Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan támaszkodtassam a lovam?

Hogyan támaszkodtassam a lovam?

Figyelt kérdés
Sajnos a régi gazdája úgy támaszkodtatta,h kiemelkedett a nyeregből és lenyomta a lófejét...ahogy támaszkodottt a ló nyakán ...

2013. máj. 20. 12:39
 1/9 Pivekla ***** válasza:
2013. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A ló nyakának görbülete, nyaktartása egy következmény, nem pedig a cél; ha erővel odanyomod a fejét, vagy lekötöd, azzal nem támaszkodik valójában... A lényeg az, hogy aktivizáljuk a fart, amely tolóerőt biztosít, lendületet, a ló pedig bízva a kezünkben szép lassan magától a zablához nyúl, ahogyan ellazul, és feladja a hátát.

A külső szárba támaszkodik, a belsővel hajlítod az adott íve (kivéve egyenesen, ott csak akkor hajlítasz, ha az a feladat), kezdetnek jó, ha alaposan áthajlítgatod, átlazítod a pacit, sok hajlítás, állítás, kézváltás, tolódás, oldaljárás...

2013. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi az a hajlítás?
2013. máj. 23. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen szintű gondok vannak, akkor inkább keress egy jó edzőt, mert kelleni fog, különben még tovább ronthattok rajta...

Az meg, hogy erőből odanyomja a fejét, nem támaszkodás... Legfeljebb nyaki izomgörcs, vagy ilyesmi.


A hajlítás az, amikor a ló nyakát, vagy egész gerincét meghajlítod egy adott ívre.

2013. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem,de akkor hajlítani ,h lehet ?
2013. máj. 28. 20:15
 6/9 anonim válasza:
hajlítás az egész testre(gerincoszlopra) vonatkopzik, ha csak a ló tarkóját (nyakát)esetleg martól "hajlítjük"azt állításnak nevezik. Bár azért a hajlítás nem úgy néz ki, mint azt sokan gondolják. a ló nem tud kifli alakban meghajolni ugyanis annál kötöttebbek a csigolyái, csak pár szabadabb csigolyája van, ezért a hajlítás mértéke nem folyamatos. egyébként hajlításokat íven végzünk, állításokat egyenesen is tudunk. ja és nincs hajlítás, állítás nélkül!
2013. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a támaszkodást hajlításokkal (külső szár feszesen megtart, ez vezet, belső szár aprókat rámozdít, hogy lásd a szemboltját, belső csizma kifelé tol és erősebben hajt, külső csizma megvédi, és megakadályozza hogy a sodródjon), átmenetek, alap díjlovas gyakorlatok (eleje, hátulja körüli fordulat stb.), lovardai alakzatok (kiskör, nagykör, átlóváltás, kígyóvonal stb.) lovaglásával lehet elérni.

A szárak kirágatása megmutatja, hogy jelen van-e a támaszkodás és az elengedettség, illetve hogyan viszonyul a ló a lovas kezéhez, bizalma van felé vagy nincs.

De amúgy mennyire képzett a ló, és mennyire tudsz lovagolni? Edző van melletted? Mert ezt így elmagyarázni elég nehéz...

2013. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Most látom, hogy miket írtál. Ha azt sem tudod mi az a hajlítás, akkor bizony elég komoly gondok vannak itt, edzőhöz kéne fordulod, főleg hogy a lovad se tűnik jól képzettnek... Ha hülyeségeket csinálsz akkor el is ronthatod a lovadat.

2013. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1.Miért is kell hogy a ló támaszkodjon?

Részben egyszerű fizika az egész. Ha lovat nézzük mint fizikai testet, miből áll? Van egy tégla lap aminek az egyik vége "üres", viszont a másik végén található a nyak,fej és csak rosszabbítja a helyzetet a lovas aki szintén majdhogynem a ló nyakában ül, szóval jó elől.


Innen kezdve meg már csak logika, vagyis ebből adódóan a ló testsúlyának jelentősen nagy részét + a lovas súlyát, az elülső lábain hordozza és a hátsókkal nem lép a súlypontja alá, ami az idő előtti elhasználódást eredményezi, valamint hosszú távon károsítja a lábakat és ugyanebből az okból kifolyólag a hátat is úgyebár.


2.Mi a támaszkodás célja?

A támaszkodás eredeti célja ez lenne, hogy ezt a súlykülönbséget kompenzálni tudjuk. Hogy a hátsó lábakat aktivizáljuk, a lovat arra késztessük hogy ne csak az elsőkkel dolgozzon, ne csak azokra terheljen, oszlassa el a különbséget, lépjen maga alá. Ha ezt elértük akkor a ló szépen magától(!) ívbe fogja hajlítani a nyakát és lengetni a hátát,(sokkal kényelmesebb lesz rajta lovagolni). Nagyon fontos tudni hogy a nyak tartás nem cél hanem következmény! Azzal hogy erővel be rángatjuk a ló fejét az ég világon semmi pozitívat nem fogunk elérni, sőt több kárt okoz mintha hagynánk a fenébe.


3.Hogyan érjük el a támaszkodást?

A támaszkodás elérésének vannak elő feltételei amiknek teljesülni kell hogy sikert érjünk el, ez a kiképzési skála, amelynek 3. pontjában áll a támaszkodás(kapcsolat). Előtte mindenek felett teljesülni kell az ütemnek és az elengedettségnek, ezek hiányában lovunk nem fog a zablához lépni. (Erről bővebben: [link]

A támaszkodás eléréséhez ennyi viszont még nem elég, idomított ló esetén, hátulról előre felé kell hajtani, majd elöl a zablával lehelet finoman megtartani egy pillanatra. Ezzel arra ösztönözzük a lovat hogy a tempón ne változtasson de a hordozó erőt, toló erővé alakítsa át, vagyis lépjen maga alá. Ehhez az kell hogy a ló érzékeny legyen a csizma- és a szársegítségekre, enélkül nem fog megérteni minket. A jól idomított ló "mintha falnak ütközne" úgy reagál a csizma előre hajtó és a szár megtartó hatására, vagyis "összecsomagolódik".


4.Mit csinálj most?

Én mindenképpen ajánlom hogy keress magatoknak egy edzőt, egy JÓ edzőt aki neked is és a lovadnak is megtanítja ezt. Mert ha azt szeretnéd hogy a lovad 10 év múlva is egészséges legyen (testileg és lelkileg is) és vígan tudjatok együtt dolgozni akkor ez elengedhetetlen.


:)

2013. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!