Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok? Érdemes lovasis...

Mit gondoltok? Érdemes lovasiskolába menni? Nagyon szeretnék, csak nem tudom hogy meg lehet belőle élni, vagy egyáltalán lehet munkát találni mostanában?

Figyelt kérdés

Lécci írjátok le a véleményeteket,

Tapasztalatokat!


2013. dec. 18. 18:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

Semmiképp ne válassz ilyen szakmát.20 évig csináltam.Kihasználnak,nem fizetnek ki,nem jelentenek be.

Nagy lovardák Pesten?Felejtős!Férjem dolgozott az egyikben,3 műszakban.Reggel ketten voltak 70 lóra,ganézás,istállómunka plusz az újgazdag tulajdonosok körülugrálása.Délután vagy éjjel egyedül volt.Kapott mindezért műszakpótlékkal(!!!)együtt nettó 80 ezret,de ebben a túlóra is benne volt,sokszor napi 12 órás munkaidő.

A maszekok még szemetebbek.Arról nem beszélve,hogy legtöbb helyen ott kell lakni,olyan körülmények között,hogy leírhatatlan.Nem véletlenül vesznek fel ilyen helyekre igénytelen,lepusztult,fillérekért robotoló alkoholistákat.

2013. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Tanulj rendes szakmát,vagy menj főiskolára később !

OKJ-s képzéssel később eltudod végezni a lovas edzőit,lovastúra vezetőit vagy ilyesmit.

Nagyon sokan végeznek bábolnától kezdve mindenhol, minek ? lószarszedőnek! Ismerek nem egy leányzót aki elvégezte de eleve nincs kereslet nem csak a lovászra,hanem a csajszikra. Erős férfi embert vesznek fel lovásznak. És felesleges ezért 3 (??) évig tanulni.

2013. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Így van!Sok helyen elvárják,hogy egyedül láss el 20-30 lovat úgy,hogy ott is laksz,sokszor putri helyen.Természetesen ilyen helyeken a lovász nem várhatja el,hogy palotában lakjon,de normális tiszta szállást főzési,fűtési,fürdési lehetőséggel igen.A másik,hogy sok lovas hely kint van lakott területtől távol,nő létedre egyedül vagy.Nem egy helyen a tulaj bekóstolgat,hogy szexuális szolgáltatást is akar.Egyedül vagy vele,mit tudsz csinálni?Legjobb esetben megúszod azzal,hogy másnap kirúg úgy,hogy ki sem fizet.

Hidd el,cigányélet ez.Egyszer leszel 40 éves is,átgondolod az életed és rájössz,hogy elpazaroltad.Nincsen család,stabil otthon,gyerekek.

És ott van a kollégák kérdése:szeretsz primitív,piától bűzlő emberekkel dolgozni?Mert nagyon sok helyen ilyenek vannak.Tré,ha egy melóhelyen Te vagy az egyetlen olyan,akinek az agysejtjei még nem pusztultak ki az olcsó kannás bortól.Legtöbb munkaadó csak azt nézi,minél olcsóbban végezzen el az ember minél több munkát,bejelenteni ne kelljen,legyen sakkban tartható azzal,hogy ha kirúgják,nincs hova mennie.Érje be valami mocskos lyukkal szállás címén,hozzátartozója lehetőleg ne legyen vagy ne tartsák a kapcsolatot.Ilyenekkel szeretnéd ledolgozni az életedet?

A Te korodban még én is szépnek láttam ezt a szakmát,csak a lovakon járt az eszem és azt gondoltam,meg tudom váltani a világot.Nem sikerült.

2013. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
Ne csak Magyarországban gondolkodjatok. Ismerősöm Németországba ment ki lovásznak egy családi istállóba úgy 21-22 évesen, tapasztalat nélkül. Ketten voltak hat lóra, ha jól emlékszem. Boxokat, istállót kellett rendben tartani, a lovakat karámba kitenni, takarózni, etetni, szerszámot ápolni. Mindezért kapott ottani minálbért (ami itthon középvezetői fizetés), bejentették, volt biztosítása és kapott egy szépen berendezett szobát az istálló felett. Tovább kell látni az országhatárnál, mert ami itthon megy, az nem normális.
2013. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondják, ha ilyen munkát akarsz, a világ boldogabb nyugati felén próbálkozz.

