Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények? Valaki használja...

Vélemények? Valaki használja bármelyiket is?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]



2013. jan. 2. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Gumivakarót igen, kefét nem pont ezt, de mindegy szerintem, patakaparót a keféset szeretem, patazsír mindegy szinte, milyen fajta, nagyjából ugyanazt tudja.
2013. jan. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vakaróból műanyagot használok, de a gumi is jó.

Keféből nekem van egy puha, meg egy erősebb szőrű.

patakaparóból én annak látom értelmét, aminek az egyik fele kefés.

Patazsír meg mindegy kb h milyet veszel.

2013. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gumivakarót mi lómosáshoz szoktunk használni, de azt lehet közepes erősségű kefével is. Egyébként nekem műanyag vakaróm van, ezeket a gumikat a száraz lovon nem szeretem használni.

Keféből van 3-4 egy puha amivel a szőre tetejére kiült port szedheted le, egy erősebb ami jó lómosáshoz, és egy gyökér kefe ami ha hosszabb a szőre vagy ha nagyon koszos akkor is jó. Egyébként ha van gyökér keféd akkor helyettesíthető a vakaró de ezt mindig a helyzet alakítja. Emellett én a patáját is külön kefével szeretem csinálni, drótkefe is jó, ha szárazon csinálod, de azzal vigyázni kell hogy a bőréhez ne érjen hozzá, mert nagyon erős. Viszont lejön vele minden kosz. Körömkefét is szoktam használni ha lemosom a patáját és azt akarom hogy teljesen tiszta legyen.

A patakaparó szerintem mindegy, olyat keress ami nem nyomja a kezed mert ha valami keményebb talajon megy a lovad elég nehézkes kikaparni ha meg van patkolva. A szőr szerintem azért mindegy, mert ezeken annyira gyenge gagyi szőr van, hogy semmilyen szennyeződés nem jön le vele.

A patazsír szerintem nem olyan jó, én pataolajat használok, eddig a legtöbb patkolókovács is azt mondta, hogy az jobb. Csak arra figyelj, hogy teljesen tiszta legyen a patája mielőtt bekened különben tele megy kosszal a patazsír is meg a pataolaj is. Én a viszonylag drágábbakat szoktam megvenni, mert azokkal ha bekenem másnap sőt 2 nap múlva és még látszik a patáján hogy be volt kenve.

2013. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom mi mire való.. bő 13 éve lovat tartok.. :')

Arra voltam kíváncsi hogy használ-e valaki.. kezdenek elkopni az öreg cuccosok.. és most csak erre telik.. igaz szerelmes vagyok egy teljes Stübben szettbe.. de azt most nem engedi a pénztárcám.. majd nyáron..

2013. jan. 3. 16:37
 5/7 anonim válasza:
igen, mindegyik fontos a ló ápolásához
2013. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 13 éve lovat tartasz miért teszel föl egy kérdést hogy mi a véleményünk egy keféről? Nyilván tudod, és akkor igazából nincsen szükséged a válaszokra. Elég hosszú és kimerítő választ adtam, azt gondoltam segítek vele, de nyilván nem. Ha úgyis tudod minek kérdezed meg?
2013. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a minőségére voltam kíváncsi.. amit nem tudhatok ennyi idő után sem.. mivelhogy anno amit vettem igazi minőségi felszerelések meg az innen onnan kapottak bírják a mai napig.. de rájuk fér a csere..
2013. jan. 4. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!