Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

BijaBlaze kérdése:

Milyen kutyafajtát ajánlanátok lovak mellé őrzővédőnek?

Figyelt kérdés
Sajnos szükségessé vált, hogy beszerezzünk egy kutyát, akár menhelyről, akár nem, de valahonnan muszáj lesz. Tisztában vagyok vele, hogy melyek a legjobb házőrző fajták, de most LOVAK MELLÉ kéne egy mancsos. Van valami tapasztalatotok? Fontos, hogy erélyesen meg tudja védeni a területet, határozott kiállású legyen, de ne bántsa a lovakat. Mivel nem mellettük nőtt fel, ami magától értetődő, mert most szerezzük be, ezért kéne a segítség... Tanácstalan vagyok... :/ Megköszönném, ha tudnátok segíteni. :)

2013. júl. 27. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A kuvasz a legjobb erre a feladatra
2013. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

Vannak lovaik is, kutyáik is, szerintem őket érdemes megkeresni.

2013. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm én is a kuvaszra gondoltam, csak nem minden esetben megbízható... De ki tudja.. Most már kamera is fel lesz szerelve, nincs más megoldás...
2013. júl. 27. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:

a kutyáknál is egyed függő a dolog,mint a lovaknál.

Nekem csak stafford jöhet szóba eddig ilyen kutyáim voltak.Akkor ugat ha kell az "indiánokat" elvből nem szeretik eléggé tekintélyt parancsoló kutyák.

2013. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rottwiler,komondor,kuvasz,dog-nem annyira őzrző, de tenkitélyt parancsoló,moszkvai őrkutya
2013. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől veszel kuvaszt akkor nem lesz vele baj
2013. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Valletta ***** válasza:
66%
Ha valaki be akar menni, az be is fog menni, hiába van 60 kilós kutyád. Én nem tartanák kutyát csak azért, hogy őrizzen, ennél jóval többre van igényük. A komondornak, kuvasznak is, mert nem csoda, hogy láncon elmegy az eszük (mint bármelyik másik kutyának, amelyik azon élte le az életét), míg családi környezetben az égvilágon semmi panasz nincs rájuk.
2013. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindegy milyen nagytestű kutyát választasz, a lényeg hogy ismerd. Egyszer befogadtunk egy rotweilert az utcáról, normálisan viselkedett, de mégis volt egy incidens amikor nekiment egy lónak. Oda is kellett ajándékoznunk egy ismerősünknek. Tehát szerezz egy kölyök kutyát menhelyről vagy tenyésztőtől, a többi nevelés kérdése.
2013. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Az igazság az, hogy nagy kutyatartó vagyok, de ez esetben rájöttem, hogy inkább kamerát és őrt fogok alkalmazni... A kutyust nem szeretném lent hagyni, de ha meg mégis és megkötöm, akkor az pont olyan, mint halottnak a csók. Ha meg nem kötöm meg, akkor ki tudja... lehet elmegy vagy bántják, ha esetleg megvédené a területet... Azért ki lehet szúrni egy kutyával is. :) Mindegy, marad a kamera, köszönök mindent :)
2013. aug. 4. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!