Menyit keress egy ménesgazda és egy állattenyésztő mérnök? Melyikben van több lehetőség?
Az állattenyésztő-mérnök nem csak lovakkal, hanem nyulakkal, marhákkal, juhokkal, kecskékkel, disznókkal és minden élelmiszercélra tenyésztett állattal foglalkozik. Ebben talán több a lehetőség.
Ménesgazda már teljesen lovas irányultságú, bár ha megnézed, hogy mennyi hivatalos ménes van az országban, akkor rájöhetsz, hogy bizony több ménesgazda van, mint szükséges. Ok, más lovaslétesítményben is elhelyezkedhetnek, de nem jellemző a nagy fizetés, szerintem max 150-200 ezer nettóval számolj. Manapság 100 ezres fizuból is nehezen jön ki az ember, szóval nem ebből veszel új BMW-t.
Nem leszólni akarom ezeket a szakmákat, mert engem is érdekelnek, de ebből itthon csak nagyon kevesen tudnak megélni.
Nem akarlak elkeseríteni, de ezekre a szakemberekre alig-alig van szükség. Sok ilyen végzettségű ismerősöm van, teljesen más területen dolgoznak, túlkínálat van mindkét szakmából és amióta a nagy állami telepek is megszűntek, gyakorlatilag nincs szükség rájuk.
Pl. tesómnak is állatteny. mérnöki végzettsége van és teljesen másban dolgozik, pedig ő az egyetemi fokozatot is megszerezte. Egy ismerősöm még szakfordító is a mérnöki diplomája mellett, évekig nem tudott benne elhelyezkendi, most talált egy céget, ahol legalább kicsit hasonlít a munkája arra, amit tanult.
Kérdező!
Gabkának sajna igaza van :(
Hiába tanulsz 2-4 évig olyat ami érdekel, ha utána nem tudsz vele elhelyezkedni és munkanélküli leszel. Előbb tanulj valami olyat, amivel el lehet helyezkedni, ezt meg tartsd meg másoddiplomának ha még érdekel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!