Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanuljak meg ügetni és...

Emese0514 kérdése:

Hogyan tanuljak meg ügetni és vágtázni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és meg szeretnék tanulni lovagolni! Attól félek hogy leesek a lovamról és véletlen megtapos vagy rosszúl esek le! Jobb az ha futószáron tanulok meg ügetni és vágtázni?

2014. aug. 25. 09:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nyilván kamu a kérdés, ha az apukája versenyző lovas...
2014. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nyeregben, kengyel nélkül szerintem tökéletes. Kengyellel túl sok hibát lehet kapásból felvenni, kengyel nélkül, egy jól ültető nyeregben erre jóformán nincs esély. Ha jól megy a tan- és könnyű ügetés, vágta, akkor fel lehet tenni a kengyeleket.


De nem értem, hogy ha többen is versenyeznek a családban, miért itt kérdezel?

2014. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem kamu a kérdés! Azért mert ők mondták hogy ők is maguktól jöttek rá erre és ezért nekem is így kell! Meg azt mondták hogy minden lovas máshogy csinálja és ez valójában is így van! Ezért ők is máshogy csinálják,és ezért kell egyedül rájönnöm erre az egészre! De bocsánat hogy felmertem tenni ilyen kérdést! (Milyen utálatos emberek vannak itt is!)
2014. aug. 25. 15:12
 14/20 anonim ***** válasza:
Kiscsillag, nincs a világegyetemben olyan versenyző lovas, aki ilyet mondana. Ha meg ilyet mond, akkor sok minden, csak nem lovas, pláne nem versenyző. Meséld amit álmodtál az oviban, mert itt komoly lovasember ezt nem veszi be.
2014. aug. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
De tudod mit? Írd meg, ki az apukád, ha valóban versenyzik, akkor regisztrálva van a lovasszövetségnél. Kíváncsi lennék az eredményeire!
2014. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ja, hát így már érthető a kérdés.... mi értelme kamuzni? Ha a szomszéd bácsi fuvaroslován, kinn a határban szeretnél megtanulni lovagolni, akkor azt írd, és akkor olyan tanácsokat tudunk adni, amit még hasznosítani is tudsz (nevezetesen hogy menj oktatóhoz).
2014. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hagyátok már! Nem kell itt bunkóskodni! (Ezt valamennyi válaszolónak)


Kedves kérdező! :)

Én azt ajánlanám menj el egy oktatóhoz. Ott mindent megtanulsz amit kell. Hát én azt ajánlanám nyeregben kezdj. Én is nyeregben kezdtem és nagyon jó az ülésem. Én a voltizshevedert hagynám a voltizsosokra. Másik barátnőm aki voltizson kezdett egy idő után átült nyeregbe és nem tudott úgy ülni mint voltizzsal. Jó idő volt amíg belejött. Teljesen más csak egy izzasztón ülni mint nyeregben. Én nyeregben is vágtáztam először. Aztán kipróbáltam voltizzsal. Azt hittem könnyű lesz mivel van kapaszkodó. De teljesen más mivel az izzasztó ís csúszik viszont a nyereg nem mivel bőrből van. Amúgy meg nem jó viltizson kezdeni a vágtát mert első vágtánál szinte mindenki pattog el az a lónak sem kellemes mivel az izzasztó nagyon vékony és fáj neki. Nyeregben meg nem érzi annyira mint voltizzsal. És voltizshevederrel nem tudsz nagyon megtanulni könnyű-ügetni.


Remélem segítettem! :)

2014. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az milyen voltizs lehetett, mert sosem hasznalnak vekony izzasztot, inkabb 10 centi vastagat. Nem is csuszik. Kezdesnek jo, onbizalmat ad, hogy lehet kapaszkodni, de en azert megis inkabb nyeregben, kengyel nelkul ultetem a kezdoket.
2014. aug. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azt nem értem hogy ha még nem tudsz lovagolni akkor hogy van máris saját lovad? Ha apukád versenyző az elég érdekes hogy ilyet mond hogy találd ki egyedül. Amúgy meg nyeregalátét lesz a lovon és egy voltige heveder. Aztán meg nyereg. Nem tom melyik hely ahol szőrén tanítanak lovagolni olyan szék ülèsed lesz...
2014. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ne hari, de ez így tényleg nem életszerű. Hogy mondhat egy elvileg lovasversenyző apa, hogy tanulj meg magadtól lovagolni egy 14 éves lánynak? Mellesleg, aki magától tanul lovagolni, az egy csomó olyan üléshibát is felvehet, aminek a későbbi kijavítása igen nehézkes.
2014. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!