Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes egy 10 éves lovat...

Érdemes egy 10 éves lovat megvennem?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és kinéztem egy 10 éves lovat magamnak. Érdemes megvennem ha terepre akarok vele járni és karámban dolgozni? Össze tudunk szokni?
2015. márc. 30. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze siman. Ha mindent jol csinálsz és kb minden nap kimész hozza nem csak lovagolni akkor 3 hónap alatt siman megbízik benned. Es pont jókor veszed mert mar eleg tapasztalt de meg csak most (13-14) évesen fog jönni a legjobb teljesítménye. Igazabol a lovak 90%-anak tobb gazdája van élete során. Ha minden rendben vele es tetszik is meg egészséges akkor nyugodtan vegyetek meg.
2015. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tipikusan megválaszolhatatlan kérdés. :)

Eleve problémát okoz, hogy nem ismerünk, nem tudunk rólad így semmit. A lóról sincs semmi infó.

Másrészt nem te veszed 14 évesen valószínűleg, hanem a szüleid.

Érdemes e megvenni(milyen ló, milyen állapotban, mennyiért, milyen képzettséggel és előélettel, stb.)? Egy biztos, lovas szakembert és állatorvost mindenképp vigyél, hogy megnézzék.

Összetudtok e szokni? Nyilván, ha nem nyúzod agyon és egyébként egy normális ló, akkor nem lesz gond. Ellenben, ha egy temperamentumosabb ló, aki zokon veszi a száj tépést és hasonlókat már jó eséllyel lesz vevő a durvulós játékra és a ló-ember box meccsből még nem láttam a lovat vesztesen kijönni. :)

Egyszóval ez így megmondhatatlan. Részletezd ki és akkor kaphatsz egy talánt.

2015. márc. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha más minden rendben van, csak a kor miatt kérdéses akkor persze! Ha minden jól alakul és kíméletes vagy vele legalább még 10-12 évet tudsz rajta lovagolni. Persze, ha most akarod átlovagolni valami egészen más stílusba ne várj tőle nagy csodákat, bár egyik barátnőm 13 éves lovat lovagol át westernbe és viszonylag jól haladnak. És természetesen tökéletesen összetudtok szokni, ha jól bánsz vele és gyakran jársz ki hozzá.
2015. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10 éves ló még fiatal ,a legjobb korban van ,a kor miatt egyáltalán nem kérdéses ,más a kérdéses,többek között az h milyen a tudásod a lóhoz képest. Mondjuk kitalálom,te is "profi" vagy már és tuti h jól lovagolsz mint itt mindenki sok éves tapasztalat a hátad mögött. Szóval azon belül h 10 éves elég sok minden számít ami itt homályba marad.
2015. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem korban jó. Nem fiatal, nem is idős, pont jó.

Akkor érdemes megvenni erre a célokra, ha ezekre használják a lovat, erre "jó" (szóval nyugodt, gyerekbarát stb)

Össze tudtok szokni, ha elég időt töltötök el egymással és figyeltek is egymásra.

Remélem segítettem!

2015. márc. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2015. ápr. 1. 08:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!