Szerintetek sem lehet megtanulni egy ilyen "lovon" lovagolni?
Nem is arra való, hogy bárki is megtanuljon rajta lovagolni, hanem sokkal inkább azt segíti, hogy az oktató hatékonyabban el tudja magyarázni a dolgokat a tanulónak, pl. hogy mozgó lovon hogyan tartsa magát, hogyan könnyítsen ki, hogyan kezelje a szárakat, a pálcát, stb. mint egy valódi mozgó lovon, ahol csak a távolból adhat utasításokat.
Hasonlót használnak például zsokéiskolákban, (persze nem Magyarországon), annak csak a nyakát lehet mozgatni, különféle technikák korrekt elsajátításához, gyakorlásához illetve komoly voltizsálóknak is van műlovuk.
Szerintem nem olyan rossz ötlet. A kezdő lovas szerezhet rajta egy minimális tapasztalatot mielőtt az élő állatra ülne fel és így elkerülhető a pattogás a nyeregben és a zabla rángatása. Azért is jó, mert nyilván az első alkalmakkor a lovas nagyon izgul, alig jut el hozzá hogy mit mond az oktató, aki a futószár másik végén áll (viszonylag távol). Természetesen egy ilyen hintalovon nem lehet tökéletesen megtanulni lovagolni, de jó kezdő-löktet adhat.
Fene se tudja mennyibe kerülhet (biztos nem olcsó), de nem lehet sokkal drágább az áruházak előtt felállított pénz-bedobós gépeknél (de lehet hogy csak én vagyok naiv).
Nekem kezdő lovas koromban rengeteg problémát okozott, hogy vajon én csinálok valamit rosszul, avagy a ló néz éppen hülyének, és tojik magasról a segítségeimre. Egy jól megkonstruált szimulátor arra alkalmas lenne, hogy steril körülmények között begyakorolja a tanítvány a helyes segítségadást, és akkor már élő lovon dominánsabb viselkedést tud kifejteni.
Továbbá alkalmasnak találom az izomzat fejlesztésére, illetve a mozgásformák begyakorlására is. Aki már tanított vágtát teljesen kezdőnek olyan lovon, akinek éppen tele volt a hócipője az egésszel, és két egyforma vágtaugrást nem csinált a körön, az érti, miről beszélek. A gép egyenletes ritmusában talán hamarabb ráérez a tanítvány a megfelelő mozgásformákra, és utána talán jobban fel tudja majd venni az élő ló mozgását.
No meg a szezont is kinyújtaná, hiszen ha volna ilyen masinám, akkor már január-február körül el lehetne kezdeni a kezdőkkel foglalkozni, és március/áprilisra, mire elolvad a jég s a hó, a tanítvány már túl volna az alapozáson, és nem az élő lovon pufogna-potyogna, érdemi munkát lehetne vele végezni.
Más kérdés, hogy vajon rentábilis befektetés lenne-e...
Én mondjuk egy félmilliót szánnék rá, de attól tartok, hogy ez ennél jóval drágább mulatság.
Ööö... ma már nem divat a lovak szeretete miatt lovagolni? :D Eleve nem azért tanul az ember lovagolni, hogy közelebb kerüljön a lovakhoz? Mert ebben nem nagyon segít fél óra zötykölődés egy gépen. Egyébként én beleprogramoztam volna a "ló" mozgásába azt is, hogy mondjuk a talaj nem egyenes, megbotlik a ló stb. Szerintem a nőci eléggé meg fog lepődni, amikor felül egy rendes lóra. :) Szerintem fölösleges drága gépekre költeni, amikor negyedannyiból kijön egy rendes iskolaló, amin ugyan ilyen nyugodt körülmények között el tud magyarázni mindent az oktató.
Egyébként én sem hiszem, hogy meg lehet így tanulni lovagolni, legfeljebb a technikát valamennyire. De nem tudom, hogy tanulja meg mondjuk irányítani a lovat, meg azt, hogy a lónak saját akarata van, ami gyakran nem egyezik a miénkkel. Jó, persze ez nem arra van, hogy évekig ezen tanuljunk meg mindent, pár órára tervezték csak, de akkor meg mi értelme? O.o
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!