Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Direkt csinálja?

Direkt csinálja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!! Végső elkeseredésembe irok :-(

Az a gondom h nem tudom mi lehet a lovammal!

Múlthónapban versenyre készültünk,mindennapos edzések nagyon vártam már mégis csak első versenyünk!

Aztán jött az h a verseny előtt két nappal váratlanul lesántult:-(

Így ennek lőttek,ismerőseimet azért elmentem megnézni másnap már egyáltalán nem sántított!!

nem is jött elő máig :-( holnap lesz megint egy verseny de ma etetésnél vettem észrevettem megint sántít ugyan arra a lábára hát megnéztem látszólag semmi baja nincs bedagadva nem meleg stb!!

azzal a különbséggel h kivittem sétálni betonra egy két lépést sántított aztán semmi,fel is pattantam rá szőrén ügettünk is sőt vágtáztunk is és ő akart szal nem sántított ,mihelyst bevittem a füvesre:a helyére megint sántít!! szóval nem tudom mit csináljak kentem is a lábát fásliztam borogattam tényleg nem hiszem el h megint verseny előtt csinálja,nagyon kivagyok h megint lemaradunk!!! betonon nem csinálja nem tudom h elinduljak -e vele max nem versenyzünk csak lesétálunk de az út is hosszú!!

Hallottam h valakinek direkt játszotta a sántát h ne fogja munkára hát ezt nem tudom elhinni! kérlek segitsetek!!


2015. aug. 21. 21:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
Kétlem hogy direkt játszaná a sántát, lehet, hogy nagy baja van, hívj evy orvost!!
2015. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van esze, nem akar versenyezni.
2015. aug. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hívj egy állatorvost! Mint írtad betonon nem sántít, vagyis kemény talajon, ez akár szalag problémára is utalhat, de senkinek nincs röntgen szeme, szóval mindenképp lássa orvos.
2015. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! hivtam ma dokit de kijelentette h ő szabadságon van igy nem jön ki! de holnap ezen a versenyen ő is ott lesz!! szerintetek el merjek vele indulni nem versenyezni csak mint lovas felvonulásra!!??
2015. aug. 21. 21:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne vidd el a versenyre. Hívj másik orvost. Az én orvosom, ha szabin van akkor felhívja más kollégáját, hogy jöjjön ki. Ne adj isten kólikázik a lovad, akkor dögöljön meg, mert ő szabin van?
2015. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igazából ha nem meleg, és nem is látszik kívülről semmi, akkor MRI vagy röntgen ellene, mert az orvos se fog többet látni, mint te. Viszont jó lenne mindenképp megnézettetni, mert ha visszatérő a gond, akkor feltehetően legutóbb sem pihente ki - aztán nehogy eldurvuljon a helyzet a használat miatt.

Attól függően, hogy mennyire sántít, amíg a doki nem nézi meg, kend neki, szerintem ne fáslizd, mert nem tudod, hogy azzal épp jót teszel-e, vagy ártasz, azt az adott probléma diagnosztizálása után lehet megítélni.

2015. aug. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem színjáték, hanem valódi probléma állhat a dolog mögött. Én a helyedben egy jólfelszerelt orvost hívnék akinek van van ultrahangja vagy röntgene.


Valószínű a versenyek előtt fokozottabb terhelést kapott és megérezte. Aztán kicsit pihent és most verseny előtt megint fokozottabb lett a terhelés és nem bírja a lába.

Amúgy hogy edzel, ugratsz? Milyen sűrűn ugratsz egy héten?

2015. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem versenyszerűen ugrott vele,ez távlovaglás verseny lett volna!

Volt kint hozzá doki savós patairhagyulladást állapitott meg nála,kapott injekciót levettük a patkóját,valami port irt fel neki amit az esti abrakjába adok most hála annyira már nem sántít a kedve is jobb! hűtöm neki vízzel óránként locsolom neki! remélem meggyógyul minnél hamarabb !! köszi a válaszokat :-)

2015. aug. 25. 10:06
 9/12 anonim ***** válasza:
A savós patairhagyulladás hónapok alatt gyógyul. Próbáld meg az Equimins Laminator táplálékkiegészítőjét. Az állatorvos nem gipszelte be a patáját? Mert a gipszeléssel csökkenthető a patacsont rotálódás valamit süllyedés, ami savós patairhagyulladásnál elég sanszos.
2015. aug. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Valami por gyógyszert írt fel neki,most hoztam haza levittem a folyóhoz h ázzon ki neki,már szépen megy hazafele magától ügetett de nem mertem neki engedni! nehogy megerőltesse!!

Az a táplálékkiegészitő milyen árban van?

2015. aug. 25. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!