Mit kell tudnom ahhoz, hogy letegyem a rajtengedélyt?
Magyar Lovas Szövetségtől megveszed a munkafüzetet, azt ki kell tölteni+ abban vannak a tételek is amit tudni kell. Gyakorlat szakáganként változó, távlovinál elég volt, ha fennmaradsz a lovon és meg tudsz lovagolni pár patanyom figurát. Díjugratásnál van egy alappálya azt lehetőleg szép stílusban kell végig vinni és jó alaptempóval, a díjlovaglásnál meg asszem valamelyik E program kell.
A vizsga feltétele, hogy benn legyél egy olyan lovasegyesületben, mely az adott évre kifizette a licenszdíjat, legyen az MLSZ által elfogadott edződ, neked sportorvosi igazolásod.
Én díjugrató REV-et csináltam. Az elmélet nagyon könnyű, mellesleg nálunk a munkafüzetet nem kérték (ettől függetlenül kötelező kitölteni!).
A gyakorlat síkmunkával (díjlovaglás) kezdődik. Sok vizsgázó esetén négyesével mennek a pályára a lovasok, és olyan a dolog mint, egy osztálylovaglás. A távolságok megtartására kell figyelni, néhány patanyomfigurát kell lelovagolni. Mindhárom jármód előkerül, van kengyelnélküli munka, a vágtába ugratást pedig van hogy lépésből is megnézik. Szóval csupa alap dolog, a lényeg, hogy kontroll alatt maradjon a ló és szépen ülj, slussz.
Az ugrópálya egy 8-12 akadályból álló max. 90 centis pálya. Az enyémben volt egy kettesugrás (2 meredek, de van h az egyik oxer) és 3 oxer, a többi meredek volt. A jó távolságok és az ütemes, kiegyensúlyozott lovaglás aranyat érnek. Emellett a jó stílus is fontos, de a kontroll és a helyes távolságfelmérés számít a legjobban, észrevételeim szerint legalábbis.
Kb. ennyi. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!