Edzés közben folyamatosan kell a segítségadás?
A szár segítség, de semmi nem alapszik azon, maximum kocsis lovaknál akik arra mennek, amerre a szájukat húzzák. Aki ezt tanítja, nem ért a lovagláshoz.
A lovasnak képesnek kell lennie szár nélkül irányítani a lovat, súllyal, csizmazárással, csípővel. A szár arra szolgál, hogy a ló tartása szebb legyen, azzal, hogy a fejével támaszkodik, hogy egész testében tudd hajlítani az íveken stb.
Ha nincs még tapasztalatod, először futószáron fogsz kezdeni, ahol az oktatód mindent elmond. A lábad nem emeled el, mindig arra az oldalra zársz, amelyiket adja a ló, külső láb, belső láb zár (nem rúg!). Ezek finom mozdulatok. A csípőd követi a ló mozgását, tart, támasztékot ad a lónak.
Tényleg nem lehet leírni, lassú folyamat amíg mindent elsajátítasz, ezt nem lehet könyvekből, neadjisten innen megtanulni. Bízz abban, akihez edzésre mész.
Amikor állóhelyzetben vagy vedd fel a helyes ülést. Váll, csípő, sarok függőleges legyen meg (ezt tartsd is meg végig), a vádlid finoman simuljon a ló oldalához és tarts is ott végig. Ez csak akkor változik, amikor segítséget adsz a lónak. Lépésben pl a lendülő hátsó lábnak megfelelően finoman odanyomod hol az egyik, hol a másik lábad.
Ügetésnél pedig egyszerre szorítod meg mindkettővel addig amíg ügetni nem kezd, illetve tempfokozásnál, tempó tartásnál.
Persze a segítségek erőssége és adásának gyakorisága lófüggő. Pl sok iskola lovat állandóan tolni kell, hogy ne álljon meg (közben majd leszakad lábad).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!