Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek tényleg lehetne...

Szerintetek tényleg lehetne úgy idomítani mint a heartland-ben?

Figyelt kérdés

Vagyis hogy még egy taslit sem adnak a lovaknak?

Hogy még a hangsúlyukat sem emelik meg a lovakkal?

Vagy ez csak egy mese ?

hogy oda jön a ló csak úgy magától stb......?



2013. márc. 10. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A hierarchiai rangsort le kell fektetni. Mindig. A lovak is lefektetik egymás közt, olyan nincs, hogy jön, és magától meghunyászkodik és behízelgi magát, és soha nem is próbál le, hanem csak könyörög, hogy szolgálhasson és követhessen.


Két ló ha összetalálkozik, a mentalitásuk lehet, hogy harc nélkül eldönti a kérdést, de gyakran van vitás kérdés, és olyankor egymással sem finomkodnak. Persze, hogy nem kell véresre verni a lovat, én se tettem soha.

A többi csak cukormáz.

2013. márc. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, ahol jó csikónevelés folyik. Teljesen más egy olyan ló, aki 3 éves koráig nem ki van vágva a legelőre, hanem adja a lábait, hallgat a nevére, ismeri a "HÓÓ!!" jelentését, lehet pucolni, fürdetni, tutujgatni, van kapcsolata az emberrel, és még sorolhatnám. Tehát amelyik lóra már tényleg csak rá kell ülni. Sajnos tapasztalataim szerint ilyen nagyüzemben nem működik.
2013. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És szerinted csikó korában magától alakul ez ki, és soha nem is próbál rád, soha nem kell az orrára koppintanod, vagy valahogy tudatnod vele, mit tehet meg, és mit nem? Ja, vagy az nem számít, csak az, amit nyereg alatt művel?
2013. márc. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondtam, hogy az alappillére ez lenne. Akiknél felmerülhet, hogy működhet. Én is szeretem a lovakat, de ha megérdemlik odacsapok a pálcával, különben könnyen a fejünkre nőnek. Szerintem egy tökéletes összhang alapkövetelménye, hogy a célunk ugyanaz legyen a lóval. Amikor a lovasok a ló farára csapnak, nem biztos, hogy az a büntetés, hanem a jó útra való terelés. Nem?

B

2013. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A pálca szerintem segítség, és szinte sosem büntetés. De persze, mindig adódhat olyan helyzet, amiben le kell fektetni, ki van döntéshozó helyzetben, a ló pl. nem bírálhat felül, és akkor jó, ha nem is akar meggyőzni arról, hogy ő van a hierarchiában felül. De ezt meg kell alapozni, és szép és jó, ha már csikókorban megalapozod, igazából szerintem az kimondottan jó is, de ettől még nem felejthetjük el, hogy már akkor is le kell szögezni, hogy Te vagy az "úr", nem ő. Viszont ami ezt az egyszerű szabályt nem szegi meg, az persze, hogy mehet, főleg egy csikónál, aki imád játszani, de egy nagy lónál is. Szerintem nem lehet elvárás feléjük, hogy minden apró jelet érezzenek meg, amíg mi ugyanerre nem vagyunk képesek feléjük - de a hierarchia viszont nem tartozik az "átgondolhatom" kategóriába, ha ő nem így gondolná, akkor ezt gyorsan le kell vele tisztázni - időnként esetleg lehet, meg kell ezt erősíteni benne, például egyes vemhes kancák állapotuknál fogva dominánssá válhatnak, stb...
2013. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Az a sorozat már alapból nevetséges. xd A nevelés a lehetetlent súrolja. Mi az, hogy egy ló aki életében ódzkodik az akadályoktól arra felül egy tini lány és úgy mennek elsőre, mint más lovak a versenypályán se. xd Haggyuk már. Nyilván kamera előtt nem bánthatja egy kicsit se a lovat, nem szidhatja meg, nem nevelheti meg normálisan, mivel akkor a kis tinikben egy világ dőlne össze. Úgyhogy ez ilyen Hollywood-i álom ez az egész. Akkora lehetetlenségek vannak benne, hogy csak na. A csatlakoztatást mondjuk szépen megcsinálja, de a többi ratyi.
2013. márc. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5#-ös. A pálca segítség és büntetés is egyben. Ha pálcával büntetünk akkor az ellenszegülésnek megfelelő fokozatot kell alkalmazni és csakis akkor ha az a fajta viselkedés mód pálcával rendezhető. Ellenszegülés és társai...
2013. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, #5ösnek van igaza. 'Mindig tegyük a kívánatosat kényelmessé, ne a kívánatlant kényelmetlenné!' Ez persze nem azt jelenti hogy sosem csapok rá a lóra, nem kell rögtön letámadni :D
2013. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Valletta ***** válasza:
Szóval ez a sorozat az egyik oka annak, hogy a tinik többsége azt hiszi, simogatással kell a lovakat nevelni? Én nem tudom mi megy benne, sose láttam.
2013. márc. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom.Én sem hiszem nagyon hogy lehet így idomítani,de

Nagyon jó lenne :-)

utálom hogyha fegyelmeznem kell a lovat..

2013. márc. 11. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!