Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat érdemes vennem?

Milyen lovat érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen lovat kéne vennem? Már több mint 7,5 éve lovagolok, igaz csak nemrég kezdtem el rendszeresen lovagolni (kb. 3 éve heti 2x járok). Nem vagyok profi lovas, de azért már kezdőnek sem számítok. Lépés, ügetés megy, vágtában még vannak hibáim (a lábam nem mindig van a ló oldalánál, és a térdem meg a nyereg között néha átlátni. A kezem néha még mozog, és van egy ló amelyiknél vágtában "csiszolom" a nyerget). Viszonylag magas vagyok a koromhoz képest (162 cm, és 11,5 éves). Nem szeretnénk túl drága lovat (max. 300.000 Ft :/ ) Díjlovaglásra és hobbi lovaglásra szeretném használni (a Díjlovaglás nem túl fontos). Arra gondoltam, hogy egy 11-13 éves kancát, vagy herélt Magyar Sportlovat, vagy Magyar félvért vennék. Szóval milyen fajtát ajánlotok nekem? Tudom, hogy ez egyedfüggő, de azért szeretném meghallgatni a ti véleményeteket is! :) Valaki le tudná írni, hogy mennyibe kerül évente egy ló tartása? Mert én úgy számoltam, hogy kb. 675.000 Ft. És tudnátok ajánlani lovardát ahol nem túl drága a bértartás (úgy értem, hogy nem 60-70 ezer)?



2015. ápr. 6. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Olyan lovat ajánlanék, amit a szüleid meg is vesznek! Mert gondolom 11 évesen nem te akarod megvenni...


A ló tartásának éves költségére egy kis számítás kb, mivel bértartásba tervezed így egyszerűbb:


Mondjuk egy olcsó bértartásban, félrideg, vagy olcsó boxos:


40.000 x 12 = 480.000


vegyük úgy, hogy patkolni kell, az mondjuk másfél havonta 9000


9000 x 8 = 72.000 (és akkor sarkakat, hókivetőt nem számoltam)


oltás, féreghajtás mondjuk alsó hangon még 10.000


EDZÉS, mert gondolom 11 évesen nem akarod önállóan lovagolni csak és kizárólag a lovat, tehát min. heti 1 edzés, ami tegyük fel egy évben 2x elmarad, mondjuk 3000 az 50 x 3000 = 150.000


kijársz heti 4x mondjuk és mindig veszel neki egy kis almát, vagy répát, csak legyen 150 ft-ért, apróságnak tűnhet, de az máris 31.000 ft


Eddig tartunk 743.000-nél és a lónak baja még nem volt, a felszerelésre még nem költöttél egy fillért se. Egy sima megfázás, amihez muszáj orvost hívni, mert akár kehességgé fajulhat, ha nincs rendesen kikezelve kiszállási díjjal 10-12.000


Felszerelésre mindig kell költeni, mert ez meg az tönkre megy, te még ki is növöd a lovas cuccokat, a nyerget tömetni kell, stb.


És akkor ha kocsival visznek a szüleid, a benzinköltség is szép summa, amit az emberek sose számolnak egyébként a lótartás költségeihez...


szóval 750-el simán számolhatsz, de ennél jó eséllyel csak több lesz. a legkiszámíthatatlanabb tényező az orvosi költség. van olyan lovam, amire éveken át az oltáson kívül egy fillért se kellett költeni, a másik lovamnak folyton van valami baja, és ha még épp baja sincs, pl évente reszeltetni kell a fogát, az 12.000...


szóval röviden: DRÁGA!

2015. ápr. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és milyen környéken keresel lovardát? Az ország melyik részén?
2015. ápr. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előzőhöz még hozzá tenném, hogy a legtöbb helyen a bértartásban csak a széna és a zab van bent, ha ezen felül bármit (vitaminokat, tápokat, müzlit...) akarsz etetni, az mind a saját költséged, éves szinten ezzel is számolhatsz bőven 30-40 ezrekre.


És igen, az állatorvosi költség a legmacerásabb dolog, nekünk volt olyan év, mikor a tartási díjat simán túszárnyalta az orvosi költség, minden héten hívtam a dokit, és volt olyan év is, amikor csak az oltások, meg a féreghajtó és társai mentek. Teszem hozzá, az első kérdezőnek szerencséje van, gondolom vagy nagyváros környékén laksz vagy bent. Vidéken nem sok ember vállalja el a lovak kezelését, főként ha egy nagyobb probléma van, hozzánk pl 85 km-ről jár doki, én csak a kiszállási díjra fizetek 12-15 ezret, és vidéken ez nem ritka.


