Állattenyésztő mérnöknek tanulnék tovább, mi lehet ebből?
Nincsenek már nagy ménesek, a magántenyészetekben meg a tulaj az állattenyésztő mérnök, oda legfeljebb istállófiú kell, de attól nem kérnek diplomát, még érettségit sem. "Normális hely" meg nincsen. Lovászként dolgozhatsz havi 30 napot, aztán kapsz érte 50-60e Ft-ot, már ha egyáltalán kifizetnek. Természetesen bejelentett munkaviszonyról ne is álmodj, hiszen a lovardák nagy része maga is illegális, ha akarnának, se tudnának bejelenteni... de amelyik tudna, az sem akar.
Tanulj programozónak, abból fényesen megélhetsz, ha kedved van, eljárhatsz lovagolni is.
Programozónak? Na ne röhögtessetek. Annyi van belőle mint égen a csillag.
Az is jó vicc, hogy 50-60e-nél nem lehet lovászként keresni...100e-nél sose kerestem kevesebbet lovászkodással (ingyen étel és szállás, bejelentve!, havi 20-22 munkanappal).
Az viszont tényleg igaz sajnos, hogy már nem nagyon vannak nagy ménesek. Ahol lenne esélye, ott meg az a gond, hogy ez is egy "kihalásos" szakma.
Szia!
Azért ne keseredj el teljesen. Én Állattenyésztő mérnökön vagyok most (Bsc), és nem céltalanul. Bár nem ez az egyetlen szakma a kezemben (elvégeztem mellette a ménesgazdát és a lovastúra-vezetőt is, természetesen kellő gyakorlati háttérrel), azért én nem mondanám tökéletesen haszontalannak.
Ha vállalkozó szellem vagy, aki szeretne önálló tanyagazdaságot, vagy a későbbiekben akár többet is, annak kitűnő alapozást jelenthet ez a szak, arról már nem is beszélve, hogy az egyetem támogatja az elhelyezkedést, a faliújságon mindig látok valamilyen álláshirdetést (igaz, ezek már tényleg magas fokon képzett diákokat keresnek, inkább Msc szinten,vezető pozíciókba, de vannak).
Azt javaslom, ha belekezdesz, vagy vidd végig (akár Msc-n túl is), vagy ne csak ezt az egyet végezd el, hanem mellette mást is, és akkor biztosan viszed valamire. De azt is tanácsolnám, hogy ha a fentiek el tudtak bizonytalanítani, akkor tényleg nézz másik szak után, mert ezen az úton csak teljes szívvel és acélos elhatározással, rengeteg küzdelem árán lehet jól boldogulni.
(Más kérdés, hogy kinek mi mit ér meg... én a céljaim elérésére tettem fel az életem, amihez ez az út vezet. Ha te is hasonlóképpen érzed, akkor sok sikert! )
Ez a lovastúravezetői is egy érdekes dolog. Tapasztalataim szerint itthon is csak a legálisan működő lovardák "kérik". De valójában a kutya se ellenőrzi. Magyarán legombolnak rólad pár százast.
Külföldön meg pláne nem érdekli őket. Tapasztalatból mondom, hogy ha pl. kimész a németekhez munkalovasnak két dolgot néznek.
1. hogy beszéled a nyelvüket, vagy legalábbis az angolt
2. hogy lovagolsz
Ennyi. Nem is ismerik és nem is ismerik el a legtöbb helyen a magyar tanfolyamokat/vizsgákat. Ugyan, ha jól tudom lehet honosíttatni (bárhogy is nevezzék) kb. fél millióért plusz valami vizsgáért náluk, de ugyan minek akkor kérdem én?
Én is amondó vagyok fektess minél több energiát a lovaglásba és a nyelvbe és sipirc egy jobb világ után. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!