Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe fog kerülni?

Mennyibe fog kerülni?

Figyelt kérdés
Ha minden lovagláshoz szükséges felszerelést megakarok venni(kobak,nagdrág,csizma stb.)
2012. jan. 11. 20:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Vannak olcsóbbak is, és ha nem vagytok hűde gazdagok, akkor tényleg érdemes a használt cuccok között körülnézni, nekem elég jó cuccaim vannak, mindet használtan vettem (kivéve kobak) és nagyon nem vagyok gazgagnak mondható, mondjuk az biztos hogy a lovaglás az egyik legfontosabb, ezért sok dologról lemondok miatta :)
2012. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha nincs eleg penzetek ne is kezddj bele ez csak egyre dragabb lesz .....ha komolyan akarsz versenyezni akkor havi 1-2 millio is elmehet a lovakra
2012. jan. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nadrágot 4-5 ezerért már kapsz újat, használtan ennél olcsóbban. Kobakot most vettem a nyáron a lányomnak 5000-ért, teljesen rendben van. Kezdetben egy bármilyen bakancs vagy cipő megfelel, csak ne legyen túl széles az orra, ne szoruljon bele a kengyelbe, lábszárvédőt már 4 ezer körül kapsz. Ez azt jelenti, hogy 15-20 ezerből bevásárolsz. Ez azért nem olyan sok.

Amúgy megjegyzem, hogy addig, amíg nem tudod, valóban neked való sport-e a lovaglás, kár beruházni mindenféle cuccba. Egy cicanadrág megteszi lovaglónadrág helyett, s egy normális lovasiskolában adnak kölcsön kobakot is. Az első pár órán az is mindegy, mi van a lábadon, úgyis futószáron, voltizshevederrel lovagolsz. Aztán ha már jársz egy ideje, meglátod, érdemes-e beruháznod felszerelésbe.

2012. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
nemakarok versenyezni.csak lovagoli szabadnak lenni stb:D:D
2012. jan. 11. 21:56
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha csak hobbiból akarsz lovagolni, akkor nem kell olyan sokat rákölteni. Na meg nem is muszáj mindjárt megvenni a felszerelést. Egy jobb lovardában adnak kobakot, nadrág meg kezdetben a melegítő is megteszi. Cipő meg tornacipő is lehet, de jobb egy olyan, aminek pici sarka van. Gyerekkorom óta lovazok, de mégis csak akkor kaptam lovas nadrágot, csizmát, meg a többit, amikor elkezdtem versenyezni. Na meg nem muszáj mindet egyszerre megvenni. Egyszer egy csizma, máskor egy nadrág, utána kobak, és így.
2012. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdtem lovagolni, minden lovas felszerelés nélkül tettem. A lovardában adtak kobakot. Tréning naciban, sport cipőben kezdtem. Amikor már kb 15 alkalommal voltam lovagolni, vettem egy lábszárvédőt, és a tréning naciról áttértem a "cica" nacira. Kb 1 év után egy nyáron jöttem rá, hogy nem kellemes a lovardai kobakokat hordani, vettem sajátot. Aztán lett gatyám, kesztyűm, és kb 3-4 év után gumi lovagló cipőm. Mindent a Decathlon-ból vettem. És saját keresettel rendelkeztem már a lovaglás elején is, de nem éreztem szükségesnek, hogy vegyek lovas öltözéket, csak ahogy nőtt szép lassan a tapasztalat, úgy éreztem, hogy mire kell éppen beruházni. A Decathlon honlapján meg tudod nézni a ontos árakat (a Nagy lovasnak is van).

[link]

[link]

2012. jan. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha hobbizni akarsz szerintem egy 20-asból simán összeszedsz mindent és nem is kell mindenből újat venni.
2012. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem muszáj rögtön az elején megvenni mindent. Főleg ha tudnak adni kobakot. Az egyik barátnőmék is apródonként vették meg. Sok kobak volt a lovardába úgyhogy az egyiket kinevezhette "sajátjának", csak ő hordta. Aztán vettek először nadrágot, utána csizmát, azután meg egy saját kobakot.

De amúgy használt, jó állapotú nadrágot lehet kapni már 2500-3000 ft körül. Kobakot múltkor láttam 1200ft-ért igaz, hogy nem a legszebb volt de jó állapotba volt, nem törött. De amúgy olyan 3000-4000-5000 ft-ért már lehet venni.

Csizma 3000 ft körül. Lábszárvédő is valahogy így van.

Ezeket az árakat használt cuccokra értem!

Nézz körül a www.vatera.hu -n vagy a lovasok.hu apróhirdetései között :)

2012. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Turiban is lehet néha nadrágot találni :)

Én múltkor 1500-ért vettem egyet.

Kobakot 800-ért is láttam a lovasok.hun.

Szóval nem annyira drága, csak szerencse is kell hozzá.

2012. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve lovagolok farmerban. A díjlovas vizsgám miatt vettem egy év után először lovaglónadrágot, és én rühelltem, azóta sem vettem fel.

Szóval a gatya lehet nyugodtan az utolsó dolog, amire beruházol.

A lényeg két dolog. Az egyik, hogy ne legyen semmi a nadrág hátsó részén (cipzár, gomb, szegecs, stb.), mert ezek felsértik a nyerget, és akkor fizethetsz érte... A másik, hogy szűk szárú legyen, mert a trapézos gatyákat a kengyel szíja felgyűri, és csúnyán leszedi a bőröd gennyesre a szíj az alsó lábszáradon. Plusz télen tud fázni a lábad, ahogy térdig felszedi a nadrágszárad a kengyelszíj.

Az egy ideje divatos női répa-gatyák tehát abszolút alkalmasak lovagláshoz, ha a farrészen nincs semmi. Csak ne olyan legyen, amibe úgy kell beleküzdeni magad, hanem kényelmes, passzentos, ami tud tágulni.


Kobak: ezt adniuk kell. Hetekig lovagoltam az iskolai kobakot használva. Ezért ez sem sürgős.


Cipő: egyszerű sportcipőben is szerettem lovagolni, de a lovaglócipő (nem csizma) is nagyon jó.

Ma is vagy lovaglócipő vagy sportcipő, és lábszárvédő pluszban.

A cipő mondjuk 7 ezer Ft volt Decathlonban, de vannak olcsóbban is tuti. A chaps (lábszárvédő) 4 ezer Ft.

De nem kell ezeket egyszerre megvenni, lehet apránként is.


Én inkább a lábszárvédőt ajánlanám első körben, mert az óvja a kengyelszíj dörzsölő hatásától a bőröd, egyrészt, másrészt azért a szűkszárú gatyákat is felszedhetik a szíjak.

2012. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!