A másik: hogyha jó tanuló vagy, szerintem érdemes volna jó középiskolában érettségit szerezned (közben mellette lovagolhatsz), majd elvégezned valamilyen egyetemet, és utána jelentkezni a volt TF-re arra néhány év óta meglevő lovasszakember-képzésre. Aztán azzal még mindig többfelé is elindulhatsz. Bár tudom, sok év...

Esetleg állatorvosi. De még az is sok év, és semmivel sem könnyebb.

2013. dec. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Igen,sajnos csak külföldben gondolkodóknak érdemes ezt a szakmát választani.

Aki maradni akar,az keressen olyan hivatást,amiből meg is tud élni.

2013. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Eszméletlenül hálás vagyok nektek, hogy felnyitottátok a szemem.Ez a kőkemény élet, és nem lehet minden úgy ahogy azt ember szeretné.

Viszont nem vagyok valami nyelvzseni!!!Angolul csak az alapokat tudom,nem tudnék kommunikálni,meg ilyesmi,más nyelven semmit se tudok!Gondolom úgy nem érdemes kimenni!:)

Vagy nekikezdjek nyelvet tanulni?

Gondolom pl.: Németországban nem nagyon beszélnek magyarul!És mégegyszer köszönöm a válaszokat,nagyon hasznosak!!!<3

2013. dec. 20. 21:05
 18/20 anonim ***** válasza:

Arra azért gondolj,hogy külföldön dolgozó lovászként akarod leélni az életed?Mint fentebb írtam,családot nem nagyon tervezhetsz a lovas munka mellett.És leszel 40-50 éves,mikor bizony már egyre nehezebbé válik a napi fizikai munka is.

Én azt javasolnám 20 éves szakmai múlttal a hátam mögött,hogy előbb itthon szerezz egy piacképes szakmát.Mikor elvégzed a fősulit vagy egyetemet,még mindig fiatal vagy és ha akarsz,ki tudsz menni lovakhoz dolgozni külföldre.

De legjobban akkor jársz,ha normális szakmát tanulsz,elmész dolgozni és a lovak megmaradnak hobbynak,akár saját ló tartása is lehet.

2013. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerezz diplomát. Mondjuk mehetnél biosz szakra vagy az említett állatorvosira, ez elég szerteágazó. Bár sajnos természettudománnyal nemigen élsz meg itthon (kivéve állatorvosi), viszont külföldön keresett diploma! Egy diplomás fizuból pedig röhögve fenntartod a saját lovad. Nyelvet tanulni pedig MINDIG érdemes! Ha lehet többet is az évek folyamán :) Angol alap. Ha mellé beficcen egy német (esetleg francia), ha nem akarsz nagyon messze menni akkor perfekt. Ha messzebbre mennél mondjuk egy spanyol jól jöhet még. Tanulj, mert ami itthon megy a lovas világban embertelen.
2013. dec. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvet feltétlenül tanulj és ne csak annyira, hogy a vizsgán éppen átmenj, mert aktív nyelvtudás nélkül nem nagyon fogsz munkát találni és a diplomádat sem fogod tudni átvenni. Ma már egy nyelv középfokú ismerete a minimum minimuma.


Külföldön a lovász állások szinte kivétel nélkül bentlakásosak, tehát magánéleted nem nagyon lenne mellette. Viszont tapasztalatszerzésnek és nyelvtanulásnak jó. Aki hivatásos lovas és nem kell már istállómunkát végeznie, annak viszont nem kell állandóan rendelkezésre állnia. Amíg fiatal vagy, addig kell menni, tanulni, aztán majd később elválik, hogy mit is szeretnél.

2013. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!