Mik az alapkövetelmények egy lovasoktatói képzés elvégzéséhez? 16 évesen elvégezhetem? Milyen szintű lovastudás kell? Hol lehet tanulni Nudapesten? Hol tudhatnék meg több infót? Kerestem? De nem találtam.
OKJ-s képzések között bepötyögöd, vagy akár csak a google-ba annyit, hogy lovas OKJ-s képzések, és ki fogja dobni.
De egyébként az érettségi mindegyiknél elő követelmény, szóval legkorábban az érettségi letétele után, 18 évesen kezdhetsz neki.
Hozzáteszem mindegyik fizetős, és nem olcsók.
A lovastudás követelménye sajnos minimális, a gyakorlati oktatás kritikán aluli. Leginkább csak arra megy ki az egész, hogy leperkáld a pénzt nekik a képzésért, ők pedig cserébe valahogy áttolnak a vizsgán, aztán adnak egy gyönyörűen lepecsételt oklevelet és bizonyítványt. Kész a futószalagon gyártott lovas oktató.
egyet értek az előzővel. biztos van kivétel, de az én környezetemben csupa olyan ember tette le, aki nem igazán, vagy egyáltalán nem lovagol jól, sőt, olyat is ismerek, aki 10 éve nem ült más lovon, csak a sajátján (ami már 22 éves), mert NEM MER felülni más lóra. elintézte, hogy a saját lován végezhesse el a képzést (amit addig odavitt bértartásba, ahol a képzés zajlott), majd a vizsgát is azzal tette le.
ja és bocsánat, ez nem oktatói, hanem túravezetői képzés volt! egyébként ebben is van némi zavar, hogy most melyik kell, mert az edzői az tök más tészta, de én ha jól tudom most a túravezetői az aduász, mert azzal is oktathatsz, viszont minden lovardába kell 1 alkalmazott, akinek van túravezetőije, oktatóit nem kérnek, tehát túravezetőivel nagyobb sansz van bejelentett állást találni, még ha minimálbérért is...
Szerintem ha már ki akarsz fizetni egy rahedli pénzt, akkor inkább a túravezetőit tedd le. Azzal nem csak oktathatsz, hanem terepet is kivihetsz, ha olyan a lovarda, ahol vállalnak ilyesmit. Ráadásul, ahogy a második válaszoló mondta, nagyobb adu ász, mert minden bejelentett lovardánál kell lennie egy túravezetőnek.
Közben én is megnéztem, tényleg csak nyolc általános kell hozzá. Hát azért, ez már tényleg mindennek a teteje. Félre ne érts, biztosan okos vagy, és nem tanítanak rosszra ott a lovardádban sem, ahol oktatsz, de szerinted nem felelőtlenség kiskorúra bízni a kiskorúak oktatását? Az még rendben van, ha besegítesz az oktatódnak és a szárnyai alatt kisebb munkákat elvégzel, de szerintem elég durva, hogy OKJ-s képzés épült arra, hogy tizenéveseket "képezzen" OKTATÓI állásra.
Ismertem egy lányt, aki szintén 16 évesen kapott lehetőséget az önálló oktatásra. Jól lovagolt, de nem volt elég érett a feladathoz. A tisztséggel járó "hatalom" a fejébe szállt, a felelősséget pedig elfelejtette. Az oktatásából cseszegetés és dirigálás lett. Egyszerűen nem tudta mérlegelni, mit engedhet meg magának, és hogy mi is egy oktató IGAZI feladata.
Ismétlem: félre ne értsél, nem akarlak ezzel tök ismeretlenül téged minősíteni, csak... szerintem ez eszelős felelőtlenség. Én azt javaslom neked, ne ülj fel ezeknek a tesco gazdaságos papíroknak, és csak akkor végezd el, ha az oktatód alaposan kitanított előtte téged, már ha vállalja, hogy kinevel utódjának. Előbb legyen meg a szaktudás, aztán jöhet a papír. Mert, hogy a papírtól szaktudást nem kapsz, az tuti. (Hiába, hogy csak ezekkel a cetlikkel a birtokodban végezhetsz legális munkát)
Ha jó oktató akarsz lenni és nem csak a papír kell, akkor javaslom menj el nagyobb nevű edzőkhöz, emberekhez, tanulj meg rendesen lovagolni, aztán csináld meg a sulit.
