Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért eszik így a lovam?

Miért eszik így a lovam?

Figyelt kérdés
jó étvággyal eszik de a szája szélénél ahol a zabla helye van,szivárog a zab evés közbe
2011. nov. 7. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
A fogával van gond, állatorvos!
2011. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond, nagyon sok ló eszik így. Vannak nagyon szépen, tisztán evő lovak és vannak igazi "malacok".:-))
2011. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ahogy Gabka77 is írta meg még azt hozzátenném hogy ott ahol a zabla van nincs foga ;)
2011. nov. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, én azért megnézetném egy dokival, ha mindig is így evett, akkor tényleg nincs gond, de ha ezt csak mostanában vetted észre, jobb a biztonság! Lehet, hogy nem egyformán kopnak az őrlők, így nehézzé válik a rágás-> egy része 'kiesik' a szájából.

Az is megeshet, hogy a szélük élessé válik, ez pedig fájdalmat is okozhat neki.

2011. nov. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is így eszik, és egy kész dagadék. Az ég világon semmi baja sincs.
2011. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz, nyugodtan kérdezd meg a dokit, pl a következő féregtelenítés, oltás alkalmával... Én nem szoktam nézni, hogy hogy malackodik a lovam, csak azt látom, hogy egy igazi kis disznó... Folyik a szájából MINDENHOL, a dinnye, a víz, minden... Van egy ismerős pacó, amelyik az etetőjében összekutyvaszt mindenféle undorító keverékeket, vízből, dinnyéből, zabból... Összepancsolja, és szivaccsal kell kiszedni, gusztustalan...:D Na de visszatérve, ha nagyon aggódsz, kérdezd meg az orvost legközelebb, ha nem veszel észre semmit, és mindig így evett, akkor nem olyan sürgős, de azért a következő látogatás alkalmával kérdezd meg a dokit...
2011. nov. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
amúgy tényleg hogy fájna a foga a zabla helyén mikor ott nincs is fog? így esik jól neki :)
2011. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jól eszik és fölhasználja a szervezete a káját(nincs sok zab a székletében, és nem fogyott az utóbbi időben) én nem aggódnék. Valamint még az is fogproblémára utalhat ha "félrefog"vagy furcsán rágja a zablát.De bizonyos időnként ha az állatorvos arrajár,nem árt ha belenéz a szájába hátha ferdén koptatja a fogait és egy fogreszelés segítene a problémáján.
2011. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!