inaknak sem rossz bemelegedni a lovas súlya nélkül.. Kicsit több macera, de kevesebb meglepetés fog érni a nyeregben.
2017. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is simán tele van. De ha rájött, hogy utána leszállsz, lehet rápróbál megint majd. Adj neki szárat, ne kapaszkodj a szájába, mert magadra ránthatod a lovat, ha megbillen az egyensúlya. És hajtsd előre! Az ágaskodás valamilyen formában az előremenetel megtagadása.
2017. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondják, futószár, kisebb akadályok a futószáras körre rakva, jól dolgoztasd meg, hadd fogyjon a felesleges energy aztán ha felülsz és még mindig akkor újra
2017. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Persze, tegyünk futószárra egy tele pi csá jú lovat, hadd nyírja szét a lábait szűk körön. Gratulálok. Meg kell tanulni lovagolni, kiülni az esetleges ágaskodást, amúgy meg előre kell hajtani a lovat, akkor nem tud ágaskodni. Folyamatos 20-30 perc ügetés (terepen, hogy inkább egyenesen kelljen mennie, ne körbe-körbe), és le fog higgadni.
2017. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es. te hol láttad, hogy trepnivágtában kell futószárazni? Lehet, felétek így szokás, de felénk, ha tele van a ló, kikötőszár, bemelegítés ügetésben, utána rengeteg ügetés-vágta átmenet, hogy az agya is fáradjon, ne csak a teste. Pláne ez a ló még kölyök, hadd tanulja meg, hogy ha zablát, nyerget érez, moderálja magát, a hülyeséget meg hagyja a karámban.
2017. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hosszú száron is futószárazni, sőt, menni vele közben. De tényleg senki nem irt olyat, hogy szűk körön küld meg istenesen, hajtsd amíg mozog, stb.
2017. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
lehet ezért kapok hideget meleget, én sem próbáltam de azt hallottam, hogyha ágaskodás közben egy vizzel teli kis zacsit rányomsz a fejére úgy hogy kilyukadjon és kifolyjon a víz akkor ez elég rossz élmény lesz benne és soha többet nem ágaskodni.
2017. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok, úgy meg a víztől fog félni.
2017. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Plusz elég veszélyes, ha az orrába, fülébe megy. Nekem legalábbis eszembe se jutna, ráadásul tényleg - mit csinálsz, ha ez után a legkisebb pocsolyán sem hajlandó átvinni?
2017. júl. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ez a módszer, de nem erre az esetre. Ez olyan lovaknál vészmegoldás, ahol már mindenen túl vannak, de lovagolhatatlan az állat, és már veszélyes mindenkire. De ez valóban csak az utolsó lépcsőfok lehet..
2017. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!