Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok az ilyen lovasról?

Mit gondoltok az ilyen lovasról?

Figyelt kérdés

a loviban egy lány most nyáron lovagol egy éve és már régóta terepre akar menni meg vágtázni,és még múltkor lovagoltam vele,fel volt ázva mind a két kicsi karám és ki kellett mennünk egy olyan részre amit a lovak terepként kezelnek (mert a legelőjükön túli füves részről van szó). az oktató szólt hogy lehet hogy kicsit rosszalkodni fognak a lovak mert nagy nyílt rész és régen dolgoztak meg hasonlók és ebbe benne van az is hogy akár megugranak v elindulnak vágtában néhány lépést.ez meg is történt és még előtte az a lány olyan nyafogást rendezett hogy ő ezt nem meri mert megugrik a ló és ő leesik stb. aztán azon is izélt hogy a szár töri a kezét,aztán a második megugrás úgy volt hogy a ló (aki am 15 éves kedves kanca)megijedt és oldalra ugrott a lány pedig szépen leesett róla.

most akkor komolyan, ő akar terepre menni és vágtázni??hogy ilyeneken parázik hogy a ló megugrik meg elindul vágtában?hát ha egyszer vágtázni akar terepen az nem különbözik attól ha megindul és úgy vágtázik.szerintem.azt már nem említem hogy az oda járók nem igazán szeretnek hogy úgy mondjam mert én a lovakat minden lovaglás után és amúgy is kefélgetem,simogatom és duruzsolok nekik,merthogy ők nem az enyémek.és?már itattam és etettem is őket sőt a trágyázásban is segítettem mert és saját lovat szeretnék ellenben velük akik ezért kiröhögnek.de már teljesen eltértem az eredeti mondandómtól szóval ezt inkább hagyjuk. :)


2012. máj. 7. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit a lány csinál, az tökéletesen emberi dolog. Általában mind vágyunk olyanra, amiről ha kipróbáljuk, rájövünk nem is olyan király. Van aztán egy edzői hiba is, nem szabadna olyanra kényszeríteni a lovast, amit ellen nagyon tilatozik, mert aztán csak begörcsöl, és 10szer tovább tart túllépni rajta, mintha csak simán tovább gyakrolná.

Mindemellett mindíg a legrosszabbul lovagló egyénhez alkalmazkodunk terepen, nem pedig derülünk a szenvedésén. Ezen a ponton elszégyelheted magad. Az az igazság, hogy nem azért utálhatnak téged, ahogy a lovakal vislekedsz, hanem ahogy más emberekkel...

2012. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bocsi de úgy látom nem voltam elég világos.a lány rágta hónapok óta az edző fülét hogy terepezni akar és nekem nem baj hogy máshoz kell alkalmazkodni még mielőtt félreértés lenne. :)nem vagyok ilyen "vágtázzunk mert ha nem összedől a világ",de a lány amúgy nagyképű mert azt mondja hogy ő szuperül lovagol. (tavaly előtti terepemen meg én voltam a kezdő és mindenki hozzám alkalmazkodott.)
2012. máj. 7. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
A lányt az edzőnek addig nem kellene terepre engedni,amíg nem tud rendsen vágtázni.De te nagyobb paraszt vagy a nagyképűségeddel.Hidd el neked is lehetne olyan lovat találni amiről vágtában úgy lerepülnél öregem mint a másik csak a már 15 éves jámbor kancáról.Inkább saját magadon kéne elgondolkozni,mindenki magából indul ki...
2012. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesült a kívánsága: vágtázott is, és terepen is volt, most örüljön.

A lovasok között sajnos elég sokan nagyképűek, ez az egyik baja ennek a sportnak, gondolom, azért van így, mert sok pénz kell hozzá, így a lovaglók többsége tehetős. Ez kellemetlen, de sajnos így van, szokj hozzá. A lovakat meg ápolgasd, szeretgesd csak nyugodtan, jó, hogy akadnak ilyen lelkiismeretes emberek is, akiknek nem az a lényeg a lovazásban, hogy kinek vannak divatosabb cuccai.

2012. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ezek a lovardai lovaglások sokszor olyan álképet adnak a lovasnak, hogy milyen jó lovas, mert elüget karámban, meg néha szalad egy két kört vágtában és fenn marad. Aztán egyből komolyabb vágtát akarnak, meg terepet. Pedig sok lovas nem csinál semmit a lóval, csak ül a hátán. Mielőtt másokat bírálsz talán a saját házad körül kéne sepregetned. Hány problémás lovat lovagoltál? Hány elrohanós, bakolós lovat raktál helyre? Idomító lovaglás megy?

Örvendetes, hogy egyszer saját lovat akarsz, de gondolom többet is szeretnél vele kezdeni, mint körözni a karámban, vagy többed magaddal terepezni. Inkább koncentrálj a saját fejlődésedre!

2012. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!