És igen, lovas felszerelések is fogyó eszköz, jó, ha mindenből van pót (ha teheted, nyeregből és kantárból sem árt, legalább nem egy kopik), főként kötőfék, takarók, védő felszerelések, nyeregalátétből nem is elég 2... Egy adag felszerelésben jó pár 100 ezer is benne lehet, és akkor magadnak még nem vettél semmit.


Összességében jó, ha úgy kezdésnek 1 milla körül számolsz a lóra és ez mellé még kb a fele félre van téve rendkívüli helyzetekre. És akkor ez még nem egy versenyló, amelyik fokozott terhelésnek, sérülésveszélynek van kitéve... Nem véletlen mondják, hogy mindenki tud lovat venni, a gondok az eltartásnál kezdődnek...


Hogy milyen lovat érdemes, azt nem lehet így megmondani. A lónak neked kell megfelelnie, nem fajtát kell nézni, ez valóban, ahogy írtad, mind egyedi. Tudnod kell, hogy mennyit akarod használni, mire akarod használni, hogyan... Ha szerencséd van, 100-120 ezerért is kifoghatsz számodra megfelelő lovat. Az enyémet pl vágóba akarták adni, mert senkinek nem kellett, 110-ért vettem, mert állítólag úgy ugrik, mint a tehén, mozgása sincs meg még szemét is... Na én elhoztam (mondanom sem kell, milyen állapotban), fél év múlva 130-150 centiket ugrottunk, terepen mint a kisangyal, A-s és M-es programok elemeit simán nyomja, bár nem versenyzünk. Igaz kis csumpi, nem egy szépség, de én nem bántam meg, hogy őt hoztuk, amire nekem "kell", arra jobb társat nem is találnék. Lóvásárlás előtt érdemes több lovat is kipróbálni, bár lehet, már az elsővel megtalálod az összhangot. Amit tanácsolok, soha ne a külsőt nézd, azon sokat lehet változtatni megfelelő munkával. Mindenképpen vigyetek magatokkal hozzáértő embert (ha belefér, állatorvost is, bár tapasztalatból tudom, hogy ez nem mindenkinek kivitelezhető és nem első sorban anyagi okok miatt)

2015. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az első válaszolónak van szerencséje, nem kérdezőnek, bocsi :)
2015. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fehér_Gandalf válasza:
Trójai
2015. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

11,5-7,5=4 ami az esetek többségében úgy néz ki, hogy innen még 3-4 évet csak zötyög a lovon a gyerek. :D


Pont nem is olyan rég számoltam, hogy az otthoni tartás mennyiben mozoghat kb. évente (bár ezt lovas embernek nem szabad számolnia, mert a végén s***re ül :D ). Több, mint 500e(ebben pedig nincs még benne az edzések ára) Ft jött ki egy laza, jó évre, amikor nem kell dokira semmit sem költeni. Ez pedig, csak egy ló...Nyilván legelővel olcsóbb lenne, de az csak egy kicsi van jelenleg.


A fajtát már megválaszoltad. Egyedet kell nézni, jól írtad. Lehet az arabtól kezdve bármi, ha megfelel.


Korrekt hobbilovat már vígan kapsz 300e-ért.


Ugye, azt nem írtad, hogy merre laksz. Pesten jobb helyeken mondjuk nem is igen találsz 50e alatt bértartást. Ez már 600e Ft évente.


Használt egyszerű felszerelésekkel is összejön a 150-200e Ft-os kiadás.


Felénk 5e-ért körmölnek, ami nem sok. De máris újabb 40e évente.

Oltás(5e), féreghajtás(2x5e) és vérvétel (12e) újabb apróságok.

Heti 1-2 edzés (alkalmanként mondjuk 3000rel nézve) ~200e.


Én is azt mondanám, hogy az első év simán millió felett van, de ha belerakod a lóárát és az apróságokat, akkor inkább 1,5 millió plusz ne adj ég az orvosi költségek.


Alaposan gondoljátok előtte azért át, hogy belevágtok e.

Lóvételhez meg persze szigorúan edző, majd ha megfelel, akkor lehetőleg állatorvost is vigyél. :)

2015. ápr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én a hucult választanám :) de van aki a magasabb lovakat szereti
2015. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!