Szerintem egy oktatónak elég nagy a felelőssége a lovaglás tanításában, hiszen ő adja meg az alapokat, a legtöbben úgy kerülnek már edzőhöz, hogy már a 3 alapjármód megy. És ugye csak jó alapokra lehet később építkezni.
Én ezekről a tanfolyamokról nem sok jót hallottam (a túravezetői is ide tartozik), főleg a gyakorlati követelményeket illetően, mert sokan úgy mennek át, hogy épphogy tudnak lovagolni. A legtöbb helyen csak a pénzre mennek.
És ez sajnos igaz. Én is nagy lelkesedéssel vágtam bele a túravezetőibe, de azt hiszem nem okozok nagy meglepetést ha azt mondom, hiába volt heti 1 (!?!?!) lovas oktatásunk is, egyedül a hozott tudásomból éltem.
Se egy túrán részt nem vettünk (hogy lássuk is, hogy minek leszünk a vezetői, szervezői), se egy málhanyerget nem láttunk, de még képről se.. vezetéklovat sem tanultunk vezetni. Pedig én elsősorban ezeket akartam volna megtanulni, megtapasztalni.
Hát, mondanom se kell, ezeknek a kitapasztalása és megtanulása mind-mind rám fog maradni, autodidakta módon.
A papír kizárólag arra jó, hogy legyen, semmi másra. A tudást mindenkinek magának kell megszereznie, így főleg aki oktató szeretne lenni, az elsősorban lovagolni tanuljon. Azt gondolom a kérdező sem gondolja komolyan, hogy majd vele munkaszerződést kötnek a nyárra, hogy fogja a futószár végét, tehát teljesen mindegy, van-e papírja vagy sem.
Lovagolni tanulj. Tisztán látszik, millió példát tudnék hozni, hogy micsoda különbségek vannak a taulók között, látszik, hogy hol, kitől tanult lovagolni. A városomban két hely van, ránézésre meg lehet mondani, hogy a lovas az "oktatótól" vagy az edzőtől tanult. Pedig az előbbinek is van papírja, csak épp igényei nincsenek. 16 évesen hacsak nem mész országos bajnokságokon, egyszerűen nem rendelkezhetsz olyan szintű tudással, amit át lehetne adni (a húzd ki magad, nyomd le a sarkad nem lovasoktatás). Szóval lovagolni tanulj. 2-300 ezerből még a legkiválóbb lovasoktól is vehetnél vagy ötven órát, ég és föld lenne a különbség, talán arra is rájönnél, hogy neked még nem oktatni, hanem tanulni kellene.
Ezzel én is egyet értek. Felesleges. Csupán pénzkidobás. Nekem is volt szerencsém hasonló tanfolyamhoz, az első pár nap után megbántam. Az elméleti oktatás volt a leggázabb. Feltűnt, hogy ismerős a szöveg, amit "előad" az oktató. O.o Hát neki álltam leírni szó szerint amit mond, egy pár mondat erejéig. Itthon begépeltem és láss csodát igazam lett. Szó szerint a wikipédiából vette a szöveget, ezt magolta be és olvasta fel. -.-"
Anno hallottam, hogy Miskolcon van/volt komoly talán 2 éves nappali oktatói képzés, bár nem úgy nézett ki az illető, mint aki bármit is tudna. :D
Száz szónak is egy a vége. Itthon töménytelen mennyiségű tudatlan oktató van. Azok se találnak melót (okkal), főleg nem bejelentettet. Külföldön meg nem nézik a papírjaid. El sem fogadják a magyar vizsgákat a legtöbb országban. Lehet honosíttatni (ha jól tudom), kb. 500e-ért. De minek? Megnézik, hogy beszélsz angolul és hogy lovagolsz. Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!