Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bakol amikor rajta ülök?

Miért bakol amikor rajta ülök?

Figyelt kérdés
Nem lenne baj ha csak egyszer kétszer bakolna fél órán keresztül, de minden egyes körben bakol!Ez nagyon idegesít, főleg mert az oktatóm azt mondja legyek határozottabb, de hiába rúgok bele mindig bakol és már szinte félek ráülni.Az előttem lévő kislánynak egyszer sem bakol amíg látom.
2012. jún. 25. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:

akkor valószínűleg te nem csinálsz valamit jól. ha más alatt nem bakol, akkor az csakis a te hibád lehet.

Bár, az is lehet, hogy (ugyanazon a pályán lovagoltok? te meg a kislány?) valamitől fél. az én lovam is iszonyatosan félős, mindentől megijed, amit csak el tudsz képzelni. minden körben ugyanott bakol? mert ha igen , akkor vagy rosszul lép, vagy nem tudom. ezt így elég nehéz megmondani.

2012. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm, és igen egy páján lovagolunk

az oktatóm azt monda "a ló csak vizsgáztat, megnézi tudom e fegyelmezni"

ez a ló am nem ilyedős csak sztem szemtelen pl. egyszer csutakoltam...elfordultam.. visszafordultam és már a fenekét mutatta

2012. jún. 25. 11:28
 3/10 A kérdező kommentje:
általában ugyanott bakol de előfordult hogy máshol
2012. jún. 25. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a ló megijed, akkor nem bakol, hanem menekül. Bakolni jókedvből szokott, vagy a nemtetszését mutatja ki, de ez már egy elég durva módja! Ha azt mondod, a kislánynak előtted nem bakol, akkor ezt nem jókedvéből csinálja. Valami nem tetszik neki, rossz helyen van a csizmád, elégtelen segítségeket adsz, nem megfelelő a szárhasználatod, sok mindentől lehet... De ha az edződ nem tételezett semmi ilyesmit, és annyit mondott, hogy csak próbálgat, akkor legyen igaza. A ló megnézi, hogy mennyire szemétkedhet veled, beijedsz-e, mennyire reagálod le a dolgot. Te beijedsz (amint írtad felülni is félsz már), ezért a ló egyre több mindent meg fog magának engedni. Ha bakol, és ilyen szemét, akkor te is legyél szemét, tedd oda jó erősen a csizmád és a farára rácsaphatsz egy határozottat a pálcával, hogy észhez térjen. És tényleg LEGFONTOSABB dolog a határozottság, ne engedd, hogy neki álljon feljebb, mert egyelőre te lovagolod őt, és nem ő téged!
2012. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Pája". Ez mindent elmond rólad. Talán kérdezd meg attól a lánytól, hogy alatta miért nem bakol. Talán nem kellene belerúgni. Tudod, a ló nem egy gép, hanem személy, önálló akarattal. Meg kell nyerned a bizalmát é a tiszteletét de nem úgy, hogy rugdosod.
2012. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 x) ***** válasza:
100%

Annyira tetszik amikor az emberek ilyen oldalakról akarnak megtanulni lovagolni. Mégis mi értelme oktatóhoz járni ha innen akarsz segítséget kérni? Egyébként sem lehet túl jó az oktatód ha nem tud megtanítani rá, hogyan figyelmeztess egy lovat (a "hiába rúgok bele" részre célzok). Egy jó edző nem kifogásokat keresne hogy "vizsgáztat a ló" hanem jól megfigyelné a tartásod, a gesztusaidat, a szárkezelésed, a lábad. Ahol én lovagolni tanultam ott az edző addig rakosgatta jó helyre a lábamat amíg be nem rögzült.

Azt meg hogy pontosan miért bakol alattad a ló látatlanban senki nem tudja neked megmondani. Persze, mindenki tudja hogy általában mitől bakol egy ló, de ez szerintem nem sokat segít megszüntetni a problémát.

Az is elképzelhető hogy igaza van az oktatódnak, és határozottnak kell a lóval lenned, de ez nem azt jelenti hogy addig rugdaljuk agyba-főve amíg abba nem hagyja.

Csak hogy ne mondhassa senki hogy csak szitkozódom, én is leírom a véleményemet (ami valójában mégis hasonló kicsit az oktatódéhoz).

Szerintem az a szerencsétlen ló napi 6-8 órát dolgozik körbe-körbe. Az a baja ami a legtöbb iskolalónak. Főleg erőteljes, határozott lovasok lovagolják előtted, akik tudják kezelni. Ezért te egy kiskapu vagy a lónak, mert félsz tőle, ergo határozatlan leszel és agresszív. Az a ló csak hisztizik, mert reméli hogy így megszabadulhat tőled és pihenhet. Egyfajta menekülés ez neki, amire elég jól ráerősíthetsz ha nem húzod föl a fejét határozottan. Esetleg hangsegítséget is alkalmazhatsz vagy pálcát. (amit nem erőszakra használunk)

És a lovat sem ártana rendesen átlovagolni egy hozzáértőnek.

A mélyebb értelméről azt hiszem fölösleges beszélnem, arról hogy ha nem tiszteled és nem bízol benne, a ló sem fog benned, vagy akár arról hogy a lónak nem főnöke hanem vezetője vagy. Ha majd évek múlva is lovakkal akarsz foglalkozni, úgyis megtanulod.

Addig pedig érdemes lenne egy másik lovardát is kipróbálnod, ahol diákként kezelnek nem élő pénztárgépként.

2012. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló epic truth! :)
2012. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocsi régen volt de akartam válaszolni.

5/7 - bocsánat, hogy követ(t)em az oktatóm utasításait, igazán sajnálom, hogy nekem így tanították. Ja és én kérek elnézést, hogy félreütöttem és pálya helyett véletlen páját írtam. Tudod én se vagyok gép. És a lovakat se kezeltem soha gépként. Mellesleg a pálca, vagy a sarokkal való oldalba rúgás (ami egyébként olyan szintű fájdalmat okoz neki mintha megbökném az oldalát) tudtommal nem erőszak. Vagy legalábbis kb annyira mint ha a nyakán megpaskolnám (amit sokan tévesen néznek ütésnek) dícséretként.

6/7 - ahogy az utolsó is mondta - epic truth. Régen volt de attól még köszönöm. ^^

2014. jún. 27. 17:57
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a rúgás alatt nem arra célzok, hogy összerúgkapálom és majd megtanulja - na ez erőszak, de akkor le is dobna szerintem, legalábbis én nem tűrnék meg a hátamon egy ilyen lovast-, hanem egy kis oldalba billentés, ami csak azért rúgás mert hát végülis a lábaddal "megbököd" oldalt hogy úgy mondjam. De sokat nem tudok ezekről, már csak hobbi szintem lovaglok és egyre ritkábban mióta a legkedvesebb ló akivel találkoztam meghalt :(( - rajta vágtáztam életemben először, egy igáspaci volt szóval ment körbe annyira nem kellet irányítgatni, de nagyon kedves kanca volt. Azóta nem nagyon ültem lóra, persze nem olyan ha-nem-ülhetek-rá-akkor-nem-lovaglok-többé szerűen, csak más most az érdeklődéi köröm.
2014. jún. 27. 18:08
 10/10 A kérdező kommentje:

Bocs még valami:

"Annyira tetszik amikor az emberek ilyen oldalakról akarnak megtanulni"

Nekem is xD. MOst így visszagondolva tényleg hülye kérdés volt.

2014. jún. 27. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!