Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok mit gondoltok a pár...

Lovasok mit gondoltok a pár választásról? Kinek van lovas párja?

Figyelt kérdés

Itt most nem az olyan "lovasra" gondolok, aki csak hobbiként lovagolgat, hanem aki komolyabban űzi akár versenyszinten, vagy éppen lovakkal foglalkozik /lovász, lovardája van, lovas oktató stb./ mennyire befolyásolja a párválasztást? Akik ennyire benne vannak a lovas életmódban, ugyanolyan életcélú párjuk van? Vagy működhet egy kapcsolat ha a másik félt egyáltalán nem érdekli ez a vonal?

Ezt a kérdést csak úgy kiváncsiságból tettem fel, hogy ki mit gondol erről! :)

Én lovas iskolába tanulok, lovakkal is szeretnék majd foglalkozni, és az én véleményem hogy mindenképp jobb egy olyan párt találni akivel ez közös bennetek/bennünk. Akivel lehet lovasprogramokat szervezni (lovaglás, különféle felvonulások, akár versenyek stbstb...)


2012. máj. 3. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Legjobb barátnőm lovagol, van saját lova saját lovardában. Párja lovas rendőr :) Szerintem ez így nagyon jó. Ha nem lovas a pár egyik tagja, az nem feltétlenül jó, mert ugye a lovakkal sokat kell foglalkozni egy nap, és ha a másikat nem érdekli a dolog az akár a kapcsolat rovására is mehet szerintem...
2012. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 DannyZuko ***** válasza:

9,5 évet lehuztam lóháton. 2 évig lovas csaj volt a párom. Nem volt semmi gondunk egymással, mert ugyanaz volt a hobbink. Ő oktatott én Militariztam, néha pedig közösen kimentünk terepezni.


Másrészről viszont szerintem semmi köze a lovaglásnak mint sportnak a párválasztáshoz. Utána volt olyan párom, aki nem bírta elfogadni, hogy heti 3-5x kint vagyok a lónál esetenként minimum 2 de inkább 5-6órát, pláne ha több lovat lovagoltam, vagy még iskoláztam is.


Viszont volt olyan párom is, aki minden szó nélkül tűrte, hogy ez a hobbim, mert neki ez természetes volt, hogy én ezt szeretem. Néha kijött a loviba és játszott a kutyákkal meg a macskákkal, aszt ennyi.


A leendő párnak el kell fogadnia, hogy neked ez a hobbid és a szenvedélyed... ennyi...

2012. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én párom nem lovas, viszont jól tolerálja hogy heti 2-3 alkalommal garantáltan eltűnök egy fél napra.

Barátnőm pára lovas, viszont néha látom a csajon, hogy nagyon kijavítaná, mert jobb lovas, de inkább nem szól, mert konfliktus lenne belőle...

2012. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért jó, főleg ha versenyzel, mert a lovas érti meg csak, hogy mi ez az egész... Esetleg később együtt lehet lovardátok, együtt lehetnek lovaitok, együtt foglalkozhattok ezzel, viszont egy nem lovas pár nem feltétlen érti meg, hogy ha szólnak (mert mondjuk nem otthon van a ló), hogy kólikázik, vagy valami baja van, akkor menni kell, azonnal, akár egy romantikus vacsora közepén is fel kell állni, és menni kell a lóhoz, amit mondjuk más nem feltétlen ért meg. Ha meg versenyzel, akkor tudod, hogy minden hétvégéd és szabadidőd a lovadé, úgyhogy ha egyáltalán van időd a párodra, akkor azt neki is meg kell érteni, hogy az akkor van, a ló mindenek felett áll, és ha baja van, vagy valami lovas program, akkor ott a helyed.
2012. máj. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A közös érdeklődés lehet áldás, és átok is. Nagyon a helyzettől függ. Mindegyikre tudnék találni jó, meg rossz példát is, így nem általánosítanék.

Viszont én inkább lovas párt keresek (30,Ffi volnék) jó lenne közösen lovazgatni. Szerintem az tuti nem jó, ha valakik 0-24-ben együtt vannak. Hobbilovas vagyok, és ilyen pár lenne jó. De azt se bánnám, ha profi lenne, én szívesen venném, ha kijavítaná pár hibámat. :)

2012. máj. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Persze gondolom az sem jó ha 0-24-ben együtt vannak, de ezt meglehet oldani.

Viszont ha mondjuk X versenyzik, és lovas a párja akkor Y tud neki segíteni, vagy csak pl amit már felhoztak, hogyha az megértené ha kólikázik a ló és rohanni, míg egy "hétköznapi" ember, lehet nem tolerálná hogy rengeteg időt tölt valaki a lovával/lovardába.

Persze lehet, hogy van aki elfogadja a másikat ezzel, de ha nincs benne akkor 100%-osan úgysem tudja átérezni. SZERINTEM! :D

2012. máj. 4. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!