Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves hidegvérű kanca csikóm.

Szeretném elkezdeni tanítását ( futószárazását,kantár viselését (még zabla nélkül)..stb). Előző helyén zablát már viselt és szépen tűrte.

Kötőféket elviseli,mert mindig rajta van,de mikor levettem róla (mert állítottam rajta) akkor utána nem engedte,hogy feltegyem rá..harapott,sunyított,elvágtatott..

Futószárazást szintén nem engedi,mert folyamatosan beáll velem szembe ,hátracsapja füleit és elindul felém. Ilyenkor nem hátrálok meg,az ostor felemelésével megáll.

Hívtam szakembert,hogy ő tanítsa meg neki az alapokat,mert én nem szeretném elrontani,de egy ideig még nem tud jönni..

Mit ajánlotok ? Hagyjam még a futószárazását s a szakemberre hagyjam ?


2015. dec. 23. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyha valóban szakember akkor inkább hagyd rá.
2015. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudni ennyiből, hogy mennyire vagy tapasztalt, de szerintem is inkább várd meg őt, hogy segítsen. Egyedül amúgy sem tanítjuk a lovat futószárazni. Vagy ezt ő nem is mondta neked?
2015. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Még mielőtt bármit elkezdenél a pályán, a ló bizalmát kell elnyerned: legyél vele sokat, ha eljutsz arra a szintre, rakj félelmet keltő tárgyakat a karámjába - eközben nyugtasd meg, hogy nem lesz semmi baj. Idővel hozzászokik az ijesztő dolgokhoz is, ilyenkor mutathatod meg neki a kötőféket/futószárat/nyerget, kantárt, azt is tedd a karámjába egy általa jól látható helyre, lehetőleg az etetője fölé úgy, hogy ne tudja leverni. Pár nap alatt tehát ezeknek a látványához is hozzászokik, és megpróbálhatod rárakni akkor a kötőféket, és megmutathatod, hogy te is fölvennéd: akaszd a nyakadra!


Remélem, segítettem! Fontos a bizalom, ezt jegyezd meg! Amíg ki nem jön a szakember, dolgozz az ijesztő tárgyakkal!

2015. dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit csinálj vele? Add nekem, mert veled ellentétben értek a lovakhoz. Fájt elolvasni, amit írtál. Ha konyítanál hozzá, tudnád, hogy hülye vagy hozzá (de szép mondat lett).

Az a közös a halottban és a hülyében, hogy a környezetük szenved miattuk, de ők ezt nem tudják.

2015. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem mondom magam hülyének,de nagyon tapasztaltnak se.. Csikóval nem volt sűrűn dolgom,legtöbbször csak idősebb lovakkal voltam,épp ezért írtam,hogy megvárom a szakembert,mert nem szeretném elrontani a lovat.

Folyamatosan odajön hozzám a karámhoz,várja,hogy simogassam,vakargassam,de ha a fejét akarom simogatni,legtöbbször csíp és vicsorog.. 4-5 hete van nálam,előző helyén nem bántak vele szépen,szóval még ''ismerkedünk egymással'',de a folyamatos evése által a pocakja szépen kikerekedett,ezért szeretném elkezdeni a mozgatását,hogy ne legyen belőle nagy baj,hogy nagy a hasa.

2015. dec. 23. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezeket a dolgokat nem lehet távgyógyításban megoldani, mert tapasztalat, hozzáértés, határozottság, jó időzítés kérdése az egész, hiába írjuk le, hogy mit csinálj, ha már odaáig fajut a dolog, hogy nem tudsz rá feltenni egy kötőféket és harap. Neked nem való még csikó - mégis van egy. A legjobb, ha olyanra bízod, aki ért hozzá, de még akkor is ott vagy vele minden nap és ha nem tanulsz meg vele bánni, akkor annak rossz vége lesz.

Szóval röviden: kérj segítséget a lóval való helyes bánásmód elsajátításához.

És kétévesen könyörgöm, nem akard futószárazni, mert gyerek még, sem agyba,n sem fizikai fejlettségben nincs még ott, főleg egy hidegvérű, csak ártasz neki.

2015. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha csak a fejéhez nem enged hozzányúlni, az valószínűleg amiatt van, hogy ott bántották esetleg. Mindig orron csapták, ha kunyizott, mondjuk, de ez annyira nem jellemző. Persze ki tudja.

#3-as voltam

2016. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!