Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elso terep! Mire szamithatok?

Elso terep! Mire szamithatok?

Figyelt kérdés

Ma voltam lovagolni es az edzom azt mondta hogy nagyon ugyes vagyok es jovo hetvegen ki fogunk menni terepre!

Tudok mar egyedul ugetni,vagtazni ,ugrattam ar 80 centit es vagtaztam meg ugettem szoren!Mindd ugyanazon a lovon Fulopon!Egy magyar felver csodor, aki 8 eves es nagyon beindul ha kell neha makacskodik is!Azt szeretnem tudni,hogy nem-e fog elragadni vagy ledobni terepen es hogy mire szamithatok kint!


2011. okt. 30. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A terep nagyon veszélyes, akármennyire is jól tudsz lovagolni!:)

Viszont elsőre én midenképpen a vágta nélküli terepet javaslom!:)

Mivel a ló hidegebb időben sokkal fickósabb, ezért nem kéne még terepen vágtáznod, nehogy megijeggyen valamitől a ló és ledobjon! Elsőre neked elég szar érzés lenne!

Ezt csak azért mondom, mert én elsőre vágta terepen voltam és....:)

De ha elég magabiztos vagy, és minden szituációban ott vagy, akkor nem lehet nagy gáz!:-)

Ügyes légy!=)

2011. okt. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi baj,ne aggódj, ha ugyanazon a lovon lovagolsz ismer téged és vigyázni fog rád,ne görcsölj rá,én mikor először mentem ki,arra a lóra ültem amelyikkel mindig is lovagoltam és az edzőm ugyanezt mondta,tehát csak nyugi,és próbáld élvezni :)
2011. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek a biztatast!
2011. okt. 30. 16:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi történt Diabloval? :-) A múlt héten még nem egy fekete méned volt, akivel militaryzol meg díjugratsz? :-)))
2011. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ezt alig egy hete írtad egy kérdésre. Akkor hazudoztál, vagy most?

Megmondom: mindig. :-))


Manolescu Alexa Time válasza:


en 10 eves koromban kaptam hollandiabol egy teljesen belovagolt akkor 2 eves friz csodort! most 13 eves vagyok es dijugrato es military versenyekre jarunk es nagyon szeretjuk egymast!



A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad

2011. okt. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem amit Gabka irt akkor hazudtál.. De attől függetlenül úgyis megkérdezi az oktató hogy vágtázhattok -e és ha nem vagy elég biztos magadba akkor azt mondod hogy nem. Ennyi. Rád fog figyelni az edző, és tudja hogy nem esel le, és nem lesz bajod.
2011. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem remek lesz a terep. Én legalábbis csak terepen szeretek lovagolni, mindíg ez volt az álmom, annak ellenére hogy nem igazán tanultam meg az alapokat. Mégis, életem legcsodásabb élményei voltak a három évnyi hegyi tereplovaglásaim, esés csak akkor volt pár, mikor nyers csikóra raktak fel. Nagyobb baj nem lett belőle szerencsére, az ijedtségen kívül.
2011. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de aki már rendelkezik annyi tapasztalattal, hogy 80 centit ugrik (és itt nem az ugratáson van a hangsúly, hanem az úton, ahogyan odáig eljutottál), az nem mond ilyen abszolút dolgokat, mint "Azt szeretnem tudni,hogy nem-e fog elragadni vagy ledobni"


Szóval én már kapásból a kérdés kifejtésével kapcsolatban vitatkoznék, az, hogy elragad-e, csak rajtad múlik, de ha már ennyi ideje lovagolsz egy lovat, és állításod szerint 80 centit ugrasz, csak meg tudod fogni x)

Az meg, hogy ledob...? Úgy kérdezed, mintha még sosem ültél volna lovon, és az első lovaglóórádra készülném, nem hogy mindhárom jármódban megállod a helyed és majd egy métert ugrasz... Olyan nincs, hogy ledob, max LEESEL, a saját hibádból.


A kérdésre visszatérve nem olyan nagy ördöngösség, ne izguld magad halálra, terepen is olyan lovagolni, mint pályán, csak nem körbe körbe, hanem izgibb, különbözőbb helyeken.

2011. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

figyeljetek!ezt a felhasznalot ketten hasznaljuk a baratnommel!

en vagyok Alexa o meg Timea! Igy jon ki hogy a nevunk Alexa Timea! ezt most en irom Alexa e en versenyzek a baratnom Timea meg nem versenyzik es most megy eloszor terepre

2011. okt. 31. 14:31
 10/11 anonim ***** válasza:
ja, tudom, te tartasz ötszázezerért lovat havonta. Oké, így már világos. Két agyament csitri, akik vélhetőleg kettőnél többször nem láttak lovat, max. képeskönyvben. :-)) A fantáziátokkal mindenesetre nincs baj, azt látom. :-)))
2011. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!