Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak vele? Ez már...

Mit csináljak vele? Ez már nem állapot

Figyelt kérdés

Van egy 1.5 éves csikóm..1 hete van nálam,rossz körülmények között volt,ahonnan elhoztuk.. Eddig nagyon kedves,aranyos kanca csikó volt. A mai nap folyamán mikor takarítottam az istállót és vittem ki a trágyát a karámba,nekem támadt. Próbáltam ellenállni,de nekinyomott szinte a karám kerítésének. Ez volt 2 óra fele.. Sose csinált eddig ilyet,amióta itt van..Most kimentem hozzá,hogy becsukjam az istállóba,de sunyítva kiügetett a karámba és nekem akart jönni.. Utána egy 5 perc múlva valami lelte és elkezdett vágtázni,bakolni,nyeríteni. Apának is neki ment ma és apa épp úgy ért hozzá,hogy sikerült meg ,,ütnie'' a nyakát annyira,hogy leálljon és megforduljon.

Futó szárazni se lehet őt,mert még vezetőszáron se akar jönni sunyítás-harapás nélkül. Tele lehet energiával,amit kikellene adni belőle.

Valakinek van valami ötlete? Már annyi mindent próbáltam vele,de semmi se használ


2015. dec. 9. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos nem szereti a trágyát a karámban. Mért oda viszed?
2015. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kerjetek segitseget szakembertol, tobb mazsas allatrol van szo, nem egy csivavarol. Komoly kart tehet az emberekben.

Amikor takaritasz, engedd ki a karamba, ne mellette lapatolj. Ha rossz korulmenyekbol hoztatok, felhet a szerszamoktol is.

Apadra valoszinuleg legkozelebb is tamadni fog, mert "megutotte". Szerencsetlen lo nem tudja, hogy az nem direkt volt.

2015. dec. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Rátámad, mert "megütötte"... Ha ilyen tanácsok alapján akarsz elindulni, tényleg hívjatok szakembert.

Rossz helyről jött oké. Ütötték-verték ezt is megérti az ember, ugyan nem szép dolog. De ezért még nem kell vele úgy bánni, mint a hímestojással.

A kulcs a következetesség. Az agyba-főbe verésnek nincs semmi értelme. De amit apád csinált azt nem véletlen kellett volna, hanem szándékosan. Hogy máshogy hárítod el egy kb 250 kg-s állat ilyen jellegű "közeledését"?

Tehát rendbe kell rakni a hierarchiát. Ehhez következetesség kell. Sokan azt hiszik, hogy ez azt jelenti, hogy ész nélkül bántalmazzuk a lovat, de nem. A reakciónak egyenes arányban kell lennie az akcióval. Tehát ha nektek megy nem kell menekülni, hanem határozottan fellépni, akár oda is csapni, hiszen ő csak ebből érti, hogy ezt nem szabad. Olvastam itt, hogy hangosan "nem"-et kiabál. Na ennek semmi értelme. A lovak metakommunikációja általában véve meglehetősen kifinomult, de mindamellett nyers is. Most talán még hebrencs a csikó, később sokkal fokozatosabb lesz. Lehet, hogy már most is jelzett előre, csak nem láttad, értetted. Akkor elkapva a pillanatot sokkal finomabban le lehetett volna rendezni, mikor tettlegességig fajul a helyzet már sokkal nehezebb...

2015. dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyedül van a ló? Mert az is lehetséges, hogy az egyedüllét tette ilyen agresszívvá. A lovaknak mindig kell egy társ.

Amúgy még az is valószínű, hogy az előző hely rossz körülményei teljesen benne maradtak, és attól agresszív. Egyszer volt egy lovam, akit egy lepukkant "tanyáról" hoztunk el, ahol folyton verték. Mi soha, egyszer sem bántottuk, de még mindig fél a hirtelen mozdulatoktól, mert azt hiszi "megint" meg akarjuk verni. Vannak ilyen dolgok, amik beleivódnak az emlékezetükbe.

2015. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Karámba futószáras ostorral menni be hozzá és használni is, ha közelít. Nem feltétlenül a lovon, hsa elég meggyőzőek vagytok.

Harapáskor pofon, utána dicséret.

1,5 éves csikót még nem futószárazunk, mert nagyon megterhelő a számára, a karámban ostorral mozgassátok le, egyúttal gyakoroljátok azt is, hogy ti mozgatjátok őt és nem ő titeket.

2015. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!