Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi legyen a következő lépés?...

Mi legyen a következő lépés? Hogyan tovább? Belovaglás végső szakasza.

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és van egy 3és fél éves kanca csikóm Falada. Két és fél évesen kezdtem vele komolyabban foglalkozni futószár, zabla, kantár stb. Mostanra már a hevedert is engedi normálisan meghúzni nyereg abszolult nem zavarja simán fel lehet kantározni stb. Nem sokára kezdenék fel ülni rá. Nem zavarja a terhelés de még ember nem ült rajta. Hogy kezdjem? Léci ne kioktató választ! Előre is köszönöm!

2016. aug. 15. 10:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Következő lépés: add el azt a szegény lovat egy olyan embernek aki ért is hozzá. Mindenkinek az lesz a legjobb, a lovad is szakszerű oktatásban részesülhet és te sem fogsz megsérülni egy felelőtlen "belovaglás" miatt. Ezt nem kioktatásnak szánom, hanem egy szívből jövő jó tanácsnak.

Súlyos tévedés azt hinni hogy ha már elfogadta a szerszámokat, akkor már fel is lehet ülni rá. Először meg kell erősödnie és meg kell tanulnia előre fele menni - ez pedig a talajmunkát jelenti.

2016. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Ja és a másik hogy ez még messze van a belovaglás végső szakaszától. A belovaglás lényegében ott kezdődik, hogy a lovad már ismeri a 3 alapjármódot. (első voltam)
2016. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Oktatóval lovagolom be és elég erősek az izületei én sem vagyok nehéz tehát köszi a kioktatást! :-)
2016. aug. 15. 11:01
 4/15 A kérdező kommentje:
Meg már elmúlt három és fél ezt csak kb írtam elég tömör lovacska nem egy Arab...
2016. aug. 15. 11:02
 5/15 anonim ***** válasza:

Elsőnek olyan üljön rá, aki már lovagolt be nyers csikót. Mert lehet, hogy nagyon szépen dolgozik szóra futószáron felnyergelve, viszont első ráterheléskor, felüléskor nyomhat olyan rodeót, hogy a kórházban kötsz ki. Szóval ezt mindenképp szakember csinálja. Az oktatód se biztos, hogy alkalmas rá.

Amúgy ez tényleg még a belovaglás eleje, innen még nagyon sok minden hiányzik, majd akkor tart a vége felé, amikor már az a kérdés, hogy idegen haladó lovassal is működő képes-e mindhárom jármódban.

2016. aug. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Most ült fel rá az oktatóm. Szépen megy tanúlja megtartani az egyensúlyt nem bakol nyugodt.
2016. aug. 15. 11:24
 7/15 A kérdező kommentje:
ZÁROM A TÉMÁT!
2016. aug. 15. 11:24
 8/15 anonim ***** válasza:
Végső szakasz? Még csak most kezdődik. :D
2016. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Meg sem kellett volna nyissad a témát. Büdös kókler,aztán meg majd más szenved a sok elcseszett lóval és ezért van az h ilyen a lóállomány..
2016. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mióta feltettem a kérdést foglalkoztam vele és nagyon szépen megy van vidi youtubon is! Köszönöm a sok HASZNOS tanácsot! :-) :-)
2016. aug. 17. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!