Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok? Érdemes lovasis...

Mit gondoltok? Érdemes lovasiskolába menni? Nagyon szeretnék, csak nem tudom hogy meg lehet belőle élni, vagy egyáltalán lehet munkát találni mostanában?

Figyelt kérdés

Lécci írjátok le a véleményeteket,

Tapasztalatokat!


2013. dec. 18. 18:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A lovasiskolákba általában olyan emberek járnak, akik a munka/iskola mellett szeretnének megtanulni lovagolni hobby- vagy akár verseny szinten. Ezzel azt akarom mondani hogy a lovaglás egy olyan életstílus, amihez nagy elszántság és elhivatottság szükséges, főleg ha versenyezni és eredményeket is akar az ember. Mindenképpen kell hozzá egy anyagi háttér (minnél több lovad van, annál nagyobb tőke kell), de ha megvan az elhatározás, akkor a ráfordított pénz és az idő nem hátrány (csak be kell osztani).

Érdemes-e? Ezt neked kell eldöntened. A mai világban már pár ezer forintért heti két alkalommal lovagolhatsz és a lovadat is tarthatod egy béristállóban (havi 30-60 ezerért ellátják az állatot).

Meg lehet-e belőle élni? Ezt így nem mondanám, attól hogy lovad van, még nem leszel gazdag (a ló egy pénznyelő gép: mindegy mennyit fizetsz rá, azt úgysem kapod vissza). Persze ha van egy fix munkád mellette, amiből eltartod a lovad és a családod, akkor végülis megoldható. Ha arra gondolsz hogy saját lovardát akarsz ahol te lennél az edző vagy lótenyésztésbe kezdenél, ahhoz már jóval nagyobb tőke kell, megfelelő ismerettségi kör, na meg persze elismert szaktudás és sokéves tapasztalat - ezek nélkül nem menne.

2013. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A lovasközépiskolákba nem tanítanak meg csak felületesen.. Ezentúl nem milliókat fizető szakma,de ahhoz ,hogy azt a kevés pénzt is összekapard sok év kell,ki kell alakulnia egy ügyfélkörnek,hamár van JÓ hírneved,akkor esetleg lovasoktatóként,belovaglóként lehet kezdeni valamit,de mondani sem kell ehhez hozzáértés szükséges ha hosszútávra tervez az ember. Egy a lényeg,a lovászatot itthon kerüld, itt ez tróger munka,nem fizetik meg , minden lenézés nélkül a legalja az egésznek. Maszekba ha van ideje az embernek ,nyilván saját lova alatt az istállót rendbe tarthatja ,de elmenni valakinek lovászként dolgozni,nem éri meg. Szóval meglehet próbálni,de legyen valami tartalékod mellette.
2013. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló EGYÁLTALÁN nem értette a kérdésem!!!!

Az én hibám!!!! , rosszul fogalmaztam!Lovas középsuliba!!!!

Sokéves lovas tapasztalatom van,egy lovardába dolgoztam,de ingyen ,lovaglásért cserébe.ott nagyon sok mindent tanultam, és szerintem a szakmai részével nem lenne semmi,csak anyuék azt mondják hogy inkább valami olyannak menjek aki többet keres, mert itt Magyarországon nem becsülik a lovas embereket.Eddig kitűnő a bizonyítványom, és ez nehezíti meg a döntést,mert sokan azt mondják ,hogy nem kéne egy ilyen bizonyítványt erre "pazarolni"

De nekem ez az életem, és ezzel akarok foglalkozni nap mint nap,csak nem tudom egyáltalán megélnék-e belőle.És ha a lovakat választom és nem találok majd munkát,akkor nagyon meg fogom bánni!Ezért kérdeztelek titeket hogy mi a véleményetek!!!REMÉLEM MOST ARÁNYLAG ÉRTHETŐEN FOGALMAZTAM.(:(:

2013. dec. 18. 20:22
 4/20 anonim ***** válasza:
Közben találtál lovat? Vagy azt teljesen elvetetted, mint ötlet?
2013. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem!!!!!!!!!!Írtam neked üzenetet olvasd el!Nem szeretnék veled veszekedni többet!Én elfogadom amit írtál,és valahol megértem,de azért annyira nem vagyok hülye,mint aminek beállítottatok!És gondolom te se,úgyhogy ne veszekedjünk itt mint valami őrültek!OKÉ?
2013. dec. 18. 20:42
 6/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs köze a 2 dolognak egymáshoz olyan értlemben hogy ha az egyiket csinálom, a másik dolog már szóba se jöhet!
2013. dec. 18. 20:45
 7/20 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem éri meg. Menj el egy jó középiskolába és szerezz érettségit, később tudsz tanulni a lovakról és lehetsz lovasoktató. Nem érdemes csakis ezzel foglalkozni, mert tényleg nem lehet megélni belőle.
2013. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Én azt javaslom, hogy tanulj piacképes szakmát és mellette lovagolj. Lovas szakközépbe nem éri meg menni, mindent, amit ott megtanítanak, megtanulhatod te magad is máshol, elolvshatod a könyveket, járhatsz edzőhöz, stb. Ne pazarold el a jó jegyeidet, mert Magyarországon a lovaglásból csak létfenntartás szintjén lehet megélni. Ha külföldre mennél, a kutya se fogja kérni a papírjaidat. Megnézik, hogy hogy lovagolsz és az alapján vagy alkalmaznak vagy nem, de a legjobb az, ha több lábon állsz, mert bármi történhet, megváltozhatsz, baleset érhet, szóval jobb, ha több lábon állsz.
2013. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Sajnos valahogy éreztem hogy ilyesmi válaszokat kapok,és ez az igazság!Muszáj leszek beletörődni!Akkor külföldön megéri?

Azt hittem hogy Budapesten pl.: egy nagy lovardába ahol sok versenyló van és etetni ,csutakolni meg ilyesmi felvesznek egy lovasszakmát tanultat.Mondjuk nem egy álommunka másnak,de én szívesen csinálnám.Nem tudom hogy miért.de így képzeltem el

2013. dec. 18. 21:08
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Persze, felvesznek minimálbérrel, amiből csak éhenhalni tudsz, meg ugyan milyen körülmények közé...


Gondolom angolul tudsz egy kicsit, ha érdekel, nézd meg a [link] -ot, hogy milyen lovasokat, lovászokat keresnek milyen körülmények közé, milyen istállókba, lovakra, mennyiért. Látni fogod, hogy ezekre a helyekre nem szakmunkás bizonyítvány kell... Ahhoz, hogy komolyabb gyakorlatot szerezz, amíg fiatal vagy, bevállalhatsz például working student pozíciót is, onnan könnyebb továbblépni.

2013. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!