Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem néz ki furán? Nem hajlott...

Nem néz ki furán? Nem hajlott a háta?

Figyelt kérdés

A barátnőm nem igazán ért a lovakhoz (felnőtt nőről van szó), de nagyon rákattant a lovaglásra és első lónak frízt akar magának mindenképpen, be van zsongva, tőlem kért tanácsont, de nekem ez a kanca gyanús, főleg azokon a képeken, ahol a kék kötőfék van rajta... 5 évesen miért ilyen a háta?


[link]


2015. jan. 24. 18:01
 1/10 anonim válasza:
Szia! Először is azért lehet olyan a háta mert lehet hogy korán és nehéz ember lovagolta be vagy próbálta.. És másodszor meg ki van húzva a képen szóval egy kicsit akkor is begörbül..
2015. jan. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem az is gyanús, hogy ha lovagolható, kocsizható, extra mozgású, akkor 8 képből miért csak 1-en van egyáltalán mozgásban...


Az a baj, hogy ismerem a barátnőm, félő, hogy ha odamegy beleszeret és még a végén megveszi még ha gyanús is, szóval arról is jó lenne lebeszélni, hogy egyáltalán odamenjen...

2015. jan. 24. 18:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Igazából a fara nagyon magas, az az, ami rátesz egy lapáttal a hátának az ívére.

Nem éppen ideális alkat, hogy úgy mondjam.

2015. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fríz létére nem egy olyan nemes egyed. Másodszor meg ha 5 éves akkor miert 880.000 ft?? Nem tudom most vagy nagyon hülye a gazda hogy frizhez képest Ennyire olcsón adja vagy csak nem tudja hogy nincs kb olyan ember aki a friz lovat 1,5 millio alatt arulna(felnott lovakbol). Vagy valami komoly baj van vele.

es ha te oda mdnnel kipróbálni megnezni hogy milyen a lo es csak aztán mutatnad meg a barátnődnek?

szerintem a lovasok.hu-n nézelődj inkabb.

amugy mindenképp frízt akar?

esetleg más fajta aki alkalmas dijlovaglasra?


(Bocsi telorol vagyok)

2015. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem is tudtam, hogy lovakat néz, hogy venni akar, egyszer csak elküldte ezt a linket, hogy mit gondolok erről, mert már egy ideje érlelődik benne, hogy vegyen saját lovat. Szerintem még korai, nyár elején kezdett el lovagolni (bár nem tök kezdőként, mert gyerekkorában részt vett pár lovastáborban).
2015. jan. 24. 20:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Magas a fara,kicsit túlnőtt és a lapos mar miatt látszik meg jobban. Mindegyik frízre rámondják h "jó mozgású"és még a leggányabb egyed is egy vagyon.kezdőnek nem a legjobb amúgysem, ez meg különösen nem.
2015. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

4-es: aminek fríz an az útlevelébe írva, az már másfél milliónál kezdődik, csak a betűk miatt, vagy hogy van ez szerinted? Ma már egyre olcsóbbak, kezdenek rájönni az emberek, hogy talán mégsem érnek annyit csak a fajtájuk alapján.

Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy milyen minőségű a mo-i lovak jó része...(nem értek a fajtához, de csak rájuk kell nézni, mint pl. erre is). Ha vki megnézi külföldi oldalakon, hogy ott miket adnak másfél millióért, meg fog lepődni.

2015. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Több oka is van annak,hogy nekem ez a hirdetés kicsit sem szimpi:

-egyrészt az,h alig ír a lóról,ami nekem mindig olyan semmitmondó

-a háta

-az ár-érték arány (ha tényleg olyan a ló,amilyennek leírták,akkor min. 1 millát kéne érte kérni)

-az utolsó képen a lovaglást és a lovat megfigyelve( a ló szája cibálva van,és a feje pedig az egekben)én arra következtetek,hogy nincs rendesen belovagolva

- általában a ló vagy kocsizik vagy hátas,a lovaglásról egy kép van,ami eléggé szegényes,a fogatról semmi,és olyan kép,amin mozog az "extra mozgású" ló,egy sincs

-nekem is heréltnek tűnik,de passz

-olx-es hirdetés-ami nem feltétlenül,de általában nem olyan igényes hátteret takar


Másrészt,mondd meg a barátnődnek,hogy minden egyes kezdő lovas beleszerelmesedik a frízbe,egy évig imádja,aztán rájön,hogy valójában semmire sem jó,és eléggé nyűgös fajta.Én is nagyon szeretem őket,gyönyörűek :) De ettől függetlenül ha vehetnék most 20 lovat,akkor 21.-ik lenne csak fríz.

Első lónak a tudásához illő lovat kell választani,lehetőleg heréltet,kipróbálás után.

Szokták javasolni a még nem olyan öreg iskolalovakat vagy idősebb rendben lévő hobbilovakat,de nekem pont az ellenkezője vállt be :) Szóval,ha ért a lovakhoz,van segítsége,akkor a ló képzettsége nem akadály,csak problémás.

Ha meg mindenképpen frízt akar első lónak,azt javasoljuk (mondhatom remélem többes számban),hogy ezt a lovat inkább hagyja ki.

2015. jan. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés talasztalat ahoz h ő lovat vegyen! Fríz nem is ajánlott első lónak mert makacs (ezzel nem azt mondom h nincsenek jók köztûk). Ha mindenképpen lovat akar venni akkor vegyen valami idősebb félvér vagy sportlovat. Mindenképpen nyugottnak kell lennie a lónak ha ilyen kevés ideje lovagol. De ha elmegy lovat nézni vigyen magával állatorvost és az edzőjél! És ha megveszi a lovat nem árt ha mindig van mellette edző nehogy ilyen kevés tapasztalattal elrotsa szegény lovat!!! Próbáld meg lebeszélni a frízről és segíts neki találni egy másik jó lovat (ne telivért)!vagy az edzője is segíthet neki keresgélni! És nehogy csődört vegyen! Kancát vagy heréltet! Ha mindenképpen frízt akar akkor meg a Lovasok.hu-n találtok egy csómó jót! Sok sikert!! ;)
2015. jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nekem 20 éve vannak lovaim, szóval tudom milyen ló kéne neki (egyelőre semmilyen), csak a frízek nekem úgy ahogy van kimaradtak, a teljesen másik véglet tetszik, arabok, telivérek, telivérezett félvérek. Most egy shagyam és egy telivérezett kisbérim van (meg egy pónim), csak nem voltam 100%-ig biztos benne, hogy esetleg a frízeknél ez nem fér-e bele...
2015. jan. 27. 00:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!