Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Letudnám szoktatni?

Letudnám szoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy welsh kancám és rúg ha mögé kerül ló. Letudnám róla szoktatni? Van rá esélyem? Embereket nem rúg,bár engem már egyszer meg rugott de nem azért mert mögötte voltam. A kiscsikóját ügye nem rúgná meg? Ha heréltet veszek mellé,vagy csődört őket is rugdosná?
2015. dec. 23. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Lovaknál is mint az embernél van úgy h egyik nem szereti a másikat vagy dominálni akar felette. Ha csak egy adott lóra rúg rá akkor ügyelni kell h ne nagyon legyenek egymás mellett.ha emberre vagy mindenre rúg indok nélkül akkor odakell sózni rá határozottan,csikóját inkább védi minthogy megrúgja. Sárlásnál a herélt vagy a csődör társasággal lehetnek gondok ha mellé rakod.
2015. dec. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi engem csak egyszer rugott meg sárlás idelyén hoztuk el és még nem ismert annyira és akkor rugott meg. 😐
2015. dec. 23. 11:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Ahonnan elhoztuk ott egy kancára rugott mert utálták egymást a másik heréltet szerette rá nem rúgott. De legelőn lehettek eggyütt mert ők nagyobbak voltak és megvédték magukat. Nekem azt mondták,hogy nereg alatt ne kerüljön mögé ló,mert akkor rúg,és ha osztályban mentünk még a haverja sem lehetett mögötte mert megrúgta. Mindig neki kellett hátul menni,met ott senkit nem tud megrúgni.
2015. dec. 23. 11:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudod leszoktatni. Ilyen marad. Te meg ne állj mögé, és nem rúg meg.
2015. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lovagoltam ilyen rúgós lovat, nem szokott le róla. Vele általában leghátul mentem.
2015. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem mögé álttam. Nem is tudod a helyzetet,és most itt nem is fogok beszámolni róla. Röviden rám farolt,a 7.napon mikor nállam volt.
2015. dec. 23. 16:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a vállaszokat
2015. dec. 23. 16:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Minek vennél csődört kanca mellé??

Vegyél heréltet vagy kancát (bár ha ilyen kérdés felmerül, azt mondanám, nem kéne még neked ló).


A sorrendet néhány nap alatt megoldják (szoktatás után, kellő nagyságú területen, megfelelően etetve, istállózva, stb), és talán van rá némi esély, hogy az ismerős lovat nem fogja rúgni, de vannak lovak, amelyek egyszerűen ilyenek, sokmindent nem tudsz vele kezdeni.

2015. dec. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi képp nem kell megütni
2017. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!