Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor van szükség saját lóra?

Mikor van szükség saját lóra?

Figyelt kérdés

Milyen szinttől "kell" az, hogy legyen egy ló, akivel valóban csak az adott lovas foglalkozik/versenyzik?

Egyáltalán mindenkinél elérkezik a pont előbb-utóbb, hogy érdemes lovat venni?



2016. jún. 30. 00:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Egyrészt nem szükséges a saját ló, bár nagy öröm, nagy felelősség is. Mivel nagyon kevés ember van, aki a saját háza tájékán, farmján tud tartani, így a pacinak keresni kell egy lovardát ahol lakhat, ami havi szinten borsos tud lenni. Ezen kívül nem elég jól lovagolni, rengeteg dolgot meg kell tanulni, mit szabad, mit nem, mit ehet, mérgező növények, mit kell tenni ha a paci megijed stb. Ezen kívül, ha biztosra akarsz menni, hogy jó lovad lesz, egy kiforrott határozott jellem is kell. A lő nagyon okos állat, hatalmas szívvel, de ha nem tiszteli gazdáját abból baj lehet, és az állat problémássá válhat. Viszontn nincs nagyobb öröm mint a saját lovadat végigkísérni élete minden szakaszán, nagyon hűséges társ. Légy szorgalmas, tanulj sokat, tölts minnél több időt velük, ismerkedj meg minnél több fajtával, és ha készenállsz és az anyagit is biztosítani tudod, nem csak most, de a ló élete végéig bele is vághatsz
2016. jún. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem tervezek lovat venni, nem rendelkezünk hozzá a megfelelő anyagi háttérrel. Pontosabban még a bértartást is kigazdálkodnánk, de egy esetleges vészhelyzet esetén nem tudnánk 500.000-1.000.000+ Ft-ot hirtelen előkapni a kezelésre/műtétre.
2016. jún. 30. 02:24
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez attól is függ, hogy az ember hova, kihez jár lovagolni tanulni. Sajnos sok helyen addig nem is foglalkoznak az emberrel rendesen, amíg nincs saját lova, és csak körbe-körbe cocóztatják, tehát esélye sincs egy bizonyos szinten tovább lépni. De még ha ki is hisztizi az egyéni edzést, akkor is mindegy, mert az edző nem hajlandó felülni és korrigálni, képezni a lovakat, amik így az alap belovagoltsági szintet is csak alulról közelítik, nagyvonalakban. Ezeken is van mit megtanulni persze, épp csak határos a szint, ameddig el lehet jutni velük. De ha az ember jó edzőhöz kerül, akinél képzett, jó lovak vannak, és aki figyel a tanítványaira, szerintem nem létszükséglet a saját ló.

Egyébként ha a bértartás árát félrerakod minden hónapban, majdhogynem egy év alatt van akkora tartalékod, hogy lovat vehess, ha szeretnéd. De azt viszont látni kell, hogy igen - egy ló ezen túl is felelősség, és én úgy tapasztalom, hogy sok helyen nincs is megfelelő szakember, aki tudna segíteni, ha valami gondod van. Olyan persze van, akinek van róla papírja... De ez messze vezetne már, ne menjünk bele.

Összességében szerintem van egy pont, ahol kell egy saját ló, amit te tudsz képezni, amivel úgy haladsz, ahogy szeretnéd, ahogy tudsz, és ami pont emiatt megmutatja a hiányosságaidat, és akivel együtt tudsz fejlődni, képezve őt, és magad. Persze ezt nem úgy értem, hogy vegyél egy csikót, és uccu neki, képezd... Remélem, érted :)

2016. jún. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a hosszan kifejtett gondolatmeneteket! :)
2016. jún. 30. 04:02
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Manapság már nem tudáshoz mérik a lóvásárlás szükségességét. B.romarcúnak van pénze rá,nem számít h nem tud még a kölyke,lebeszélik róla,ő akkor is vesz egy lovat,ráadást a dilettáns agyával rögtön egy nyerset ,és innentől sajnálom az edzőt meg a gyereket is.. Ha az ésszerűséget vesszük alapul akkor ameddig az alapokat tanulja a lovas,felesleges saját ló,iskolalovak az alapokig nagyon jók,megtanuljon ülni,tudja kezelni a lovat,feladatokat tanuljon,arra megfelelő az iskolalovaglás. Aztán ha már eltöltött egy pár évet a sportban,elmozdul valamilyen szakág irányába a lovas (akár hobbiszinten belül is) . ha van rá pénz,,ilyenkor már érdemes beruházni egy saját lóra. Ha hobbizik,akkor azért ,érdemes h ne mástól függjön mikor mehet,hányszor,és mit csinálhat a lóval,saját lóval maximum csak a megbízott edző "ugráltathatja" a ló egészsége és munka minősége érdekében.Aztán ha sportcélok vannak,elkerülhetetlen h legyen egy saját lova,mert ha rajta kívül mások belekontárkodnak a lóba,abból nem lesz nagy siker,közös "mindenkilovával" nem lehet megváltani a világot ,csak szívni jó sokat. Sokak szenvednek felestartásba,mert nem engedhetik meg a szemétláda rabló állatorvost,ez egy köztes megoldás,van benne jó dolog,meg sok rossz. Itt nem kell megvenni a lovat de közösködsz rajta jó esetben is mégegy emberrel ha nem többel,vegyes érzelmek ... A legjobb a saját ló,kezdő szint kinövésétől mindenképp érdemes,előtte értelmetlen nagyzolás. Kb az az eset amikor nem tud a gyerek vezetni,de kocsija van mások meg vezetik helyette ...
2016. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Velem is ez a helyzet, régebben ugrottam is, aztán a díjlovaglás ragadott meg véglegesen. Szóval kipróbáltam magam pár versenyen, de persze mondanom sem kell, hogy minél képzettebbé vált a ló, annál több (kezdő) vendéget ültettek rá, tehát esélytelen, hogy egy vállat be, combra való engedés, maximum ugrásváltás szintű feladatnál magasabb szintre jussak. :/
2016. jún. 30. 10:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Upsz, szóismétlés. :D Amúgy köszi a gyors válaszokat, ment a zöld kéz.
2016. jún. 30. 10:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen ,a felestartásnak meg a közös lónak ez a szopórollerje.. Van egy lovad,ami félig a tiéd,de mégse.. Rácsapják a sok marhát,te meg a ventilátor mellett építesz kártyavárat.
2016. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
14%
Vegyél egy öreg szamarat olcsóért, vagy 3 kecskét, vagy 3 bárányt, fél tehenet,30 kismacskát 120 kisegeret. Vagy vegyél motort, az az igazi, de ezekkel is el lehet szórakozni, a ló minek, összesz*rja a világot és csúnya állat. -egy strucc tulaj-
2016. júl. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Sok olyan esetről hallottam már, hogy két feles-tartó összeveszett, és ez a lónak sem jön jól ki. Ha az alapokat ismered, ellovagolod a lovat 3 jármódban, ismered a ló és istállópucolás technikáját, készen állsz.
2016. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!