Már nagyon régóta szeretnék lovat. Valószínűleg a gimi mellett nem lenne időm rá (valószínűleg csak utolsó évre tudnék venni viszont sztem akkor már érdemes egy évet várni az érettségi stb. miatt és utána).
Nektek hogyan sikerült egyetem mellett elegendő időt szánni a lovatokra (úgy hogy versenyeztek/versenyeztetek is)? Illetve nekem az egyetem is fontos lenne tehát minél jobb eredménnyel szeretném befejezni.
Bértartásban lenne lehetőleg úgy hogy mindent megcsináljanak (a boxra és az etetésre gondolok) kivéve ha épp kint vagyok?
Kb. 6-8 éveset szeretnék hogy még fiatal legyen de már tapasztaltabb.
Szerintem ha az egyetem mellett nincs ideje valakinek, most megmondom, hogy később sem lesz. Egyetemen van mondjuk napi max 3 órád (ha jó az órarended), ez úgy 6 óra átszámolva (kb. 1,5 órás egy tanóra). És nincs más dolgod, csak minimális házimunka.
Egyetem után 8 órát dolgozol, és jó esetben utána még az otthoni (házi)munkákon és a barátokon kívül kívül ott a család is...
2015. aug. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
12/16 anonim válasza:
Napi MAX 3 óra? Milyen egyetem az?
Mellette tanulni sem ártana... + vizsgák, beadandók, stb. Én mondjuk levelezőre jártam, mert dolgoznom kellett, akkor még nem volt lovam, de utána főállás mellett volt/van időm a lovamra.
Úgy számolj, hogy egy alkalom a lónál min 2 óra + az utazás.
2015. aug. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
13/16 anonim válasza:
Átlagban igen, 3 tanóra. Volt, hogy 5-6 órám volt egy napon, a 6 óra az már azt jelenti, hogy 08-20 bent vagy (egy óra 1,5 órás, utána fél óra szünet - elvben).
A vizsgaidőszak más, ahogyan a tanulásra, beadandókra fordítandó idő egyénenként és szakonként eltérő. Meglátásom szerint ha nincs ideje valakinek mondjuk középsuli, vagy egyetem mellett lóra, később se lesz, hacsak nem kitartott.
2015. aug. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
14/16 anonim válasza:
Dehát a kérdező még "kitartott", hiszen gyerek és így sincs ideje...Én ezt soha nem fogom megérteni, mert a embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Fontossági sorrendet állít fel és ha a ló az utolsó, akkor persze, hogy "nincs rá ideje" - de ez csak egy szófordulat, valójában nem erről van szó, hanem arról, hogy más dolgok fontosabbak. De az ilyen meg ne vegyen lovat, szerintem. Persze vehet, csak minek, végülis van, aki havonta megy ki a lovához...
2015. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
15/16 anonim válasza:
Utolsó, szerintem lényegében ugyanazt mondjuk. Egyik ismerősöm sír folyton, hogy nincs napi 10-20 perce, annyit kell tanulnia mindig. Középiskola. Ha most nincs ideje, egyetem mellett se lesz. És szerintem később sem, mindig lesz valami, ami épp fontosabb. Nem baj, csak akkor nem kell sírni. Minden választás kérdése.
2015. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
16/16 anonim válasza:
Szia! :) Nekem már 6 éve van lovam, még gimi 1.-be vettük meg. Gimi alatt végig edzésekre jártam, versenyeztem, az egész életem a lovam körül forgott, bár el kell mondanom hogy vagy barátaim voltak, vagy párom, mert mind a 2-re a lovazás és suli mellett már nem volt idő. Suli után egyből ki loviba, ahol este 7-ig voltam, mivel egy lovaglás 2-3 óra minimum + utazás!!! Ezután persze tanulás, soha nem volt időm semmi többre, bár ezt nem is bántam. Viszont az egyetem mellett kénytelen voltam abbahagyni a versenyzést (vagy legalábbis nyárra szorítani) mert ott nem fixen van hogy 4-kor max 5-kor végzel mint a gimiben... van hogy este 10-ig az egyetemen vagyok, és utána meg már nem tudok kimenni a loviba. Egy zh-ra vagy vizsgára pedig annyit kell tanulni mint az egész érettségire kellett... Tehát egyetem mellett max. 2x-3x jut időm kijutni a loviba, és a barátokról meg a bulizásról ne is beszéljünk, mert semmi időm nincs rá, csak amit órákon vagyok... utána valahova elmenni még.. az nem megy. Hétvégén pedig házikat kell csináljak, beadandókat, és tanulni, szóval kizárt a versenyzés. A felestartástnak van pozitív és negatív része is...De jó társat kell találj hozzá, és akkor mindenképpen ajánlom!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!