Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire való az istállófásli?...

Mire való az istállófásli? Miért kell melegíteni a lábat?

Figyelt kérdés
Rengetegféle istállófáslit meg istállókamáslit látok, amik arra valóak hogy melegítsék a lábat. Sok lovon van, sokan meg azt mondják hogy csak árt, rosszat tesz az inaknak. De nem értem, miért kell melegíteni a lovak lábát az istállóban? Miért jó az?
2013. dec. 28. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert hülyék az emberek...Egy egészséges ló reggel kimegy, elvan este bemegy és csak takarmányra van szüksége. Nem takarókra meg fáslikra.
2013. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A takarónak van értelme, az enyémre is teszek egy vékonyat a hideg napokon, mert így nem fűtésre hasznosul a takarmány, meg karámba is teszek rá egy egyszerű egyrétegű vékony takarót, hogy ne sarazza össze magát. Tehát nem vagyok ellene a takaróknak meg ilyesmiknek, ha van haszna és nem megy a ló kárára.
2013. dec. 28. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:

A fásli csak árt, mert elszorítja a vérkeringést, ha a ló nem mozog vele, továbbá mivel átveszi az ínszalagokról a terhelést, így azok idővel elgyengülnek, megnyúlnak, stb-stb., végül a ló önerőből mozdulni sem bír majd, ha nincs rajta fásli.

Azt azonban jó tudni, hogy az istállófásli más ügy, annak funkciója, hogy melegen tartsa a ló lábát. Egészséges lóra általában nem kell, kivéve, ha egy korábbi sérülése indokolja. Viszont ha valami miatt melegen kell tartsd a ló lábát (vizesedik a lába, mert sokat áll, vagy vemhes, stb), akkor jó, mert ahol melegebb a test, ott a vérellátás is gazdagabb -> meggátolja, hogy vizesedjen a ló lába. De egy adott sérülés is indokolhatja, stb-stb.

Teljesen egészséges lóra nem kell.

2013. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Tehát ha például hirtelen mozgásmegvonás van vagy túlterhelés amitől beszűrődik a lába, akkor arra jó lehet, vagy sérüléstől? Egészséges lónak pedig nem indokolt.
2013. dec. 28. 18:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Munkafáslit használok rá nagyon ritkán, de edzésre soha, csak ha nehéz, hosszú terepre megyek vele.
2013. dec. 28. 18:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Terepre jobb az ínvédő és bokavédő, mert az mechanikai védelmet biztosít, igazából elég ritka az az eset, hogy egy lóra munkafásli kell, többnyire az is csak sérült, vagy sérülésből felépülő lóra kell, illetve nagy igénybevétel esetén. - én így tudom.
2013. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt szoktam általában én is, de ha nagyon rossz a talaj, köves lejtős csúszós ahol nehezen megy, inkább teszek rá fáslit.
2013. dec. 28. 18:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs megnyìrva vagy nincs megizzadva a lôra nem szabad takarót tenni, ugyanúgy ,mint egėszsėges læbú lôróa fåslit.

Magyarorszågon a mi lovaink nem ismerik a hideg szót. Azzal,hogy TE FÅZOL, és a lovad betakarod, a hőháztartåsåt és a természetes szőrnövekedését zavarod meg. Ezzel neki rosszat teszel,nem érzi jól magát és könnyebben meg is fåzik,vagy kehes lesz. Kérdezz csak meg bármilyen ållatorvost

2013. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pont, ahogy írod. Ha a lóláb kezelés alatt áll, szükség lehet fáslira, illetve leviszi a szűrődést is, de arra inkább a jártatást ajánlanám, mert attól baja nem lehet. Kivéve persze, ha boxfogságban van, olyankor fel lehet neki tekerni.

A lábat egyébként azért kell (vagyis nem kell, de lehet) melegíteni, hogy a rá váró nehéz munka, verseny alatt kisebb eséllyel sérüljön le. Azt a célt szolgálja, mint a bemelegítés, csak már a boxban. Angol trénngtelepen láttam, hogy munka előtt a lovak lábát egy géppel melegítik, munka után pedig hűtik. Ez egyáltalán nem káros. A káros az, amikor a hobbilovas betekeri a lovát és abban állatja órákat.

2013. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg amikor minden ok nélkül felfáslizzák. Még a polár hagyján, de amikor gumissal, fáslialátét nélkül.És ezt is minden ok nélkül, díszből.
2013. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!