Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fáj a hátam a pata kaparástól....

Fáj a hátam a pata kaparástól. Megoldás?

Figyelt kérdés
Mikor lejjebb kell hajolnom patát kaparni akkor alig bírok ki egyenesedni. :( mindig kikell ropogtatnom ututána,vagy hídat csinálni :( mitől lehet ez? Orvoshoz megyünk majd vele. A lovaglást ügye nem fogják megvonni???? 😐😐😐
2016. máj. 21. 11:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Másra nem bírom bízni,mert idegenektol ágaskodik vagy kirúg hátra de csak akkor ha a patáját pucolja.
2016. máj. 21. 11:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a kaparástól van, csak ott jelentkezik a baj leglátványosabban. Próbáld meg egyenes háttal csinálni, és esetleg csontkovács is megnézhetne.

Ezen túl én a lovaglásra gyanakodnék inkább, pontosabban annak minőségére, mert egy merev hátú, feszes lovon ülni hosszútávon bizony elég kellemetlen lehet, és csípő, derék, hátfájást eredményezhet (nem véletlen, hogy itthon pl nemigen vannak idősebb díjlovasok). Ezen jó edző tud segíteni, hogy nindkettőtöknek jobb legyen.

2016. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben. :) most azt gyakoroljuk,hogy hajoljon a paci. Szó szerint kanyarban nem hajol.
2016. máj. 21. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Kend be lóbalzsammal.
2016. máj. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hajol vagy nem hajlik? Mert előbbit fordulatban nem is igen kell neki... az állítást, (hossz)hajlításokat földről is tudod gyakoroltatni vele, és talán kéne is, ha ennyire merev, mert biztosan miatta nem tudsz hajolni.
2016. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kikötőszárral gyakoroljuk földről :)
2016. máj. 22. 21:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hajlik. Se jobbra sem balra.
2016. máj. 22. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Földi munkához én nem raknék rá kikötőszárat. Olan pedig nincs, hogy nem hajlik, kézzel megtolod, köré hajlítod... Az nem gond, ha nem C betűbe hajlik, nem is kell, és csak fokozatosan kell csinálni. De ha jól csinálod, a ló az állításra is hajlítással válaszol, tehát elég a tarkót, a nykat lelazítani és hajlítani, hogy egy jó kiindulópontot kapj a további munkához.
2016. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!