Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló megfázásra praktikák ötletek?

Ló megfázásra praktikák ötletek?

Figyelt kérdés

Két pacink vab meg fázva és a hétvégén versenyezni szeretnénk de ha nem gyógyulnak meg akkor nem engednek minket. Kapnak foghagymát a doki is adott antibiotkumot... Valakinek ezenkívülötlet ?vagy valamilyen praktika? :) előre is köszi!! :)

Légyszi a kioktatást bunkózást hanyagoljátok! Ne itt éld ki magad! Nem ismered a konkrét szitut! Köszi!!



2014. szept. 16. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Se nem kioktatás, se nem bunkózás, de fertőző lóval versenyre menni...


Az antibiotikumnál gyorsabban semmi nem fogja őket helyrerántani. Ha megírnád, mik a tünetek, talán tudnánk tippeket adni orrfolyásra, köhögésre, stb.

2014. szept. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nagyon szeretnétek versenyre menni, mert jó móka egyrészt, másrészt meg biztos nagyon sok munka áll a felkészülés mögött, de szituációtól függetlenül, egy verseny nem ér meg annyit, hogy rámenjen a lovad.


Hagyjátok pihenni, az antibiotikum és a fokhagyma majd megteszi a hatását - egy betegségből frissen kilábalva egyébként sem lesznek versenykondiban a sok pihenés miatt.


Lesznek még versenyek, nem a világ, ha kihagytok egyet. Kicsit gondolkodjatok a ló szempontjából is, és ez most nem kioktatás, hanem jó tanács.

2014. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk fekvő beteg vagy, és az első nap, amikor már úgy tűnik, jól vagy, elküldenek félmaratonra, egyrészt visszaesel egyből, másfél lefertőzöl mindenkit simán.

Sajnos gyanús, hogy ezt a versenyt ki kell hagyni. Amit én tudok tanácsolni, az a főtt lenmag (le kell forrázni és úgy hagyni pár percig, langyosan etetni), mert a ló emésztőrendszere az antibiotikum miatt most nem a legtutibb.

Ezen kívül türelem, pihenés, a következő versenyre meg legyetek topp formában :)

2014. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam hogy nem arra vagyok kíváncsi!!! Teljesen tisztában vagyok a helyzettel. És ha rajtam múlna nem mennénk el. De nem ismeritek a körülményeket és nem áll szándékomban megosztani veletek! Praktikát ötletet kértem nem kioktatást! Köszönöm aki írt olyat ami használtató tanács!!!!
2014. szept. 18. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor mondok tényeket. Gyógyszerész végzettséggel, ha az antibiotikum nem elég gyors, a házipraktika meg főleg nem az. Lehet mondani dolgokat, amitől jobban lesz, de nem jól.
2014. szept. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom a lovaidat kérdező...
2014. szept. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként méz, fokhagyma, kamilla virágzat és kamilla tea, de csodát tenni semmi nem fog. Persze be lehet lőni annyira, hogy ne érezze, hogy rosszul van, csak ettől még fertőző marad.
2014. szept. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy bírom, mikor így hárítják a felelősséget. A ló magától végigmegy a versenyen, vagy mi?
2014. szept. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet azt hiszitek hárítok! Nem az én lovaimról van szó! De nen is aktuális már mert nem köhög! Ès annyitlra szeretem hogy mindenki okosabb úgy hogy a körülményeket nem ismeritek... Nem én rendelkezek a lovak felett hanem a tulaja aki meg nem ért hozzá csak ő "mindent tud"... Tehát csak azt szeretném hogy jobban legyenek hamár van egy olyan gazdájuk aki nem érti meg.... Komolyan hihetetlen hogy ezt nem lehet normálisan csinálni!!!
2014. szept. 19. 07:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!