Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótenyésztésből meg lehet élni?

Lótenyésztésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Minden felé képpen állatokkal de ha választani lehet akkor lovakkal szeretnék foglalkozni, és ezért gondoltam arra hogy lovakat fogok tenyészteni, mert még van rá lehetőségem hogy elvégezzem hozzá a megfelelő képzést. És kisgyerek korom óta lovagolok, jelenleg is van két lovam, most 17 éves vagyok. Régóta érdekel a lótenyésztés és már sokat olvastam róla, és ezért szeretnék véleményeket hallani az egész lótenyésztésről (meg lehet e élni belőle, melyik az a fajta amit legjobban megéri tenyészteni, mi az a cél amire a legjobban megéri lovat tenyészteni). Pozitív illetve negatív véleményt/kritikát/tapasztalatot/ tanácsot szívesen meghallgatok, és lehetőség szerint megfogadok.
2015. jún. 15. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalattal nem szolgáálhatok, de ha van befektetésed, akkor sztem meg lehet belőle élni. ;) De akkor már esetleg oktatást is válalalhatsz majd! :D

Megkérdezhetm hogy merre laksz mármint tenyésztenéd aa lovakat? :)

L

2015. jún. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gelazso ***** válasza:
szegödj egy me´neshez. próbáld ki. aztán rájösz. sok munka. tanulás és rengeteg kezdötöke befektetése
2015. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, de a loútenyésztésből viszont igen.
2015. jún. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 lencsefőzelék ***** válasza:
56%
Minden felé képpen? Nyilván ezt akartad írni: mindenféleképpen... de még így sem helyes. Így kellett volna: mindenképpen. A de, az akkor és a hogy elé vesszőt kell tenni, a "meg lehet-e" kifejezést pedig kötőjellel írjuk.
2015. jún. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Ahhoz h pénzed legyen pénz kell. Akik ezt csinálják,másba is benne vannak amiből befolyik a pénz.
2015. jún. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy magad tenyéssz, először kell háttér tudás és infrastruktúra. Ha csak 2 kancával indítasz, akkor egy jó felmenőkkel, esetleg eredménnyel rendelkező minősített kanca ára 800 ezer-1 millió körül indul. Ha ebből van kettő, az majd 2 misi, aztán ugye tartani kell valahol, takarmányozni kell, a fedmén díja, papírozás stb... Az elején hatalmas pénzeket kell beletenni, ha saját tenyészetet akarsz. Itthon aki ezzel foglalkozik, annak vagy nagyon sok pénze van, vagy annak idején nagy szerencséje volt és olcsóbban el tudott indulni.
2015. jún. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem van lótenyésztő szakot végzett ismerősöm, de nem csak lovat tenyészt, mindenféle más lovas dolgot is csinál, és neki az egész családja lovas már rég óta, már középiskolában is többször volt olyan, hogy nem jött be, mert ellett valamelyik lovuk meg ilyesmi. Ő jól megél, de hát ha nem végzi el, akkor is ezt csinálja nyilván, meg hát neki már minden elő volt készítve.
2015. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%
Állattenyésztő ismerős mondta: hogyan vállj milliomossá? Legyél előbb milliárdos és kezdj el lovakat tenyészteni...
2015. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!