Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanuljak meg ügetni és...

Emese0514 kérdése:

Hogyan tanuljak meg ügetni és vágtázni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és meg szeretnék tanulni lovagolni! Attól félek hogy leesek a lovamról és véletlen megtapos vagy rosszúl esek le! Jobb az ha futószáron tanulok meg ügetni és vágtázni?

2014. aug. 25. 09:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp érdemes lenne egy jó edzővel, futószáron kezdeni.:)
2014. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Apukám és a bátyám is verseny szerűen lovagol.
2014. aug. 25. 09:46
 3/20 anonim ***** válasza:
Akkor ők biztosan segítenek neked!
2014. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
szerintem igen, futószáron, hevederen a legcélszerűbb megtanulni helyesen lovagolni. így lesz a legbiztosabb ülésed. de akkor van, aki segítsen, sok sikert! :)
2014. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. aug. 25. 13:08
 6/20 anonim ***** válasza:
Kezd hevederben lovastornaval, semmikepp se magadtol! :)
2014. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ez most lehet hogy hülye kérdés de hogy értve hevederre?
2014. aug. 25. 13:20
 8/20 anonim ***** válasza:

Voltige hevederre gondoltak. Ott végülis szőrén ülöd a lovat és vannak rajta kapaszkodók. Megtanulsz jól ülniés érezni a lovat, aztán ha úgy megy az ügetés a vágta, akkor jöhet a nyereg, persze mindez futószáron.

Amúgy van 1-2 nagyon jó könyv, amit érdemes elolvasni (nálunk a könyvtárból is kölcsönözhető). Nagyon jól és érthetően ír. Persze utána érdemes áttérni a szakmaibb nyelvezetű könyvekre (a háttérelmélet is nagyon fontos, hogy mit miért csinálsz). Az egyik jó könyv: [link]

Másik: [link]

2014. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mivel én nem szeretek szőrén lovagolni...meg a lovamnak nagyon selymes a szőre és lecsúszok róla ezért szeretnék egyből nyeregbe tanulni!:)
2014. aug. 25. 13:37
 10/20 anonim ***** válasza:
Heveder alá tudsz fogni nyeregalátétet, akkor nem csúszik a ló szőre. Sokkal könnyebb és biztonságosabb hevederrel szőrén tanulni, ott csak a ló mozgásához kell igazodni, ha nyereg van, akkor a nyereg plusszba mégkülön mozog, jön a pattogás meg a kényelmetlen ülés, ráadásul ha nyeregben egyszer kibillensz az egyensúlyból, sokkal nehezebb visszaszerezni azt, mint szőrén. Sokkal biztosabb ülés lehet kialakítani, ha szőrén kezded. Nem azért jó, mert szeretsz vagy nem szeretsz, hanem azért, hogy jó alapokra tudj építeni. Én is nyeregben kezdtem, ha újrakazdhetném, tuti hevederrel kezdeném. Akkor lett nekem is biztos ülésem, mikor másik edzőmmel áttértünk a szőrén lovaglásra.
2014. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!